Ядролық реактор. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім (11.3В):Атом ядросның физикасы | Мектеп: Павлодар ХББ НЗМ | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебекова А.Ж. | |||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Ядролық реактор | |||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.9.1.6 - ядролық реакторлардың құрылысы мен жұмыс істеу принципін сипаттау; | |||||||||
Сабақ мақсаттары | - ядролық рекатордың негізгі элементтерін білу; - ядролық ректордың жұмыс істеу принципін түсіндіру; - ядролық ректор түрлерін ажырату. | |||||||||
Бағалау критерийлері | - ядролық реактор маңыздылығын түсіндіреді; - ядролық ректор қандай элементтерден тұратынын айтады; - ядролық ректордың жұмыс істеу принципін түсіндіреді;
| |||||||||
Тілдікмақсаттар
| Пәнге қатысты лексика мен терминология: Жылулық ядролық реактор, баяулатқыш, реттегіш таяқшалар, салқындатқыш, ядролық отын, тізбекті реакция Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Баяулатқыштар … үшін қолданылады. Сәулелену қуатын арттыру үшін реттегіш таяқшалар .... ... болу керек. Ядролық реактор мынадай бөліктерден тұрады: | |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыныпта жұмыс жасағанда ынтымақтастық атмосферасын қадағалау; Оқушылар өз пікірін білдіргенде ашықтықты ескеріп барлық оқушы пікірлерін тыңдау; Еңбек және шығармашылық нәтижесінде мақсатқа жететінімізді еске салу; мектептегі тақырыпқа сай іздену қажеттігін, өмір бойы білім алу керектігін білу. | |||||||||
Пәнаралықбайланыстар | Химия | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Bilimland.kz, twig-bilim.kz сайтын пайдалану. | |||||||||
Бастапқы білім | Физика 9 сынып заттың құрылысы | |||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 2 мин 3 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу. Сабақ барынсында жағымды психологиялық ахуал тудыру мақсатында сергіту сәтін өткізу. Қызығушылықты ояту Оқушыларға АЭС, тізбекті реакция, полигон суреттерін көрсету және оларды не біріктіретінін сұрау (Ядролық ректор). Ол не үшін қолданылады? Қандай маңызы бар? Сабақтың тақырыбы, мақсаттарымен таныстыру. Бағалау крийтерилерін оқушылармен бірге айқындау. | Презентация Слайд 1-3 | ||||||||
Сабақтың ортасы 8+2 мин 6 мин 10 мин 4+2 мин |
Ядролық ректор деп нені атаймыз? Ядролық ректорда отын ретінде не пайдаланылады? Ядролық ректорда нецтрондары баяулатқыш ретінде не пайдаланылады? Реттеуші стерженьдер не үшін керек? Оларды қалай падаланады? Ядролық реакторларда жылутасымалдаушы ретінде не қолданылады?
| Қосымша 1 Қосымша 2 | ||||||||
Сабақтыңсоңы 3 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: оқушылар өз іс- әрекеттерін бағалайды. (өзін – өзі бақылау, толқыныс). Activity «СМС» әдісі. -бүгінгі сабақта не қызықты болды? -бүгінгі сабақта не қиындық келтірді? -бүгінгі сабақта не қажет болды? Қағаздан жасалған ұялы телефонға оқушылар өз ойларын СМС арқылы жібереді. Үй тапсырмасын беру: ядролық ректор типтері жайлы мәлімет жинақтау. | |||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Барлық оқушылар: Магнит өрісінің қасиеттерін. Ампер кұшінің мағынасын. Параллель токтардың өзара әсерлесуін болжап, салыстыра алады. Көпшілік оқушылар Математикалық білімін тиімді қолданып, F=BILsinα формуласын түрлендіре алады. Параллель токтардың арасындағы күштің бағытын сызбада көрсетіп, қолданыады Кейбір оқушылар: Күрделі есептерді шығара алады | Фронталды талдау; сыныппен бағалау; зертханалық жұмыс | Физика кабинетіндегі ҚТ. Электр құрылғылармен жұмыс істеу ҚТ. Оқушыларға тоқ көзіне қосылған құралменен жұмыс жасағауда сақ болуды ескерту | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?