Саяхат және демалыс. Қазақ тілі, 5 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Қазақ тілі | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы: | Саяхат және демалыс | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Саяхат және демалыс | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары | Т/А4. Негізгі ойды анықтау Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау ӘТН 1. Орфографиялық норма Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен негізгі ойды анықтай отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескеру. Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінеді, лексикалық минимумды тілде орынды қолданады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушылар: Тыңдалым материалының негізінде әңгіме жаза алады, орфографиялық норманы сақтайды. Кейбір оқушылар: Барлық талаптарды толық орындай алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Дескриптор |
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер | Пән лексикасы және терминология: алтын бесік, алпауыт қарлы пирамида, ұлы әмірші, Хантәңірі, оазис Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; Менің ойымша..... Мен келісемін… Мен келіспеймін… | |||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Елжандылық Туған елге тағзым | |||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Аспан әлемінің құпиялары | |||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру; Топқа бөлу Оқушылар демалыс дегенде көз алдына не елестейтінін түрлі-түсті қағазға жазады. Жазған сөздерін ортаға салады, сосын мағынасы жуық сөздер бойынша топтарға бөлінеді. |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 35 минут | Тыңдалым алды сұрақтары 1.Саяхатқа шыққанда қай жерлерде болдыңыз? 2. Жылдың қай мезгілі саяхаттағанға қолайлы деп ойлайсыз? 3.Қазақстанда саяхаттауға қолайлы жерлерді білесіз бе? Тыңдалым тапсырма: «Жетісу» https://www.youtube.com/watch?v=ehlLztLYkvs үзінді (3:40 минут) 1-тапсырма. Қазақстанның Жетісу өңірі туралы бейнебаянды тыңдайды және «шын», «жалған», «айтылған жоқ» кестесін толтырады
2-тапсырма. Сөздерді баламаларымен сәйкестендіріңіз.
3-тапсырма. Бейнебаян бойынша концептуалды сұрақтар дайындаңыз.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
Бағалау критерийі 1.Әңгіменің жоспарын жүйелі құра алады. 2.Әңгіменің атауы тақырыбын ашады. 3. Орфографиялық нормаға сай жазады. | https://www.youtube.com/watch?v=fdBxh55WuIg | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия «Борт журналымен» жұмыс Тақырып бойынша бұрыннан не білемін? Тақырып бойынша жаңадан не білдім? - мәтіннен? - сабақтан? - сыныптастарымнан? - мұғалімнен? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?