Қазақ тілі 3 сынып 7 бөлім Су тіршілік көзі Құрғақшылықты зерттейміз ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 7-бөлім: «Су-тіршілік көзі» | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: | |||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Құрғақшылықты зерттейміз | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу; 3.3.6.1* шығарма кейіпкеріне хат/ ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту...)/бата/өлең (төрт жолды)/ әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу. | |||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларды көркем, публицистикалық және ресми стильдерді ажыратуға үйрету. | |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Сөздік қор | Поэзия, мәтін, өлең, өзен,су, су айналымы, құрғақшылық,сусыз,шөлдеу,стиль, ажырату. | |||||||
Құндылықтар дыдарыту | Жауапкершілік, Еңбекқорлық Өмір бойы білім алу. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, математика | |||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Құрғақшылық ұғымын біледі. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 0-5 минут
| І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару.Жағымды көңіл-күй орнату.Оқушылардың жауптарын тыңдау. (Ұ)Мақалмен жұмыс Мақсаты: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, мақалды оқып, мағынасын ашу. Бүлаққа бүлақ қосылса — "егізбіз" дейді, Көлге көл қосылса — "теңізбіз" дейді. -Балалар, мақал не жайлы? -Мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер? -Бүгінгі сабағымыз не жайлы болмақ деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын ашу. Бағалау критерийлерін құрастыру. |
| ||||||
Сабақ ортасы 5-35 минут | (МК,Ұ) Ертегіні оқу Тапсырма:Ертегіні түсініп, мәнерлеп оқы. -Оқиға неден басталды? -Немен жалғасты? -Оқиға қалай аяқталды? -Ертегі қалай берілген? -Бұл ертегіні оқыған қызықты болды ма? Неліктен? -Ертегінің мазмұнын оқымай-ақ түсінуге бола ма? Неліктен?
Ертегінің қалай берілгенін талдау. (Т,Қ)Топтық шығармашылық жұмыс Тапсырма:Сурет мазмұны бойынша ертегі/әңгіме құрастыру. Мақсаты:Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту. Әр топ оқушылары топта бірігіп, сурет бойынша флипчартта ертегі құрастырады. Кей-бір сөздердің орнына сурет салып, постер жасайды. Ертегіні қорғайды.Көрші топтар мұқият тыңдап, тексереді, «2 жұлдызша 1 тілек» арқылы бағалайды. Ең соңында оқушылар «Галерея» әдісімен жүріп, ең қызықты, тартымды ертегіні стикер жапсыру арқылы таңдайды. | Суреттер Презентация А3 фоматындағы қағаздар мен маркерлер | ||||||
Сабақтың соңы 35-40 мин | Рефлексия. «Телефоннан СМС» оқушылар бір адамға сабақта не үйренгендері туралы стикерге СМС-жазады. | Стикерлер Екі жұлдыз бір тілек карточкалары | ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Тотық жұмыс барысында бір топ сұрақтар құрастырады. |
| Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?