Қазақ тілі 3 сынып 3 бөлім Уақыт Көне өркениетті зерттеу ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім:»Уақыт» | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:2-тоқсан | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:3 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Көне өркениетті зерттеу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.9.1 дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта) берілген тақырып/сұрақ бойынша алған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтап кестеге салу/сызба түрінде көрсету 3.2.1.2 мәтінді іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқу түрлерін (көз жүгірту, шолу жасау, түртіп алу) қолдану арқылы қажетті ақпаратты дереккөздерден табу. Мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтап кестеге салу/сызба түрінде көрсету. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Қажетті ақпаратты анықтау үшін тиісті оқу түрлерін (түртіп алу) қолдана алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздікқор | Саудагер, дуал, медресе, өркениет, дамыған, орталық, | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, матем | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Таныс әңгімені баяндау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа зейін аудару.Жағымды көңіл-күй орнату. ІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі «Кім жылдам?» ойыны Мұғалім оқушыларға сөздер айтады, балалар сол сөздерге қатысты ассоциациялық сөздер айтады. Мысалы: мәдениет: көне, қала, мәтін. Сабақтың тақырыбын анықтау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Бағалау критерийлер құрастыру. | Стикерлер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 5-10 минут 10-18 минут 18-20 минут 20-30 минут 30-35 минут | (МК)Қызығушылықтарын ояту Мақсаты:Мәтіннің тақырыбын анықтау, оқушыларды есепті жылдам шығаруға дағдыландыру.
Мәндері өсу ретімен орналастырса, көне қаланың аты шығады. -Отырар қаласы туралы не білесіңдер? /Оқушылардың жауаптарын тыңдап, толықтыру/ (Т,Қ)Топтық жұмыс: Топтарға Отырар қаласы бойынша суреттер беріледі. Оқушылар суреттер бойынша Отырар қаласына сипаттама береді. Сипаттама беру үшін тірек сөздер ұсынылады. Сол тірек сөздерді қолданып, шағын мәтін құрастарады. Тірек сөздер: Сырдария өзенінің бойында, Ұлы Жібек жолы, саудагерлер, базар, ұстаханалар, Отырар қаласын басып алу. Сергіту сәті Мәтінмен жұмыс: Өздері құрастырған мәтінді мұғалім мәтінімен салыстыру. Жаңа ақпараттардың астын сызу.
Дифференциация: Мәтіннен негізгі ойды анықтау. (МК) Отырар қаласы туралы бейнефильм көру. -Балалар, бейнежазбадан қандай жаңа ақпарат алдыңдар? -Не қызықты болды? Оқушылардың жауаптарын тыңдау, толықтыру. | Флипчарт беріледі, суреттер, сөзжұмбақ, тірек сөздер, клип | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 минут минут | Рефлексия «Сыртқы, ішкі шеңбер» Балалар шеңберге тұрып, сыртқы шеңбер ішкі шеңберге бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Кейін ауысады. Өзін-өзі бағалау «Табыс баспалдағы» арқылы оқушылар өздерін бағалайды. | Табыс баспалдағы, стикерлер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық жәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сөзжұмбақ шығару.
84 | : | 4 | = | Ы | |
55 | : | 5 | = | О |
844 | : | 4 | = | А | |
14 | · | 5 | = | Р |
90 | : | 5 | = | Т | |
300 | · | 3 | = | Р |
Мәндерін өсу ретімен орналастырса, көне қаланың аты шығады.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?