Қазақ тілі 3 сынып 5-бөлім Өнер Тақырыбы Көрініс сценарий оқу ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5-бөлім: «Өнер»

Мектеп:Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:.

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көрініс сценарий оқу

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

33.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

3.2.1.2 мәтінді іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу

 Сабақ

 мақсаттары

Мәтіннен тірек сөдерді белгілеуге, қойылған срақтарға жауап беруге дағдыландыру.

Бағалау критерийлері

Тірек сөздерді белгілейді;

Ашық сұрақтар құрастырады;

Жабық сұрақтар құрастырады;

Ашық/жабық сұрақтарға жауап береді.

 Сөздік қор

Ашық, жабық,тірек сөздер, өнер, сала,

Құндылықтардыдарыту

Жауапкершілік, еңбекқорлық.

Пәнаралық байланыстар

Математика, дүниетану

Алдыңғы меңгерілген білім

Кітап жайлы әңгімелеу.

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың

басы

5 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі

Мақсаты:Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, жағымды көңіл күй орнату.

Ойын: «Түсін мені»

Мақсаты: Оқушының бойында байқампаздық, тапқырлық қабілеттерін дамыту.

Шарты:

Ортаға оқушы шығып, кез келген ертегі кейіпкердің сөзін немесе қимылын келтіреді. Басқа оқушылар ол қай ертігінің кейіпкері екенін атайды.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.Мақсаты негізінде бағалау критерийлерін анықтау.

суреттер

Сабақтың басы

5 минут

15 минут

10 минут

ІІ. Қызығушылықты ояту.

(Т) Оқушыларға сурет көрсетіледі. Оқушылар нені көріп тұрғандарын айтады.

Мақсаты: оқушылардың сөйлеу, ойлау қабілеттерін дамыту.

Көмекші сұрақтар:

-Бұл балалар қайда отыр?

-Неліктен?

-Олар нені тамашалап отыр?

-Қойылымда рөлдерді кімдер ойнайды?

) Мәтінмен жұмыс

Әр топқа мәтін таратылады.Оқушылар мәтінді оқиды.

Мақсаты: Оқушылар ертегіні оқып, көрініс ұғымымен танысу.

Мәтін «Көктем сәні»

Топтық жұмыс:

1/ Тірек сөздерді белгілейді

2 / Басты рөлдерді анықтайды

3/ Арыстан сөзімен бес жол өлең шығарады.

4/ Мәтін қандай мақсатпен берілгені туралы талқылайды.

Әр топ өз жұмыстарын қорғайды,өзара бағалайды.

(Ж,Қ) Жұптық жұмыс

Ашық сұрақтар: Қайда? Қашан? Неге? Неліктен?

Қанша?

Жабық сұрақтар: «Ия» немесе «Жоқ» жауаптары берілетіндей қойылады.

Әр жұп ашық/жабық сұрақтарды құрастырады.

Құрастырған сұрақтарын көрші жұпқа береді.Көрші жұптың құрған сұрақтарына жуабын табады да жазады.

Жұптар бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды.

Дескрипторлар

Балл

Ашық сұрақ құрастырды

1

Жабық сұрақ құрастырды

1

Ашық сұраққа жауап берді

1

Жабық сұраққа жауап берді

1

Барлығы

4 балл

Мәтін жазылған парақтар

Дескрипторлар жазылған кестелер

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

-Мен сабақта ________________________білдім.

-Сабақта ___________________________ үйрендім.

Бағалау

Үйге тапсырма: Мәтінді рөлге бөліп оқу, сахналау.

Бағдаршам түрлі түсті стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды

меңгеру

деңгейін

тексеру

жоспарыңыз?

Денсаулық

және

қауіпсіздік

техникасының

сақталуы

  • Мәтін бойынша тапсырмаларды дифференциациялау.
  • Мәтін бойынша тапсырмаларды орындауын бағалау.

Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу