3 сынып_7 бөлім_Су туралы 110 сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Бөлімі: 7 Су-тіршілік көзі Тақырыбы: №110 Сан есім | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Каниева Нургуль Абилакимовна | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес) | 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін/сөздік/сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау; 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор |
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Су шаруашылығында жұмыс жасайтын мамандықтарды құрметтеуге, балықтың құрып бара жатқан түрлерін қорғауға тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану | |||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Сөз таптарын ажыратады | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут 4 минут | Шаттық шеңбер Балаларды шаттық шеңберіне шақырып қолдарына гүлдерді таратып, оның нәзіктігіне, сүйкімділігіне назар аудартылады. Енді сағат тілінің қозғалысы бойынша балалар бір-біріне тілек айтып, қолындағы гүлдерін көршілесіне ұсынады. Осылай балалар жанындағы баланың берген гүлін өз гүлімен қосып, келесі балаға ұсына отырып, жылы сөздер айтуын жалғасытыра береді. Гүлдер бірте-бірте үлкілейіп, шоқ гүлге «Тілек шоғына» айналады. Гүлдердің түстеріне қарай топтарға біріктіру. Қызыл, сары, көк гүлдер. Миға шабуыл (Т.ж.) «Кім тапқыр» әдісі 1-топ сан есімдерді сөз құрамына талда Алмаға кеп күнара Қонушы еді бір ара Бүгін тоғыз туысын Ертіп келді бұл ара. Сонда бүгін алмаға Келіп қонды неше ара? Жауабы: 10 ара
2- топ Өлең есептің шешуін тап Ертеңгісін атам Екі серкені қорадан қуып еді. Егіз бөрте лақ ере шықты Бөрте лақтардың енесі Олармен ере шықты Сонда барлығы неше ешкі далаға шықты? Жауабы: 5 ешкі 3-топ Жұмбақтың шешуін тап Шығармақ боп кеше есеп Жиналғанда бес есек. Үшеуі ұйықтап отырды Ынталысы неше есек? Жауабы: 2есек | Слайд 3
Слайд 4 Қосымша 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 7 минут 7 минут 9 минут | 3.3.5.1 (Ж.Ж) «Сөздік гол» ойыны 30-жаттығу Өлеңнің ұйқасын тауып белгіле және жаз.
Сылдыр ... Таудан ... Жатыр ... Мөлдір ... Дескриптор: -сөздердің мағыналық байланысын анықтайды; - ұйқасын анықтайды; - ұйқасын жазады Қ.Б: жұптар бір-бірін тексеру арқылы кері байланыс беру Саралау: «Дереккөздер» тәсілі - Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады. 3.2.3.1, 3.2.5.1 (Ұ.Ж) «Сұрақтар желісі» әдісі 31-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең қай жақтан айтылып тұр? Өлең неліктен «Балықшының ұлымын» деп аталып тұр? 1.Шеңбер бойына тұрғызылады. Жіптің басын ұстап тұрып, орамды басқа оқушыға лақтыра отырып сұрақтар балықшының ұлына сұрақтар құрастырады Мыс: Теңіз айдынына шыққанда қорқыныш сезімі болды ма? ... ... 2.Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді белгіле. Олардың мағынасын сөздіктен біліп ал. Сескенбеймін- Селк- Айдын- Дескриптор: -сұрақтар құрастырады -сөздердің мағынасын талдайды Қ.Б: мадақтау арқылы Саралау: «Қарқын» тәсілі Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі 3.3.5.1, 3.4.2.3 (Ж.Ж) Көру диктанты 32-жаттығу Өлеңнің тыныс белгілерін қойып жаз.Сан есімнің астын сыз. Су табиғат байлығы Өзен-көлге барғайсың Кемі екі рет әр күні Суға түсіп тұрғайсың Дескриптор: -жатқа жазады -тыныс белгілерін қояды -сан есімді табады Қ.Б: смайликтер арқылы бағалау Саралау: «Қорытынды» тәсілі - Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. 3.2.5.1, 3.4.2.3 (Ж.Ж ) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі 33-жаттығу Ребустарды шеш. Шешуіндегі сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. Ребустардың шешуіндегі сөздер сан есім екенін дәлелде. Дәлелдеу үлгісі: заттың санын білдіреді Бұл – сан есім, өйткені Дескриптор: -ребусты шешеді -сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды -сан есім екенін дәлелдейді Қ.Б: жұптар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалау Саралау: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі - Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады. | Слайд 5 Қосымша 2 Слайд 6 Қосымша 3 Слайд 7 Слайд 8 Қосымша 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия «Не? Қалай?» әдісі Сабақ тақырыбы бойынша НЕ? үйренгендерін және оны ҚАЛАЙ? үйренгендерін жазады Үй тапсырмасы: 34-жаттығу Жұмбақты оқып, шешуін тап. Жұмбақтың шешуіндегі сөзді сипатта | Слайд 9 Слайд 10 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||
«Дереккөздер» тәсілі Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады «Қарқын» тәсілі Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі «Қорытынды» тәсілі Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады. | Қ.Б: жұптар бір-бірін тексеру арқылы кері байланыс беру Қ.Б: мадақтау арқылы Қ.Б: смайликтер арқылы бағалау Қ.Б: жұптар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалау | Топтық және оқу құралдарын қолдануда қауіпсіздік ережелерін сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?