Қазақ тілі 3-сынып 5-бөлім Өнер Кітап жайында қысқаша әңгіме жазу ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Өнер | Мектеп: НЗМ | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : Омарова А.Е. | |||||||||
Сынып: 3А | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Кітап жайында қысқаша әңгіме жазу | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.3.1.1 жоспар/сызба бойынша әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау және пайымдау мәтінін түрлі көмекші сөздер арқылы құрап жазу 3.3.2.1 хабарландыру, қызықты оқиғалар баяндалған күнделік жазу 3.3.4.1 оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша тірек сөздерді пайдалана отырып мазмұндама жазу 3.3.6.1 мұғалімнің көмегімен сызба, график, кесте, фотосуреттермен мәтін (хат, шақыру, нұсқаулық, презентация т.б.) құрастыру 3.4.2.1 зат есімді тәуелдеуді білу және қолдану 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау 3.3.7.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және шағын мәтінді жетілдіру | |||||||||
Сабақт мақсаттары | Сөйлеу тілін жетілдіру, сөздігін байыту, сөйлемдерді дұрыс құрып, өз ойын айқын, дәл жеткізуге үйрету. Сауатты, көркем жазуға төселдіру. | |||||||||
Жетістік критерилері | Сөйлемдердің ара жігін ажырата алады және сөйлем түрлеріне қарай тиісті тыныс белгісін қояды. | |||||||||
Тілдікмақсаттар
| Тақырыпқа қатысты сөздер мен сөз тіркестерін меңгереді, сөйлеу тілінде қолданады. Грамматикалық ерекшеліктерді ажыратады. Сауатты жазып, ауызша ойын жеткізе алады. | |||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылардыіскерлікке, ізденіске,ұйымшылдыққа тәрбиелеу. | |||||||||
Пәнаралықбайланыстар | Қазақ тілі және әдебиеті | |||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | ||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтажоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы | Жасырын сөздерді тауып, өлеңді оқу. (Көктем келді) күлімдеп,(Жердің беті) құлпырып.(Күннің көзі) шуақты,(Жылғалардан) су ақты. | Тақырыпқа байланысты суреттер | ||||||||
Сабақтың ортасы | (МК) «Бірлесіп жазу» сабақтарында оқырманды жарқын суреттеудің көмегімен қалай баурау керектігін көрсету. Әңгімелерде жиналған, бұрын оқылған немесе журналдың жазбаларындағы жарқын суреттеудің мысалдарына назар аударыңыз. Төменде берілгендерді көрсету: Әр топқа суреттер беріледі 1топ
2топ 3топ Сергіту сәті.Мынау менің жүрегімОсыдан бәрі басталадыМынау менің басымОсы бәрін басқарадыМенің оң қолымМынау менің сол қолым1, 2, 3 біз жинаймыз күш.
(Ө, Қ) Оқиғаны жоспар ретінде алып, бірнеше оқиғаны пайдалана отырып, оқушылар нақты қойылымы, іс-әрекеттерінің дамуы, шиеленісі/шарықтау шегі және шешімі бар өздерінің оқиғаларын «әңгіме тауына» жазады. Осындай тапсырмаларды бірнеше сабақтар бойы орындау. (Т) Оқушыларға суреттеу сөздері мен сөйлемдеріне қолдау көрсету үшін, оқырманды қызықтыру және сөйлемнің құрылымын түрлендіру, оқиғаның қарқынын басқару үшін «Бірлесіп жазуды» қолдану. Қабілеті жоғары оқушылар үшін жазбаша тапсырманы тыныс белгілері дұрыс қойылған диалогпен толықтырады. Мүмкіндігінше, қабілеті жоғары оқушыларға жазбаны бөліктерге немесе абзацтарға бөлу кезінде қолдау көрсету. Қабілеті төмен оқушылар үшін оқиғаны жазғанға дейін ауызша бірнеше рет мазмұндау мүмкіндігін беру. Мүмкіндігінше, олардың оқиғаларын сандық дауыстық таспаға жазып алу, осылайша, олар жұмысты жазу кезінде өздерін тыңдай алады. «Бірлесіп жазу» сабақтары кезінде жай және күрделі сөйлемдерді сәтті қолдануға және сабақтас құрмалас сөйлемдерді сәйкес жағдайларда оқытуға назар аудару. Оқушыларды бағалау:
1.Сөйлемнің неше түрі бар?А) 2 Ә) 1 Б) 32.Дұрыс жазылған сөйлемді тап:А) оқиды Асхат сыныпта бесіншіә) Асхат бесінші сыныпта оқиды.Б) Сыныпта оқиды бесінші Асхат3.Лепті сөйлемнің соңында не қойылады?А) нүкте (.) ә) сұрақ белгісі (?) б) леп белгісі (!)4.Сөйлем дегеніміз не?А) тиянақты ойды білдліредіә) заттың қимылын білдіредіб) заттың түсін білдіреді5. Мәтіннің неше түрі бар?А) 2 Б) 3 Ә) 56. Сөйлем неден тұрады?А) әріптен Ә) сөзден Б) буыннан7. Сөйлемдегі сөздер бір-бірінен қалай жазыладыА) бөлек Ә) бірге8. Лепті сөйлем қандай көңіл –күйді білдіреді?А) білдірмейді ә) көтеріңкі б) реніш в) қуаныш | |||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия. Өзімнің жұмысыма риза болсам (қол соғу) Әліде тырысу керек десем (аяқпен топылдату) | |||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Дифференциациялық тасырма. Оқушыларға өздеріне орындай алатын тапсырманы таңдауға мүмкіндік беріледі.Әр бала өз деңгейіге сай тапсырманы орындайды. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекеттүрлері. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?