Әлемдегі ең қызықты сәлемдесу рәсімдері. Қазақ тілі, 6 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
САБАҚ: 2-сабақ | Мектеп: №5 көпсалалы мектеп-лицейі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Киршимова Н.Қ. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6-сынып | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы: | Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. Наурыз. Морфология. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Әлемдегі ең қызықты сәлемдесу рәсімдері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.2.7.1 – энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты тауып, сілтеме жасап үйренуі тиіс. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Энциклопедия, сөздік, газет-журналдардан ақпараттарды алып, авторына сілтеме жасайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Сабақта оқушылар бойына денсаулық және жауапкершілік сынды құндылықтарды дарыту, жаһандық азаматтық ұстанымы мағынаны тану кезеңіндегі тапсырмалар негізінде жүзеге асады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АҚТ қолдануы | Интерактивті тақта арқылы слайд-презентация пайдаланылады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қол алысу, сәлемдесу, салтанат, сәлемдесу рәсімі, мұрынмен, үйкелесу, әдепсіздік болып таныл, жазаға тартыл, тіл шығару, бастау алған, өз жалғасын табуда, құрметтің белгісі, мән береді. 1. Тыңдаған мәтін бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен айтады. 2. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді. 3. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. 4. Тақырып бойынша қорытынды шығарады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | Қызығушылықты ояту. І. Ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылықты ояту. Балаларды шеңберге тұрғызып, сиқырлы қамшыны көрсетіп, балаларға мынадай сөздер айтылады: «Балалар мына сиқырлы қамшы арқылы бір - бірімізге жылы тілектер айтайық» Бақыт, шаттық тілеймін,Ертемен барлық балаға.Мен бәріңе денсаулық тілеймін! т. б. деп балалар тілектерін жалғастырады.Мейірімді, қайырымды, қуаныш, татулық, достық, жақсылық, жақсы қарым - қатынас, жақсы көңіл - күй, жауапкершілік, сабырлы, ізгілікті, қамқоршы, сыйлы. Жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Мағынаны тану
-тапсырма. Оқылым тапсырмасы. Мәтінді оқыңыз. Ұсынылған тапсырмаларды орындаңыз. Әр топ өз елінің дәстүрін көрсетуі керек. 2-тапсырма. Оқушыларды үш үшке бөліп, «Үшбұрыш» стратегиясымен талқылау ұйымдастыру.
Оқылымнан кейінгі кезең. 4-тапсырма. Мұғалімге нұсқаулық: Әр топқа салт-дәстүрге байланысты мақалаларды мұғалім алдын ала дайындайды. Мәтіндерді топтарға таратады. Сол ақпаратты оқып, оқушылар мақала авторына сілтеме жасап үйренеді. Дескриптор:
Ақпаратты оқып, мақала авторына сілтеме жасай алады. | https://www.nur.kz/213293-elemdegi-en-kyzykty-selemdesu-resimderi.html Әлемдегі ең қызықты сәлемдесу рәсімдері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия Рефлексия 3-2-1 Үйге тапсырма Жүз әнге кірген екі әнді тыңдап, елу сөзден тұратын мәтін құрастырып келу. Дескриптор: Ән туралы өз ойын айта алады; Мәтін жүз әннен алынған әндер туралы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация Мүмкіндігі төмен оқушыларға мұғалім жеке нұсқаулықтар, түрткі сұрақтар беріледі, топтағы талқылаулар көмектеседі. | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Топтағы талқылауларды бақылаймын, оқушылардың маркерлеген мәтінін бақылаймын Рефлексия кезінде ұсынған сұрақтар бойынша айтқан пікірлерінен ақпарат аламын | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Бірқатар оқушылардың өз біліміндегі ақаулары үшін алаңдамайтындай жайлы атмосфера тудыру Оқушылар бірі біріне деген құрмет пен үйренуге ашықтық құндылықтарын дамыта алады Слайд-презентация пайдаланылады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?