Бұқар жырау. Қазақ тілі, 6 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Тарихи тұлғалар | Мектеп: Ақтөбе қаласы, ФМБ Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Оракова М.С. | ||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Бұқар жырау | ||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.1.4.1 Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды ажырата білуге үйрету. | ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||
Тілдік дағдылар | Көмекей, жырау, кемеңгер, ерен. | ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ оқушылардың бойына топтық, жұптық жұмыс жасау барысында бірін-бірі тыңдай білу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дарыту, бірін-бірі бағалауы кезінде академиялық әділдік саясатын ұстануға үйретуге бағытталған. | ||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ әдебиеті, Қазақстан тарихы, география, музыка | ||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйенеді, тарихи тұлға туралы білімдерін толықтырады. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабаққа жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздері | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Оқушылардың қызығушылықтарын ояту мақсатында мұғалім кестедегі сөздердің мағынасын анықтауды ұсынады. 1-тапсырма
2-тапсырма Оқушыларға тақырыпты, тыңдалым мәтінін оңай түсінуге көмектесу мақсатында берілген сөздердің синонимдерін тауып жазу ұсынылады. атақты - ... басқару - ... беделді - ... кемеңгер - ... нөсер - ... тұңғыш - ... | Слайд | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 5 минут | 3-тапсырма Тыңдалым мәтінімен жұмыс. Тыңдалым мәтінін мұғалім оқушыларға оқып беруіне болады. Оқушылар 2 рет мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма - Мәтінді екінші рет тыңдағанда Кім? Не? Қайда? Қашан? Неге? Қалай? деген сұрақтарға жауап іздейді. Тыңдалған мәтін бойынша негізгі ойды анықтау үшін журналистердің репортаж дайындау үшін қоятын сұрақтарын қолданады. Осы сұрақтарға тапқан жауаптар оқушыларға Бұқар жырау туралы мәліметті ретпен және жүйелі түрде зерттеуге мүмкіндік береді. Кім? Не? Қайда? Қашан? Неге? Қалай? деген сұрақтар оқушыға негізгі мәліметті әртүрлі қырынан зерттеуге және қарастыруға мүмкіндік беретінін оқушы ұғынуы тиіс. Жауаптар жазылып болғаннан кейін оқушылар ойларын жинақтап, басқалармен бөліседі. Ықтимал жауаптар: - Кім? – Бұқар жырау туралы айтылған. - Қашан? – Тәуке ханның тұсында беделді би болған. Мұғалім оқушыларға орындаған жұмыстарымен оқып, бөлісулерін сұрайды. Сынып алдында оқушылар орындаған тапсырмаларын оқиды. Оқушылардың жұмыстарын мұғалім тыңдап, кері байланыс береді, дескрипторлар бойынша өз-өздерін бағалатады. ДЕСКРИПТОРЛАР
| https://articlekz.com/kk/article/16439 Қазақтың «көмекей əулиесі» — Бұқар жырау Қалқаманұлы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Мен ... түйдім. Мені ойландырғаны ... | Түрлі түсті қағаздар | |||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | |||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?