Өткен шақ. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 107 сабақ


Пән: Қазақ тілі.

Бөлім Ғарышқа саяхат

Күні:

Сынып: 4

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні: Калдина В.Т

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

107 Өткен шақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.5.1 - аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру

4.3.5.1стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау

4.4.2.9 - етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану

Сабақтың мақсаттары

Оқушылардың барлығы:

  • Аудио-бейнежазбаға өзіндік баға береді;
  • мұғалімнің қолдауымен жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзете алады
  • етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолданады

Оқушылардың көпшілігі:

  • бейнежазба бойынша оқушылар өз пікірлерін білдіреді
  • жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді түзете алады;
  • етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолданады

Оқушылардың кейбірі:

  • бейнежазбада көргендерін талдап,қорытындылай алады;
  • жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзетеді;
  • етістіктің шақтарын сөйлем ішінен тауып ажыратады,қай жақта тұрғанын ажыратады:

Бағалау критерийлері

  • Аудио-бейнежазбаға өзіндік баға бере алады;
  • мұғалімнің қолдауымен жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзете алады;
  • етістіктерді осы шақ, өткен шақ, келер шақтарда қолдана алады;

Сөздік қор

Пәндік терминология мен тірек сөздер:

Жердің жасанды серігі, құбылыстар

Диалог пен жазу үшін пайдаланылатын сұрақтар:

  • Ғарыш әлемінде қандай кереметтер бар?
  • Ғарышкер болу үшін ең маңызды не деп ойлайсың?

Құндылықтар

Ғарпышкерлерді ардақтау, мақтаныш ете білу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Алдыңғы білім

Ғарышкері мен елдің

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

1.Психологиялық дайындық

Арманы бар бір ғана,

Талабы зор баламын.

Шынығумен шыңдала,

Тез-ақ өсіп, толамын.

Жұлдыздарды жағалай,

Айға барып қонамын.

Тұңғыш Тоқтар ағадай,

Мен ғарышкер боламын.

2.Қызығушылықты ояту 4.1.5.1 (Т.Ж)

Видео «Ғарыш туралы»

-Ғарыш туралы өздерің тағы да қандай қызықты жайттарды білесіңдер? (ой бөлісу)

Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау.

Бағалау критерийлерін белгілеу.

Сызба

https://www.youtube.com/watch?v=sz-L9lMfD0k

Сабақтың ортасы

30 мин.

12-жаттығу Мәтінді қатесіз көшіріп жазу

Дескриптор:

-мәтінді қатесіз көшіру

-етістіктерді тауып, қай шақта тұрғанын айту

-етістіктерге сұрақ қою

Бірін-бірі тексеріп бағалайды.

4.2.2.1 (Ж,Т) 13- жаттығу

Сөздерді тиісті жіктік жалғаумен сәйкестендір.

Мен ді Біз діңіздер

Сен дім Сендер ді

Сіз биле дің Сіздер биле дік

Ол діңіз Олар діңдер

«Сәйкестендіру» стратегиясы

Оқушылар жұптаса отырып берілген сөздерді тиісті жіктік жалғауымен сәйкестендіреді. Топта дәлелдеп, жұмыстарын талқылайды. Өзара бағалау жүргізіледі.

Дескриптор:

  • сөздерді тиісті жіктік жалғауымен сәйкестендіреді;
  • етістіктің қай жақта, қай шақта тұрғанын анықтайды;

4.3.5.1 (МК, Ө) Көркем жазу

Кең жолды дәптерге жазу үлгісін көрсету.

Дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу үлгісін сақтай отырып, сөйлем жазады.

Мысалы: Ғғ, Ғғ,Ғғ

Ғарышкер ағалармен мақтанамын.

(Ж, Т) 4.3.5.1 15-жаттығу

Мәтінді қатесін түзеп жазады.. Жұпта талқылап, бір –бірін өзара тексеріп, жіберілген қате түрлерін анықтайды.

Өзара бағалайды.

Дескриптор:

  • Мәтін қатесін түзету
  • жазу барысында каллиграфиялық нормаларды сақтайды;
  • грамматикалық нормаларды сақтайды.

Сергіту сәті.

Мынау менің жүрегімОсыдан бәрі басталадыМынау менің басымОсы бәрін басқарадыМенің оң қолымМынау менің сол қолым1, 2, 3 біз жинаймыз күш.

4.4.2.9 (Ө, Ж ) Саралау. Деңгейлік тапсырмалар Шығармашылық үзіліс.

1-деңгей:

Сөздерді осы шақ, өткен шақ, келер шаққа қойып сөйлем құрап жаз

Шақырды, биле, тыңдады.

Дескриптор:

-етістіктерді осы шақ, өткен шақ, келер шаққа қояды

-сөздермен сөйлеп құрап жазады

2-деңгей: Кестені мысалдармен толтыр

Қазір орындалып тұрған қимыл

Бұрын орындалып кеткеен қимыл

Алда орындалатын қимыл

Дескриптор:

-етістіктің шақтарын табады

-сұрақтар қояды

3-деңгей:

Оқушылар мақал - мәтелдерді оқып, мағынасын ашып, етістіктерің қай мезгілде болған әрекетті білдіріп тұрғанын айтады.

1. Анаға қарап қыз өсер, Атаға қарап ұл өсер.2.Жақсымен жанассаң, жетерсің мұратқа Жаманмен жанассаң, қаларсың ұятқа.3.Дұшпан күлдіріп айтады,Дос жылатып айтады.4.Анаңа ауыр сөз айтпа, Артыңа ауыр жүк артпа.5.Жел дауылды шақырады,Бұлт жауынды шақырады.

Дескриптор:

  • мақалдардың мағынасын ажыратады;
  • етістіктің қай мезгілде тұрғанын айтады;

оқулық

Кесте №2

2-слайд

3-cлайд

Кесте №3

4-слайд

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Стикер» әдісі бойынша бағалау жүргізіледі.

Бағалау критерийлері бойынша:

  • Мен не үйрендім?
  • Маған ... қиын болды?
  • Мен ... үйренгім келеді?

Үй тапсырмасы

16-жаттығу,83 бет

5-слайд

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтық тапсырмаларды саралау бойынша беру.

Қабілеті жоғары оқушыларға одан әрі дамуы үшін көмек қажет ететін оқушыларға қайта түсіндіру арқылы қолдау көрсетіледі.

Қалыптастырушы бағалаулар дескрипторлар негізінде өзін-өзі бағалау, жұпта бағалау және мұғалімнің бағалауы арқылы жүзеге асырылады.

Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысындасыныптуралынемесежекелегеноқушыныңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңіл бөлуқажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу