Қазақ тілі_3 сынып_7-бөлім Су-тіршілік көзі_Тақырыбы Құрғақшылықтың себептерін түсіндіру_ҚМЖ
Ұзақ мерзімді жоспар: 7-бөлім: Су-тіршілік көзі | Мектеп: Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Құрғақшылықтың себептерін түсіндіру | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Негізгі және туынды зат есімдерді анықтау. | |||||||||||||
Бағалау критерийлері | Негізгі зат есімдерді анықтайды. Туынды зат есімдерді анықтайды. | |||||||||||||
Сөздік қор | Поэзия, мәтін, өлең, өзен,су, су айналымы, құрғақшылық,сусыз,шөлдеу, ажырату. | |||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Сыйластық, Шығармашылық пен еңбекқорлық Өмір бойы білім алу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, математика | |||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Құрғақшылық ұғымын біледі. | |||||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 мин 3-8 мин 9-12мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындығын ұйымдастыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын ашу. Бағалау критерийлерін құрастыру. Өткенді бекіту. Мақсаты: Негізгі және туынды сын есімдер бойынша білімдерін пысықтау. Оқушылар Венн диаграммасына негізгі және туынды сын есіміне 5 мысалдан жазады. Негізгі Туынды Тексеру. | Презентация | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 13-18 мин 19-25 мин 26-30 мин 30-38мин | Қызығушылықты ояту. Ұялы телефон, планшеттермен жұмыс. Мақсаты: Оқушыларды ізденімпаздыққа, тапқырлыққа баулу. Оқушыларға дәлізге шығып 5 затты суретке түсіріп алуларына тапсырма беріледі.Оқушылар сынып ішіне кіріп, түсірген затқа сын есім тіркеп дәптерлеріне жазады. Тексеру. Сөйлемдерді толықтыр. Мақсаты: оқушыларды етістік түрлерімен таныстыру. Апам ауылдан ... Жаңбыр сіркіреп ... Біз саябаққа ... Сұрақтар: -Қойған сөздер қандай сұраққа жауап береді? -Олар қалай жазылған. Жазған сөздерді сөз құрамына талдау. Негізгі және туынды етістік туралы ереже шығару. Мәтінмен жұмыс. Аңыз. Сұрақтарға жауап береді:
Оқушылар өздігінен оқиды. Топтық жұмыс. 1 топ: Мәтіндегі зат есімдерді көшіріп жазады да, бұл қандай екенін айтады. 2 топ: Мәтіндегі сын есімдерді көшіріп жазады да, бұл қандай екенін айтады. 3 топ: Мәтіндегі етістіктерді көшіріп жазады да, бұл қандай екенін айтады. 4 топ:Мақалдардың ішінен мәтінге сай келетін мақалды тауып, жазады. Мақалдар:
Нулы жердің қасиеті ағашында.
Оқушылардың жасаған жұмыстарын «Әткеншек» арқылы қарап шығып, өз пікірлерін айту. | |||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин | Қорытындылау: Оқушылар сабақта алған ақпараттары туралы жұпта айтады. Рефлексия. Өзін-өзі бағалау Оқушының аты-жөні:
| Интерактивті тақта, маркерлер | ||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||||||||||
Топтық жұмыс барысында бір топ сұрақтар құрастырады. | Оқушылардың топтық талқылауы барысында олардың жауаптарын тыңдай отырып, мәтіннің мазмұнын түсінуін және өз бетімен мәтінді аяқтап жазуларын бағалау | Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?