Отбасындағы ананың рөлі. Қазақ тілі, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ұлттық және отбасылық құндылықтар | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Отбасындағы ананың рөлі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.4.2.1 екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Екпінді орынды қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Қажетті сөздерге екпін түсіріп айта алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Екпін, сөз екпіні, тіркес екпіні, астарлы мағына Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Біздің пікірімізше, мағынасында айтылған, ...деп ойлаймыз | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды игерту | Тақырып аясында берілген мәтіннен анаға деген құрмет, қамқорлық, сүйіспеншілік сияқты құндылықтардың маңызын түсінеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану, әдебиет | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушылар екпін ұғымымен таныс болулары қажет. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарлана тын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 | Оқушылар тақтада жазылған сөйлемдегі қарамен сөздерге екпін түсіріп оқиды. Ата-анаммен бірге осы жазда саяхаттап Алакөлге бардық. Ата-анаммен бірге осы жазда саяхаттап Алакөлге бардық. Ата-анаммен бірге осы жазда саяхаттап Алакөлге бардық. Ата-анаммен бірге осы жазда саяхаттап Алакөлге бардық. Екпіннің түсірілуі мақсаттарына тоқталады.
| 3-слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5-8 8-15 15-20 20-23 23-33 33-35 | ЖЖ. Оқушылар «Аналарға арнау» өлеңімен танысады. Мәтіндегі «ананы» сипаттайтын сөздерді теріп жазып, автордың қолдану мақсатын түсіндіреді. Тапсырма: Мәтінді оқыңдар. Мәтіннен «ананы» сипаттайтын сөздерді жазып алыңдар. Сөздердің астарлы мағынасы мен автордың қолдану мақсатын түсіндіріңдер. Дескриптор:
Оқушылар жұпта талдау кестесін толтырады. Жұптар бір-бірімен өзара алмасып, жұмыстарын тексереді. Бағалау парағына жұмыс нәтижесін шығарады.
Бағалау парағы Бағаланатын жұп: Бағалаушы жұп:
Комментарий: Оқушылар екпін ұғымымен танысады. Мәтіндегі сөздердің сөз екпіні және тіркес екпінін сақтап, мәнерлеп оқуға дайындалады. Тапсырма: Өлеңдегі ерекшелеп айту қажет сөздерді анықтап, сөз екпіні және тіркес екпінін сақтап, мәнерлеп оқыңдар. Дескриптор:
Бағалау. Жұптар бір-біріне өлеңді мәнерлеп оқиды. Дескриптор бойынша бағалау парағына кері байланыс жазады, бағалайды. Бағалау парағы Бағаланатын жұп: Бағалаушы жұп:
| Мәтін https://massaget.kz/arnayyi_jobalar/8_nauryiz_2016/36751 1-қосымша 2-қосымша 3-қосымша 4-қосымша 5-қосымша | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 | Рефлексия Оқушылар «Сабақты талдау» кестесін толтырады.
| 6-қосымша | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?