Нәтиже сабақ. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 83 сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Пән Қазақ тілі Бөлім Табиғат құбылыстары № 83-сабақ. Тақырыбы Нәтиже сабақ. | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 3-тоқсан | Мұғалімнің аты-жөні: Ж.М.Жарылғасова | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 4.1.3.1 - сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында тілдік нормаларды сақтап әңгімелесу. 4.4.2.3 - зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Берілген тақырып бойынша диалог құрастырады. Сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды. Зат есімдерді септейді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Тірек сөздер | Пәндік терминология мен тірек сөздер Сұхбат жүргізу, диалог, хабарлама. Зат есімнің септелуі Сабақта диалог /жазу үшін пайдаланылатын тіл -Жануарларға қыстың қай күндері қиын болады? -Қандай ауа райында сабақ болмайды? -Сабақ болмайтыны жөнінде қандай ақпарат көздерінен білуге болады? | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | өз бетімен жұмыс жасау, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамыту, өмір бойы білім алу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу, дүниетану | ||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Зат есімнің септелуі. Диалог құру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Сабақта жоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | (Ұ)Ұйымдастыру бөлімі. «Артығын тап» ойыны жүргізіледі. Оқушылар берілген сөздер ішінен артығын тауып, себебін түсіндіреді.
Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады. | Слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут | (Ж.Т) 4.1.3.1 - сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында тілдік нормаларды сақтап әңгімелесу. -Жануарларға қыстың қай күндері қиын болады? -Қандай ауа райында мектеп оқушыларына сабақ болмайды? 1-тапсырма.Суретке қара. Қажетті ақпаратты қолданып, қандай ауа райында сабақ болмайтындығын хабарла. Сұхбаттаса отырып, диалог құрастыр. Оқушылар тақтада берілген тапсырманы жұпта отырып, талқылайды. Мынаны ескеру керек:
1-қадам.Ақпаратпен танысады. Сабақ болмайтыны жайлы төмендегі ақпарат көздері: -СМС және мобильді қосымша арқылы; -орталық арналарының дыбыстық хабарламасы арқылы; -109 телефоны бойынша; -қала әкімдігінің порталынан; қала Білім басқармасы сайтыан; -мектеп кезекшілігінен, сынып жетекшісі немесе мектеп әкімшілігінен. 2-қадам. Диалог дайындайды. 3-қадам.Дәптерлеріне жазады. 4-қадам.Оқушылармен топқа жиналады. Топта бір-біріне оқиды. Қалғандары тыңдайды. Бір-бірімен пікір алмасады. Қалыптастырушы бағалау өзара бағалау арқылы жүзеге асады. Дескриптор: - тақырыпқа сәйкес сұрақ қояды; - сұрақтарға лайықты жауап береді; - ұсынылған мәселелерді қамтиды; - сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды.
(Ө.Т)4.4.2.3 - зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу. 1-тапсырма. Көп нүктенің орнына берілген септікте тұрған зат есімдерді жазу керек. Тапсырма қыз балаларға бөлек (кім?), ер балаларға (не?) бөлек беріледі.
Тапсырманы алдымен әр оқушы жеке орындайды. Ер балалар тобымен қыз балалар жұмыстарын алмастырады. Бір-бірін тексереді. Қалыптастырушы бағалау өзара бағалау арқылы жүзеге асады. Дескриптор:
| Слайд https://archive.inform.kz/fotoarticles/20161116103502.jpg Дидактикалық материал | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс. Оқушыларға кесте беріледі. Белгі салып (), мұғалімге береді. -Қай тапсырма қиындық туғызды? -Қай тапсырма жеңіл болды? Оқушының аты-жөні
Үй тапсырмасы 39-бет, 4-жаттығу. -өлеңді көп нүктенің орнына Марат сөзін тиісті септікте қойып оқу; - «Марат қандай оқушы?» сұрағына жауапты өлең тармақтарынан іздеп, жазу. | Слайд Дидактикалық материал | |||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау. Сабақты қорытындылау кезеңіндегі сұраққа жауап алғанда қабілеті жоғары оқушылардың өзіндік ой-пікір күтіледі. Әр топта оқушылардың түгелдей сабаққа қатысуын қадағалау. | Қалыптастырушы бағалауда дескриптор арқылы бағаланады. | АҚТ қолдану кезіндегі және жазу кезіндегі қауіпсіздік ережесі айтылады. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім? Келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?