Менің қиялымдағы мамандығым. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-Бөлім: Мамандықтар әлемі Күні:11.12. 2018 | Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Калилаева А.Т. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 «В» | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтақырыбы | Менің қиялымдағы мамандығым | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.3.4.1* өз бетінше оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша бірлесе жоспар құрып, мазмұндама/ мұғалімнің қолдауымен тірек сөздерді пайдаланып эссе/хат жазу 4.3.7.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің қолдауымен тауып түзету және шағын мәтінді жетілдіру | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Мамандық атаулары, болашақ, еңбек, нәтиже, жетістік | |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе | |||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Отбасы мүшелерінің мамандықтары | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ә 2 минут Сабақтың басы 1 минут 2 минут 2 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі. Қазақ тілі тірлігімнің айғағы, Тілім барда айтылар сөз ойдағы. Өссе тілім мен де бірге өсемін, Өшсе тілім мен де бірге өшемін. - Балалар, бұл өлең жолдары не туралы? - Бұл өлең жолдарын оқи отырып, не түйдіңдер? /Оқушылардың жауаптары тыңдалады/. (Ұ)Қызығушылықты ояту.Сабақтың тақырыбын анықтау. Мақсаты: Оқушының сыни ойлауы мен коммуникативтік дағдыларын дамыту. Оқушыларға сурет көрсетіліп, сурет бойынша ашық сұрақтар қойылады. - Балалар, бала суретте не істеп отыр? /Бала ойланып / қиялдап/армандап отыр/. - Не туралы қиялап отыр деп ойлайсыңдар? Неліктен? /Балалар мамандық туралы екендігін айтады. Таба алмаса, мұғалім көмектеседі/. (Ұ,Ө) Сөздік диктант. Мақсаты:есте сақтауын дамыту, мамандық атауларымен танысу, қатемен жұмыс жасау. Мұғалім оқушылардан болашақта қандай мамандық иесі болғылары келетінін берілген ақ қағазға жазуларын сұрайды. Оқушылар мамандық атауларын жазып,мұғалімге тапсырады. Мұғалім анықталған мамандық иелеріне бойынша сөздік диктант алады. Сөздік диктант бойынша бір оқушы тақтаға жазады. Тақта оқушыларға қарама-қарсы бағытта орналасуы тиіс. Диктант соңында мұғалім тақтадағы оқушыны тексереді. «+», «-» арқылы бағалайды. Басқа оқушылар дәптерлерін жұппен ауыстырып, тақтадағы дұрыс жауап бойынша өзара тексереді. Кері байланыс жасалады. Ал енді сабағымыздың мақсатын анықтау үшін ойын ойнайық. (Ө,Ұ) «Ойлан, тап!» Мақсаты: Сыни ойлауын дамыту, қызығушылығын арттыру. Бейнежазба көрсетіледі. Бір оқушы бейнежазбаның іс-әрекетіне сәйкес дыбыстайды. Оқушылар бейнежазба мен дыбысталуға қарап, сабақтың мақсатына болжам жасайды.
/Оқушылар сабақ мақсатына болжам жасайды/. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін құрастырады. | Презентация Сурет, презентация Бейнежазба | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 7 минут 10 минут 2 минут 5 минут 2 минут 2 минут | Жаңа сабақты меңгерту. (Ұ) «Мен саған, сен маған» Мақсаты: Өткен білімдерін қайта жаңғырту, бекіту. - Хат дегеніміз не? - Хат жазуың ерекшелігі неде? - Хат қандай мақсатта жазылады деп ойлайсың? /Оқушылардың ойлары тыңдалады. Содан соң бейнежазба көрсетіледі/. (Ұ, Ө) Бейнежазба. «Ай мектеп» Хат жазу. Мақсаты: хат жазуға үйрену, ерекшелігін түсіну. Оқушыларға бейнежазба көрсетіледі.
