Табиғат сипаты. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Пән:Қазақ тілі мен әдебиеті Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5-бөлім: «Табиғат құбылыстары» | Мектеп: Талдықорған қаласы НЗМ | ||||
Күні: 22.01.20 | Мұғалімнің аты-жөні: Сейсембаева С.И., Кудабаева А.К | ||||
Сынып: 4В | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Табиғат сипаты. | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 4.4.2.3 *зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу 4.2.9.1 дереккөздерден (мәтін, газет-журнал, сөздік, сызба, кесте, диаграмма, сайт) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын сөздік/мәнмәтін бойынша анықтау, ақпаратты өңдеу, тұжырымын ұсыну | ||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын анықтайды, автордың ойын мәтіннен деректер келтіре отырып дәлелдейді. Зат есміді септейді, тәуелденген сөздердің септелуін біледі. Көптеген оқушылар : Мәтіннің негізгі ойын анықтайды, автордың ойын мәтіннен деректер келтіре отырып дәлелдейді. Зат есміді септейді, тәуелденген сөздердің септелуін біледі. Кейбір оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын анықтайды, автордың ойын мәтіннен деректер келтіре отырып дәлелдейді. Зат есміді септейді, тәуелденген сөздердің септелуін біледі. | ||||
Бағалау критерийлері | Берілген мәтінді мазмұндайды. Берілген зат есімге септік жалауларын дұрыс жалғап жазады, айтады. | ||||
Сөздік қор
| Табиғат құбылыстары, жылдың төрт мезгілі, қыс, аяз, ұлиды, соғады, боран, жапалақ қар, ақтүтек боран, аспан айналып жерге түскендей, түнерген аспан, сақылдаған аяз, нөсерлеткен жаңбыр, шатыр – шұтыр найзағай, бет қаратпайтын аяз,гуілдеген жел, ашық аспан, алай – түлей жел. | ||||
Миссия және пайымдау | Алған білімдерін өмірде қолдана білу. | ||||
Жаһандық азаматтық | Дүниежүзіндегі табиғат құбылыстарын білу. | ||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||
Пәнаралық байланыс | Өнер, АКТ пәндерімен байланыстыру. | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернеттен деректер іздеу | ||||
Алдын игерілген білім | Шығарманың мазмұнын түсініп оқып, нақтылау және себеп-салдарын анықтау сұрақтарын қоя алады. Отан, бейбітшілік, бақыт сөздерінің мағынасын біледі. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Cыныпта жайлы орта орнату. Оқу мақсатын таныстыру. Мәтіндегі негізгі ойды анықтаймын.Зерттеушілік жұмыстар жасаймын. Күтілетін нәтижені анықтау. | ||||
Сабақтың ортасы | (Ж,М) Миға шабуыл.
(Ж,М) Үй жұмысын тексеру. Оқушылар үй жұмысын төменде берілген бағалау критерийі және дескриптор бойынша бағалайды. (Ж,М)Жаңа сабақ. (Т,М) Топпен жұмыс. Бұл сөздердің мағынасын ашу үшін оқушылар төрт топқа бөлінеді. 1 – топ. Орфографиялық сөздіктен берілген сөздердің мағынасын анықтайды. 2 – топ. Тұрақты сөз тіркестері сөздік кітабынан анықтайды. 3 – топ. Орфоэпиялық және синонимдер сөздігінен аталған сөздердің мағынасын анықтайды. 4 – топ. Сыныптағы компьтер арқылы интернет желісімен жұмыс істейді. (Т,М) Сөздік жұмыс.
(Ж,М)Жұппен жұмыс.Әр жұпқа жоғарыда көрсетілген сөздер беріледі. Тапсырма: жұппен берілген сөздерден сөз тіркестерін құрастыру. Тексеру: (Ж,Ө, Қ)Берілген суреттердің астынажұпта құраған сөз тіркестерін желімдеу. Әр жұп жоғарыда берілген сөз тіркестерімен сөйлем құрайды.
Тапсрыма орындау. Қорытындыла. – Жау, жау, жаңбыр, ... ,Гүлге орансын ... .Шалғын өссін жайқалып, Егін өссін ... . – Жаума, жаңбыр, ... ,«Жауамын!» – деп ... .Егін жатыр жиналмай,Бидай ашық ... . Үйге тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. |
| |||
Сабақтың соңы | Рефлексия. Тапсырманың оң жағына берілген түсті таңдап кері байланыс жаса. | Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау, толықтыру жасау, бағыттау. | |||
Дифференциация –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?