3 сынып_7 бөлім_Су туралы 109 сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Бөлімі: 7 Су-тіршілік көзі Тақырыбы: №109 Сан есім | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Каниева Нургуль Абилакимовна | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес) | 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Табиғатты қорғауға үйретуге, оның ішінде судың қадірін білуге тәрбиелеу. Шығармашылыққа баулу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Сөз таптарын ажыратады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Дереккөздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут 4 минут | Шаттық шеңбер Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Миға шабуыл (Ұ.) Тест тапсырмалары 1.Сан есім қандай сұраққа жауап береді? А)қандай? қанша? ә) не? нешінші? б) қанша? неше? нешінші? 2. Сан есімді көрсетіңдер А) бес ә) кітап б) белсенді 3. Сан есімді көрсетіңдер А ) бес, сана, ұйықта ә) елу бес, жас, кәрі б) қырық, елу, жүз 4. Сан есім дегеніміз .... білдіреді А) заттың атын ә) заттың санын, ретін б) заттың сынын 5. Реттік сан есімді тап: А) оныншы ә) он бес б) жетеу 6. Жұмбақты шешіңдер Басында тағы бар, Төрт аяғы бар, Сегіз тұяғы бар, Иегінде сақалы бар. | Слайд 3
Слайд 4 Қосымша 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 7 минут 7 минут 9 минут | 3.2.3.1 (Т.Ж) Түстер арқылы топтарға біріктіру. «Ашық пікір» әдісі 26-жаттығу Ертегіні оқы. Әр топ 5 сұрақ жазып дайындау керек. Әр карточкаға бір сұрақ, жауабы артына жазылады. Түйе мен түлкінің қайсысының жауабы шындық, қайсысы жалған екенін дәлелде. Дескриптор: -ертегіні оқып, сұрақ дайындайды -түйе мен түлкінің әрекетін дәлелдейді. Қ.Б: топтар бір-бірін бағдаршам арқылы бағалайды Саралау: «Қарқын» тәсілі. Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді. 3.4.2.3, 3.3.6.1 (Ж.ж) «Қызықты мозаика» әдісі. 27-жаттығу. Мозаикада берілген сөздерді байланыстырып сөйлем құрастыру. Сөйлемнен мәтін құрастырып, мәтінді көркем жазу. Сан есімдерді тап.
Зайсан , Шығыс Қазақстан , орналасқан , облысында , көлі. ұзындығы, көлдің, 100 километрден, асады. 8-9 метр, тереңдігі Дескриптор: -сөздерді байланыстырып мәтін құрастырады. -сан есімдерді табады -мәтінді көркем жазады Қ.Б: жұптар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалау Саралау: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады 3.1.3.1, 3.2.3.1 ( Ж.ж) «Не/Қандай/Неліктен» әдісі 28-жаттығу Жағдаятты оқып, сұрақтарға жауап бер. Жағдаятқа байланысты өз ойыңмен бөліс. Серік достарымен бірге ауыл сыртындағы бұлаққа келді. Ол бұлақ көзін шөп-шалам, босаған ыдыс және қоқыстар басып, бітеліп қалғанын көрді.... Сұрақтар: 1. Балалардың әрекеті қандай болмақ? 2. Бұлақ көзінің бітеліп қалуына кімдер кінәлі деп ойлайсыңдар? Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; - өз ойларымен бөліседі; - сөйлеу мәдениетін сақтайды Қ.Б: смайликтер арқылы бағалау Саралау: «Қарқын» тәсілі . Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады (Т.Ж) 29-жаттығу «Кім тапқыр» ойыны Өлең оқылады. Кейін әр топқа тапсырмалар беріледі. Берілген тапсырманың жауаптарын дұрыс анықта. Бір топ бала тоғаннан Он бес балық ұстадық. Бөліскенде оларды Тиді әркімге үш балық. Сынайын бір ал сені, Бала саны қанша еді? 1-топ: 1. ... ... ауыз сөздің тобықтай түйіні бар. (тоқсан) 2. ... ... теңгең болғанша, ... ... досың болсын. (жүз) 3. ... ... кісінің түсін білгенші, ... ... кісінің атын біл. (жүз) 4. Білікті ... ... жығады, білімді ... ... мыңды жығады. (бірді, мыңды) 2-топ:
3-топ:
Дескриптор: -жауаптарын анықтайды Қ.Б: мадақтау арқылы Саралау: «Тапсырма» тәсілі - Мұның құрамына білім деңгейі әртүрлі оқушыларға арналған тапсырмалар кіреді. | Слайд 5 Слайд 6 Қосымша 2 Слайд 7 Слайд 8 Қосымша 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия «3-2-1» әдісі 3 пікір – оқушылар сабақтан үйренген үш нәрсесін жазады 2 идея – оқушылар екі басты жайтты қайталайды 1 сұрақ –оқушылар материал бойынша түсінбеген бір сұрағын жазады. Үй тапсырмасы: сан есміге қатысты бес жұмбақ дереккөздерден жазу | Слайд 9 Слайд 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Қарқын» тәсілі Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді. «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады «Қарқын» тәсілі Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады «Тапсырма» тәсілі Мұның құрамына білім деңгейі әртүрлі оқушыларға арналған тапсырмалар кіреді. | Қ.Б: жұптар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалау Қ.Б: топтар бір-бірін бағдаршам арқылы бағалайды Қ.Б: смайликтер арқылы бағалау «3-2-1» әдісі | Топтық және оқу құралдарын қолдануда қауіпсіздік ережелерін сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?