/Оқушылар бейнежазба бойынша хат туралы түсінген ақпараттарымен бөліседі.Өзара түзетулер мен толықтырулар енгізіледі. Кері байланыс жасалады/. (Ө) «Болашағыма хат» Дифференциациялық тапсырма. Мақсаты: Оқушылардың сыни ойлауын дамыту, арман-мақсатына жетуіне ұмтылыс жасау, хат жазуға, бағалау. Тапсырма: 25 жыл өткеннен кейінгі ( болашақтағы) маман иесі атанған өзіңнің мамандығың туралы хат жаз. Топтарға тапсырмалар таратылады. 1-топ: тірек сөздер мен толық емес хатың мәтіні берілген сызбаны пайдалана отырып хат жазу. 2-топ: Берілген тірек сөздерді қажеттілігіне қарай қолданып хат жазу. 3-топ: Берілген сызба қағазға хат жазу.
/Оқушылар хат жазып болған соң, топқа бірігіп,дескриптор бойынша өзара бағаланады. Ең үздік хат анықталып, ұжым алдында оқылады. Оқылған хаттар бойынша тыңдарман топ кері байланыс жасайды. Қай оқушының хаты ұнағандығын, ұнау себебін айтып, бөліседі/. (Ұ, Ө) «Болашаққа жол!» Оқушылар жазған хаттарын «Сиқырлы қорапқа» салып, болашаққа сақтап қояды. Сабағымыздың соңын Нұрхан Жанаевтің «Еңбек» атты өлеңімен аяқтайық. Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты –Еңбек.Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты-Еңбек.Қырға шықсаң, өрлеп, Мұның аты-Еңбек.Сабағыңа жөндеп, Әзірленсең- Еңбек.Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек. | Бейнежазба Қима қағаздар, тірек сөздер жазылған қағаздар, А 4 форматындағы хат жазуға арналған қғаздар. Қима қағаз Қорапша Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: Маған бүгінгі сабақта _______________қызықты/қызықсыз болды Бүгінгі сабақта _______________ білдім. Алдағы сабақта __________________ туралы білгім келеді «Пайыздық» бағалау бойынша өзін-өзі бағалау. | «Пайыздық» бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||
Білімі деңгейі жоғары оқушыларға күрделі тапсырма беру. | Тірек сөздерді қолданып, мәтін құрау, оған қатысты сұрақтар қоя біледі. | Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
1-топ:
Берілген тірек сөздерді қолданып, болашақтағы өзіңе хат жаз.
Тірек сөздер мен сөз тіркестері:
Құрметті, қалыңыз қалай?, бәрі жақсы, оқып жүрмін, қазіргі кезде, армандаймын, болашақта, мамандық иесі, арманыма жету үшін, пәндерді жақсы оқу, себебі, жақсы оқу, халыққа қызмет ету, мақсатқа жету, алғыс айу, қоштасу (сау болыңыз).
(Амандық хат) (Сәлем хат)Хат!
Құрметті,_______________________________________________________________! (хаттың кімге арналғанын жазу)
Мен (Өзін таныстыру, өзі туралы шағын ақпарат беру) ________________________________________________________________________________
Қал жағдайыңыз қалай? Менде (Өзінің қал жағдайы туралы айту ) __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Білесіз бе, мен болашақта (болашақтағы өзінің мамандық атауын жазу)_______________________________ мамадығын игергім келеді. Өйткені, (неліктен бұл мамандықты таңдағанын жазу). ______________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Мен мықты маман иесі атану үшін (мықты маман атану үшін қазіргі кезде не істеп жатыр, алдағы уақытта не істеу керектігі туралы жазады)_____________________________________
_____________________________________________________________________________________
Мен Сіздің мықты маман атанғаныңызға сенемін! Сізге сәттілік тілеймін!(Маман иесіне өз тілегін жазу) _______________________________________________________________________!
Қош, сау болыңыз!
Сәлеммен/ ізгі ниетпен: (Өзіңнің аты –жөніңді жаз)______________________________________
Қолы: ____________________________
Хат жазған күні: ________________________
2-топ:
Берілген тірек сөздерді қолданып, болашақтағы өзіңе хат жаз.
Тірек сөздер мен сөз тіркестері:
Құрметті, қалыңыз қалай?, бәрі жақсы, оқып жүрмін, қазіргі кезде, армандаймын, болашақта, мамандық иесі, арманыма жету үшін, пәндерді жақсы оқу, себебі, жақсы оқу, халыққа қызмет ету, мақсатқа жету, алғыс айу, қоштасу (сау болыңыз).
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
3-топ:
Тапсырма: болашақтағы мамандық иесі арналған өзіңе арнап хат жаз.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
0-40%
80-100%
50-70%
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?