Қазақ тілі_2-сынып_1-бөлім_Өзім туралы_Сезім мүшелері туралы не білемін_Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
| Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Сабитова А.С. Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Сезім мүшелері туралы не білемін? | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою, оның жауабын мәтіннен таба білу 2.4.1.3*«и, й» әріптерінің емлесін сақтап жазу | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Жетістік критерилері | Сөздерді пайдаланып ертегі құрастыра алады; | ||||||||||||
Сөздік қор | көшенің қиылысы, жең, асығу, адасу, мекенжай, іздеу, тосу, қайырымды | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қамқорлық | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Әдебиет пәнімен байланыс | ||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Әңгімені мазмұндай алды. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақ басы
2 минут | Ортадағы шеңберге жиналу. Күндей жылы бол!Алмадай тәтті бол!Доптай көңілді бол!Айнадай жарық бол! | Слайд | |||||||||||
Сабақтың ортасы
5 минут 10 мин
10 минут 5 минут 10 минут | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Өткен сабақта меңгерген сөздерін қайталады. А) Оқушылар шеңберге жиналады; В) Мұғалім сөздерді айтады, оқушылар қимылмен көрсетеді. Топтық жұмы: сезім мүшелері дегеніміз не? Құлақ Мұрын Тіл Тері Көз А) Топта талқылау. В) Ортада ой бөлісу Дәптермен жұмыс. Шағын сөздік диктант. (жұмыстарын тапсырады) Ертегі деп халық арманынан шыққан көркем әңгімені айтамыз. Ертегіде ойдан шығарылған оқиға айтылады. Жұптық жұмыс. Ертегіні жалғастыр. (өздері жалғастырып, ортада айтады, бір бірін бағалайды.) Тапсырма: ертегінің басы беріледі, аяғын оқушылар жалғастарады. Көз, құлақ, мұрын және ауыздың айтысы (мысал) Шәкен Күмісбаев Ойда жоқта адамның көзі, құлағы, аузы, мұрны бір уәжге келмей айтысып қалады.
Мына сөзге шыдамай кеткен құлақ көзге дүрсе қоя берді.
Олардың айтыс-таласын тыңдай-тыңдай жалыққан Ми сол кезде қалғып кеткен екен. Міне, ғажап! Көз көруден, Құлақ естуден, Мұрын иісті сезуден, ал Ауыз сөйлеуден қалып, олар да еріксіз ұйықтап қалыпты. Тапсырма: ертегіге ат қой; ертегіні жалғастыр. Үйге тапсырма: менің сүйікті ертегі кейіпкерім (ауызша) Қадір Мырза Әлі — «Не үшін?» өлеңі ұсынуға болады. -Екі көзің не үшін керек? -Жақсыларды көру үшін. -Екі қолың не үшін керек? -Елге көмек беру үшін. -Құлақ деген не үшін керек? -Ақыл-кеңес тыңдау үшін. -Жүрек деген не үшін керек? -Жауларымнан қыңбау үшін. -Тіл мен жағың не үшін керек? -Ақиқатты айту үшін. -Ал аяғың… -Шетте жүрсем, Туған жерге қайту үшін! |
Слайдпен жұмыс Үлестірмелі материал Слайдпен жұмыс Үлестірмелі материал (суреттер) Үлестірмелі материал Үлестірмелі материал | |||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Сезіміңді анықта! (сабақта қандай сезімде болдың?) Өз сезімін анықтап, жанына белгі қояды, түсіндіреді. Қуаныш Сенім Қорқыныш |
| |||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше құрастыра алады. | Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?