Біріккен сөз. Эколог деген кім? Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 53 сабақ
Пән: Қазақ тілі. Бөлім Мамандықтар әлемі Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Калимова З.Б Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақтың тақырыбы | №53 Біріккен сөз. Эколог деген кім? | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.4.2.1 - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) 4.3.7.3 - диалогке тән тыныс белгілерді қою; 4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру; | |||||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Сөздік қор |
| |||||||
Құндылықтар | Табиғатты сүюге және қорғауға үлес қосу | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Әдебиеттік оқу, жаратылыстану | |||||||
Алдыңғы білім | Күрделі сөз | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі. «ВЕЕР» әдісі Қағазды веер пішінінде бүктеп, бірінші оқушы бір бөлігіне күрделі сөзге қатысты сұрақтар жазып шығады, екінші оқушы екінші бөлігіне қысқаша жауап жазып тапсырады.
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау. Бағалау критерийлерін белгілеу. |
| ||||||
Сабақтың ортасы 30 мин. | 4.4.2.1, 4.3.6.1 (МК,Т,Қ), ( Ө, Ж, Т ) Бейнероликті тамашалау 1. Бейнероликті тамашалаудан бұрын оқушылардың ойын тыңдау. Ассоциация әдісі Ұсынылған бейнероликті тамашалағаннан кейін, топта ойларымен бөліседі. 24-жаттығу. 25- жаттығу.
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Бақдәулет, Ақмарал, бозторғай, Нұрдәулет, Нұрқанат, Гүлбану
Бағалау дескрипторы:
26- жаттығу Өтірік өлеңді оқып, жатқа жаз. Біріккен сөздің астын сыз. «Жұппен жұмыс» әдісі Жұппен жұмыс істеуде балалар өз серігін өзі таңдайды. Топ құрамында оқушылар жұмыс дәптерлерін алмастырып, орындаған жұмыстарын тексереді. Кездескен қателерді талқылайды , өзара бағалайды.
Оқушылар сексеуіл туралы өз пікірлерін ортаға салады. Қосымша дерек Сексеуiл —діңі мен бұтақтары бұраң-бұраң боп келетін, құмды жерлерде өсетін, шөлге төзімді, морт сынатын жапырақсыз қатты ағаш тұқымдас өсiмдiк. Қазақстанда ақ сексеуiл, қара сексеуiл және Зайсан сексеуiлi өседі. Азаю себептері: мұнай кен орындарын игеру,мал жаю, отынға пайдалану. Сондықтан «Қызыл кітапқа» енгізіліп, ерекше қорғауға алынған. Бағалау дескрипторы:
Сергіту сәті Бейнежазбадағы әуен ырғағымен билеу. 4.3.7.3 ( Ө,Ж, Т ) 28-жаттығу Оқушылар диалогты жұбымен бірге оқиды. Төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Парталас құрбысымен демалыс мәдениеті туралы диалог құрастырады. Құрастырған диалогтарын топ алдында оқып береді. Бағалау дескрипторы:
4.4.2.1 ( Ө ) Шығармашылық тапсырма «Сыңарын тап!» Біріккен сөз құрастырып жазу және сөз құрамына талдау.
Мысалы: тасбақа т.б | https://www.bagdar.kz/kz/professiogram/ekolog 1-слайд оқулық 2-слайд 3-слайд Қосымша№1 4-слайд Қосымша№2 | ||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия Оқушыларға сұрақтар қойылады: - Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? - Сабақтан не үйрендіңдер? - Саған не ерекше қызықты болды? (Ө) «Жетістік баспалдағы» өзін-өзі бағалау. Стикерлерге өз аттарын жазып, жетістіктер баспалдағында өз орындарын анықтайды. Үй тапсырмасы 27-жаттығу |
| ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Топтық тапсырмаларды саралау бойынша беру. Қабілеті жоғары оқушыларға одан әрі дамуы үшін көмек қажет ететін оқушыларға қайта түсіндіру арқылы қолдау көрсетіледі. | Қалыптастырушы бағалаулар дескрипторлар негізінде өзін-өзі бағалау, жұпта бағалау және мұғалімнің бағалауы арқылы жүзеге асырылады. | Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушыныңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?