Қазақ тілі 2 cынып 3-бөлім Менің туған өлкем Әлем жайлы әңгіме оқимын ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Қысқа мерзімді жоспар
| Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Әлем жайлы әңгіме оқимын | ||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 1.5 Тыңдалған материалдар бойынша өз пікірін білдіру 2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Тыңдалым мазмұнын меңгереді; Тірек сөздерді қолданып, тақырып бойынша 5-6 сөйлем айтады; Өз ойын толық жеткізеді. | ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Тақырып бойынша постер құрастырады. Берілген тірек сөздер мен сөйлемдерді, суреттерді орынды қолданады. | ||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор | туған жер, ғажап ел, сұлу табиғат, ештеңе жетпейді, сағынамын, мақтанамын, бәрінен артық, атақты адамдар, ақын, ғалым, ыстық сезім | ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Туған жерін құрметтеу, жауапкершілік. | ||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өзін- өзі тану , дүниетану | ||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Алдыңғы сабақта оқылым дағдысын қалыптастыруға арналған тапсырмалар орындады. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Қызығушылықты ұйымдастыру
3 минут | Психологиялық дайындық:Ұранды музыкамен қосылып айту. Сабақты оқимыз, көңілге тоқимыз, Қазақ тілін үйреніп қазақша сөйлейміз. Сөздер үйренеміз, мәнін түсінеміз, Келешекте әлі біз, биікке жетеміз... Жұпқа бөлу. Көздерін жұмып 5 түсті қағазды таңдап алады. Түстері сәйкес оқушылар жұптасады. «Дұрыс, бұрыс» ойыны. А) жұптағы оқушының біреуіне сөйлем жазылған қағазды беремін. В) сөйлемді алған оқушы оқиды, екінші оқушы «Дұрыс, себебі......... . Бұрыс , себебі ........... » деп өз пікірін білдіреді.
-Балалар, не туралы айтттық? -Сабақтың тақырыбы не туралы болмақ? Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. | Слайд Аудиоматериал | |||||||||||||||||||||||
Сабақ басы
5 мин 5 мин 10 мин 8 мин 7 мин | (Ж,Қ)Сөздік диктант А) жұбына үш сөзді оқиды, екінші оқушы дәптерге жазады. (ескерткіш, көрнекті орын, ғажайып) В) екінші оқушы басқа үш сөзді оқиды, жұбы дәптерге жазады (мұражай, саяхатшы, үлес қосты) Д) жазып болғасын үлгі бойынша бір-бірін тексереді.
-Балалар, қазір сендермен бір ақпаратты тыңдаймыз. Ақпаратты тыңдап, тапсырманы орындайсыңдар. Тыңдалым тапсырмасы. Жеке жұмыс.
А) ақпаратты тыңдау, тапсырманы сәйкестендіру В) ең маңызды екі ақпаратты жазып алады Көкшетау қаласы солтүстікте орналасқан. Қала сұлу табиғатымен атақты. Ауа райы қыста суық, жазда жылы болады. Көкшетау жерінен атақты ғалымдар, жазушы, ақындар шыққан. Көкшетау жері, табиғаты туралы көп аңыз, әңгімелер бар. А) тапсырманы сәйкестендір.
В) 2 маңызды ақпаратты жаз. 1. 2.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Жұптық жұмыс. Әр жұптың жауабы тыңдалады. А) берілген сұрақтың біреуін таңдап алады, сұраққа жауап береді. Негізгі ойы қандай? Көкшетау жерінің атақты екендігіне қандай дәлел келтіре аласыңдар? Кері байланыс. Түрлі түсті бармақтар арқылы жұптар бірі бірін бағалайды. «Жасыл бармақты таңдаймын, себебі ............... » «Қызыл бармақты таңдаймын, себебі ........... » Мұғалімнің сөзі: ендеше Көкшетау туралы мәтінмен танысамыз. Оқулықпен жұмыс. 123- бет. Жеке жұмыс. А) мәтіннің басын, негізгі бөлімін, соңын оқиды. В) мәтін бойынша сұрақтар құрастырады, сұрақтарды қорапқа салады. Д) қораптағы кез келген сұрақты алып жауап береді. Мұғалімнің сөзі: ендеше біз өзіміздің туған жеріміз туралы тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырып көрелік. Ол үшін сендерге критерий беремін. Критерий бойынша әңгіме құрастырасыңдар. Тірек сөздер: туған жер, ғажап ел, сұлу табиғат, ештеңе жетпейді, сағынамын, мақтанамын, бәрінен артық, атақты адамдар, ақын, ғалым, ыстық сезім Жеке жұмыс. «Менің туған жерім» тақырыбына әңгіме құрастырып айтады. А) тірек сөздерді пайдалану; В) бір-бірін бағалайды, сұрақтар қояды.
Оқушымен кері байланыс. Не қиын, не жеңіл болды? Сабақтың мақсатына оралу, осы мақсаттты орындай алдық па? | Сөздер Аудио материал Үлестірмелі материал Үлестірмелі материал | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Бүгінгі сабақтан өзіңмен бірге не алар едің? Неліктен?
|
| |||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар өз бетінше айта алады. | Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Көкшетау ең әдемі қала .
Көкшетауда табиғат өте әдемі
Көкшетауда атақты адамдар туған
Көкшетау оңтүстікте орналасқан
Көкшетауда ескерткіштер жоқ
ескерткіш, көрнекті орын, ғажайып
мұражай, саяхатшы, үлес қосты
ескерткіш, көрнекті орын, ғажайып
мұражай, саяхатшы, үлес қосты
ескерткіш, көрнекті орын, ғажайып
мұражай, саяхатшы, үлес қосты
ескерткіш, көрнекті орын, ғажайып
мұражай, саяхатшы, үлес қосты
ескерткіш, көрнекті орын, ғажайып
мұражай, саяхатшы, үлес қосты
Тыңдалым. Оқушының аты-жөні:
А) сөздерді сәйкестендір.
Көкшетаудан | солтүстігінде орналасқан |
Табиғаты | атақты адамдар шықты. |
Қазақстанның | ерекше |
В) 2 маңызды ақпаратты жаз.
1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
Тыңдалым. Оқушының аты-жөні:
А) сөздерді сәйкестендір.
Көкшетаудан | солтүстігінде орналасқан |
Табиғаты | атақты адамдар шықты. |
Қазақстанның | ерекше |
В) 2 маңызды ақпаратты жаз.
1. _________________________________________________________
2. _________________________________________________________
Критерий | Дескриптор | Балл (1) | ||
Әңгіме айту |
| |||
|
Критерий | Дескриптор | Балл (1) | ||
Әңгіме айту |
| |||
|
Критерий | Дескриптор | Балл (1) | ||
Әңгіме айту |
| |||
|
Критерий | Дескриптор | Балл (1) | ||
Әңгіме айту |
| |||
|
Критерий | Дескриптор | Балл (1) | ||
Әңгіме айту |
| |||
|
Критерий | Дескриптор | Балл (1) | ||
Әңгіме айту |
| |||
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?