Зертханалық жұмыс №4. Жартылай ыдырау периодын анықтау. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В Ядролық физика | Мектеп: Ақтау қаласындағы ХББ НЗМ | |||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кадыров К.К. | |||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Зертханалық жұмыс №4. Жартылай ыдырау периодын анықтау | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.7.2.2. – графиктік әдіс арқылы жартылай ыдырау периодын анықтай алады. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы тіркестері: Радиоактивті (атомды) ыдырау .... жағдайында туындайды. ..... жағдайында ыдырау жалғасады, тоқтатылады | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Сыныпта жұмыс жасағанда ынтымақтастық атмосферасын қадағалау; Оқушылар өз пікірін білдіргенде ашықтықты ескеріп барлық оқушы пікірлерін тыңдау; Еңбек және шығармашылық нәтижесінде мақсатқа жететінімізді еске салу; Мектептегі тақырыпқа сай іздену қажеттігін, өмір бойы білім алу керектігін білу. | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Радиоактивті ыдырау кезіндегі теңдеулерді талдау кезінде химия пәнімен байланыстырылады | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, Phywe компаниясының санағыш түтікшесі, Гейгер-Мюллер санағышы | |||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Зарядталған бөлшектер, кванттық физика | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ұйымдастыру бөлімі. Білу. Түсіну. Өтілген тақырыптың оқу материалдарын қайталау.
| |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
7 минут 10 минут 5 минут 5 минут | Проблемалық сұрақ: қоршаған ортаның табиғи фонын қалай анықтауға болады? Элементтің жартылай ыдырау периодын қалай анықтауға болады?
Сабақтың оқыту мақсаты мен бағалау критерилерін анықтап алу Ой қозғау. Мұғалімнің әрекеті: оқушылардың алдыңғы сабақтары негізінде
Оқушының әрекеті: Химия пәнінен алған білімдері негізінде жауап береді Қолдану Мұғалімнің әрекеті Тақырып негізінде алдығы білімдерін қолдана отырып, зертханалық жұмыс жүргізеді. Оқушының әрекеті Зертханалық жұмыс жасайды Талдау Мұғалімнің әрекет Зерттеу сұрақтарын қою арқылы, графикке талдау жасатады Оқушының әрекеті Зерттеу нәтижелері арқылы талдау жүргізеді Бағалау Оқушының әрекеті Алынған нәтижелерін бағалайды | Презентация Бейне материал қосымша 1 немесе құрал жабдықтар жеткіліксіз болса | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Үйге тапсырма: Есептер: section 21 Сабақ соңында оқу шылар рефлексия жүргізеді: - Білемін - Білдім - Білгім келеді | |||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||
Қабілеті жоғары оқушылар берілген тапсырмаларды өз бетімен орындайды, ойлау кабілеті жақсы оқушылар сабақта белсенді қатысады, өтілген тақырыпты талдауда өз ойларын ашық жеткізе біледі. Оқушылардың көпшілігі нуклондар туралы біледі, тақырыптарын талдауда белсене қатысады. Барлық оқушылар жаңа тақырыпты қолдана отырып, зерттеу жұмыстарына талдау жасай алады | Өзінің өтілген тақырып бойынша кемінде 4 анықтама, я мысал келтіре алады. Қорытынды бағаны мұғалім қояды. Кері байланыс: БББ | Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары Сабақта интерактивті тақтаны 20 минуттан көп уақытта пайдаланбау қажет. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?