Қазыналарды табу-археологиялық жаңалықтар. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: 3-Бөлім: Мәдени мұра

Күні:

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Қазыналарды табу-археологиялық жаңалықтар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.3.2.1 сұхбат, тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (күнделік, мақала, мінездеме) жазу

Сабақ мақсаттары

Сұхбат, тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін жазу.

 Сөздік қор

Мұра, мәдени, қазына, күнделік,мақала, мінездеме.

 Бағалау критерийі

Сұхбат, тірек сөздерді қолданады.

Бір стильде мақала жазады.

Құндылықтарды дарыту

қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік;

 Пәнаралық

 байланыстар

Дүниетану, өнер

Алдыңғы меңгерілген білім

Көп мағыналы сөздер, диалогтың тыныс белгілері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққ аудару.

Үй жұмысын тексеру.

Оқушылар үйде жазып келген күнделіктерін оқиды.

ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды.

Мақсат бойынша бағалау критерийлерін құрастыру.

Сабақтың ортасы

6-10 мин

11-15 мин

16-20 мин

21-28 мин

29-35 мин

ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту.

Оқушылар өрнектерді шығара отырып, сабақта не жазатындарын шығару.

4500:9= Л130*3=А 203*4=А

23000-3000=Қ6008:2= А 3109+1=М

3110

390

20000

812

500

3004

-Балалар, қандай сөз шықты?

-Мақала дегеніміз не?

Мақала - коғамдық-әлеуметтік мәселелер туралы жазылған публицистикалық жанрдағы шығарма.

Мақала 4 түрге бөлінеді:

(Т) Топтарға мақала түрлерін беру. Оқушылар топ ішінде оқып, ортаға шығып айтады.

-Мақаланы қалай жазамыз?

Мақаланы жазу алгоритмі:

  • Мақаланың тақырыбын таңдап алу.( Мақала бір тақырыпты ашу керек)
  • Атауын таңдап алу.
  • Мақаланың жоспарын құру.
  • Кіріспе сөз.
  • Негізгі бөлім
  • Соңы

(Б) Оқушыларға мақала тарату. Оқушылар мақаланы оқып шығады да, мұғалімнің көмегімен жұмыс жасайды.

Алгоритм бойынша жұмыс жасау.

(Б) Сөздік жұмыс: оқушыларға сөздер көрсетіледі. Оқушылар берілген сөздерді оқып,естеріңі сақтайды. Тақта жабылады да, оқушылар есте қалған сөздерді жазады.Содан кейін тақта ашылып, оқушылар жазған сөздерді тексереді.

Сөздер: халқының, археолог, мұра, сүйектер, жаңалық,ботайлықтар, аңшылық.

Сабақтың соңы

36-40 мин

Рефлексия: «Сөйлемді аяқта»

  • Мен үшін бүгінгі сабақ ....
  • Маған қиын болған кезім...
  • Келесі сабақта .... білгім келеді.

Үй жұмысы: «Ботай қонысы» туралы қосымша ақпарат жазу.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтарға тапсырма беру арқылы

Тыңдалған материалдар бойынша өз пікірін білдіру

Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
Пікір жазу