Көркем мінез дегеніміз не? Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Бөлім: №2. Адами құндылықтар Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | №2 Көркем мінез дегеніміз не? Мәтіннің тақырыбы және мәтіндегі негізгі ой | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.2.4.1 - мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды -өз ойын дәлелдейді -мәтіндегі негізгі ойды тұжырымдайды - каллиграфиялық нормаларды сақтап, жазу техникасын жетілдіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор | Пәндік терминология мен тірек сөздер Мәтіннің тақырыбы, негізгі ой Диалог пен жазу үшін пайдаланылатын сұрақтар: Талқылау үшін сұрақтар: -Мәтін не туралы? -Мәтіндегі негізгі ой қандай? -Мәтіннің тақырыбы мен мазмұны сәйкес пе? | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Кішіпейілділік, әдептілік, өнегелі болу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Әдебиеттік оқу | |||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | - | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин 2 мин | І. (Ұ, Ж,) Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалім оқушылардың көңіл күйін көтеру мақсатында мына өлең жолдарын қимыл-қозғалыстар жасап айтқызады: Амансың ба, алтын күн! Амансың ба , көк аспан! Амансың ба, достарым! Сендерді көрсем қуанам! Топқа бөлу. Оқушыларға«Әдептілік», «Сыйластық», «Қамқорлық», «Кішіпейілділік» сөздері жазылған парақшалар таратылады. Бірдей сөздер арқылы 4 топқа бірігеді. Сабақ тақырыбын, мақсатын болжау. «Артық әріптер» сөзжұмбағы. Әрбір қатардағы артық бір әріпті тауып, оны сыз. Қалған әріптерден сөз құрап торкөздерге жаз. Барлық сөздерді тапсаңдар, бүгінгі сабағымыз не туралы болатынын білесіңдер.
йао әмінтұ мзмұанғ тқарыпыж Жауабы:ой, мәтін, мазмұн, тақырып Сабақ мақсатын хабарлау, бағалау критерийлерін бірге белгілеу. | 2-слайд 3-слайд 4-слайд 5-слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 5 минут 10 минут 5 минут | ІІ. (МК, Т) Оқулықпен жұмыс.5-жаттығу. 1.Өлеңдерді оқы. Әр топ оқушылары өлеңді іштей оқып танысады. 2. Өлеңдерге аты дұрыс қойылған ба? Ойыңды дәлелде. Оқушылар топ ішінде ақылдасады. Әр топтан бір оқушы өз ойын дәлелдейді. 3. Есте сақтау диктанты. Жатқа жазу. «Кішіпейіл бала» атауын және оған сәйкес өлеңді жатқа жаз. Оқушылар өздігінен жаттайды. Топ ішінде әр жолын бір оқушыдан жалғастыра айтып, бір-біріне айтып береді. Оқулықты жауып жатқа жазады. Өзара дәптер алмасып бір-бірін тексереді. Саралау: Дескриптор: -өзара сәйкес тақырып пен өлеңді анықтайды -өз ойын дәлелдейді -өлеңді жатқа жазады - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі және сауатты жазады (Ж, Ө, МК) 6-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Оқушылар алдымен жұпта пікір бөліседі, ортақ шешімге келеді. Әр оқушы тапсырманы өздігінен дәптерге жазады. Тақтада дұрыс жауап көрсетіледі. Өзін-өзі дескриптор бойынша бағалайды. Дескриптор: -1 сөйлемде көп нүктенің орнына ат қою деп жазады - 2 сөйлемде көп нүктенің орнына тақырып деп жазады -3 сөйлемде көп нүктенің орнына негізгі ой деп жазады ҚБ. Өзін-өзі бағалау «Бас бармақ» әдісі (ОТ, Т, Ұ, МК ) 7-жаттығу. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.
- Мәтін не туралы? - Мәтінге ат таңда және дәлелде. ҚБ. Топтық жұмысқа өз көзқарастарын білдіреді.Сыныптан бір оқушы тұрып, топтық жұмысқа өз көзқарасын білдіреді.Оқушылардың рөлге бөліп оқуына талдау жасайды. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырады. (ОТ.Т) 8-жаттығу. Әр топ берілген тапсырманы орындау үшін өзара пікірлеседі, ортақ шешімге келеді. Әр топтан бір оқушы сынып алдында өз тобының шешімін жариялайды және дәлелдейді. Дескриптор: -тақырыптың қысқаша атауын атады -негізгі ойдың қысқаша атауын атады -өз ойын дәлелдеді |
6-слайд
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | ІІІ Рефлексия «Рефлексиялық шеңбер» тәсілі - Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың? - Сабақта қандай қиындықтар туындады?
Үй тапсырмасы: 9-жаттығу. | 7-слайд Бағалау парақшалары 8-слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты қорытындылау кезеңіндегі сұраққа жауап алғанда қабілеті жоғары оқушылардың өзіндік ой-пікір күтіледі. Әр топта оқушылардың түгелдей сабаққа қатысуын қадағалау. | Қалыптастырушы бағалау дескрипторына сәйкес жүреді, оқушылардың жетістіктері мен назар аударатын тұстарын есепке алу. | Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?