Үстеу. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 122 сабақ
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Каниева Нургуль Абилакимовна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Үстеу | |||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.4.2.5 үстеуді мағынасына қарай ажырату, етістікпен байланыстырып, сөйлемде қолдану 4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру 4.2.3.1 - мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру | |||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||
Сөздік қор |
| |||||||||||
Құндылықтар | Шығармашылыққа баулу | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | таныстырылым | |||||||||||
Бастапқы білім | Сөз таптарының сұрақтарын біледі | |||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ұйымдастыру Шаттық шеңбер Аспанға қарап ай көрдім, Төменге қарап жер көрдім, Егеменді елімде Қуанышты күн көрдім. Ой қозғау «Қай мезгіл?» ойыны Ым-ишара арқылы оқушыларға төрт мезгілге қатысты іс-қимылды көрсету.Оқушылар әрекетті тауып, атау керек. «Туған күн» әдісі арқылы оқушылар өз туған күндері қай мезгілге сай келеді сол суреттің жанына барып тұрады.Төрт мезгілге біріктіру арқылы топқа біріктіріп алу | |||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | 4.2.3.1 7-жаттығу (Ұ.Ж )Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақ құрастыр және жауап бер. Ол үшін сенің ойыңша, қалай ойлайсың, неліктен сөздерін пайдалан. Мәтіндегі үстеулерді тауып, мағынасын түсіндір. Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын айт. Дескриптор: -мәтінді оқиды -сұрақтар құрастырып,жауап береді -үстеулерді тауып, мағынасын түсіндіреді -қай сөзбен байланысқанын айтады Қ.Б: Мадақтау арқылы ынталандыру Ереже: Қашан? сұрағына жауап болатын үстеулерді мезгіл үстеулері деп атайды:күндіз оқиды, жаздай демалады. 4.4.2.5 , 4.3.6.1 8-жаттығу (Ж.Ж) Жатқа жаз Мақалды оқып, жатқа жаз. Мезгіл үстеулерді тауып, астын сыз. Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын айт. Дескриптор: -мақалды жатқа жазады -мезгіл үстеуді табады,астын сызады -қай сөзбен байланысқанын айтады Қ.Б: жұлдызша арқылы бағалау 4.4.2.5, 4.3.6.1 9-жаттығу (Ж.ж) «Сыңарын тап» әдісі Жұптаса отырып сөздердің сынарын тауып,әрқайсысымен сөлем құрап жаз. Бұрын-.... таң сәріде-..... Бүгін-..... қыстыгүні-.... Дескриптор: -сөздердің сынарын табады -әрқайсысымен сөйлем құрайды Қ.Б:жұптар бір-бірін бас бармақ әдісі арқылы бағалайды 10-жаттығу (Т.Ж) «Секундомер» әдісі Жасырын сөйлемді таңбаға сәйкес әріптердің көмегімен тауып оқы және жаз. Дескриптор: -таңбаға сәйкесін табады -сөзді оқып,жазады Қ.Б: топтар бір-бірін бағдаршам әдісі арқылы бағалайды 4.4.2.5 11-жаттығу Ж.Ж «Салыстыр» әдісі Кестені тиісті сөздермен толтыр және оларды өзара салыстыр.Сөз таптарының ұқсастығы мен өзгешелігін олардың мағынасына, сұрақтарына және қай сөзбен байланысытынына қарай анықта. Содан өзің тұжырым жаса.
Дескриптор: -кестені толтырады -өзара салыстырады -ұқсастығы мен өзгешелігін анықтайды Қ.Б:жұлдызша арқылы бағалау | Оқулық 107-бет Оқулық 108-бет Оқулық 109-бет | ||||||||||
Сабақтың соңы 5минут | Рефлексия «Табыс ағашы» әдісі арқылы стикерге мына сұрақтарға жауап жазады. Бүгінгі сабақта біз не білдік? Және қандай тапсырмалар орындадық? Бүгінгі сабақ ұнады ма? |
| ||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
| ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?