Нанотехнологиялар және наноматериалдар. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Физика сабағының жоспары
Сабақ тақырыбы: Нанотехнологиялар және наноматериалдар | Мектеп: Нұрсұлтан қаласы ФМБ НЗМ-і | |||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Серикбаев Тлебалды | |||
Сыныбы: 11 | Қатысқаны: | Қатыспағаны: | ||
Осы сабақ қамтылған оқу мақсаттары | наноматериалдардың физикалық қасиеттері мен оларды дайындаудың әдістері; нанотехнология саласы | |||
Сабақ мақсаттары: | Сабақтың соңында оқушылар мыналарды орындай алады: - наноматериалдардың физикалық қасиеттерін және оларды дайындау әдістерін түсіндіріңіз; - нанотехнология саласын талқылау Барлық оқушылар наноматериалдар мен олардың әртүрлі қолданбаларын түсіндіре алады Көптеген оқушылар нанотехнологияның нақты өмірдегі орнын және маңызын түсіндіре алады. | |||
Тілдік мақсаттар: | Пәнді оқыту: Оқушылар жасай алады: Презентацияда көрсетілгендей әртүрлі пәндік лексикаларды қолдана отырып нанотехнология туралы сыныптық пікірталасқа қатысыңыз. Бұл олардың коммуникативтік дағдыларын және пәндік лексиканы игеруді жақсартады. Диалог пен жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері жиынтығы: - Наноматериалдарға ............................................... кіреді. 1. Сыни бағалау (сыныптық талқылау): Неліктен біз ... қолданамыз? мысалы наноматериалдар ....... 2. ... Қашан қолданған дұрыс? 3. ... Ненің артықшылығы бар? 4. Нанотехнология қай салада кеңінен қолданылады және т.б. | |||
Ұсынылатын іс-шаралар жоспары | ||||
Уақыт, минуттармен берілген | Жоспарланған іс-шаралар | Ресурстары мен ескертпелері | ||
Кіріспе: 00 - 30 | Оқытушы: -Оқушыларға тақырыпты таныстырады және сабақтан кейін алған нәтижелерін айтады. -Оқушылардан өздерін үшке бөлуді сұрайды. Оқушылардан тақырыптық лексика мен терминология кестесін толтыруды сұрайды. Студенттер: - Мұғалімнің түсіндірмесін мұқият тыңдаңыз -Нанотехнологияның әртүрлі бағыттары бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстары мен презентациялар үшін бірнеше топтар жасаңыз. | Құрал - жабдықтар: Кіріспе материал және оқу нәтижелері экранда және / немесе кестеде көрсетіледі. Тиісті физика курсы. | ||
Дамыту: 30 - 70 | Мұғалім: -Бұрын үйренген ұғымдарды қарастырады және сабақ мазмұны туралы түсініктердің бар-жоғын тексереді. - студенттердің презентациясында қамтылмаған ұғымдарды түсіндіреді. Оқушылар атап өткен ойларды нақтылау.
- Егер бар болса, оқытушы нанотехнологияның әртүрлі қосымшаларын көрсететін бейнеклиптерді қолдана алады. - студенттер мұғалім ұсынған жұмыс парағындағы кейбір сұрақтарға жауап береді. Студенттер: - Оқушылар берілген жұмыс парағындағы сұрақтарға жауап береді. -Оқушылар мен мұғалімдердің қолдауымен тәжірибелік сұрақтар - Мұғалімнің түсіндірмелері мен демонстрацияларына назар аударыңыз - Демонстрацияларды әрдайым қадағалаңыз. - Негізгі ойларды анықтаңыз: | You-Tube және физикалық зертханалық модельдеу. Ақылды, ақ және бор тақталары. Жұмыс парағы және youtube видеолары. | ||
Қорытынды: 70 - 80 | Мұғалім: - Тұжырымдама картасын қолдана отырып, негізгі ұғымдар, анықтамалар және теңдеулер. - Студенттерге берілген жұмыс парағында сұрақтар қоюын сұрайды. -Келесі сабаққа алға ұмтылады. Студенттер: -Мұғалімнің берген сұрақтарына жауап беру. -Оқылған негізгі идеялар мен тұжырымдамаларды жинақтау. -Өз бетінше оқуға көңіл бөлу. -Өздері мен сыныптастарының жұмысын бағалаңыз. Кеңейту жұмыстары: - Келесі сабаққа дейін берілген оқу және зерттеу тапсырмаларын орындаңыз. Үй жұмысы: -Бұл сабаққа берілген ойлау тапсырмаларын орындаңыз. | -Мұғалім тұжырымдама картасы мен жұмыс парағын қолданады. Не үйренді? Не түсініксіз қалды? Не істеу керек? Мен не істей аламын: -оқу керек пе? -оқу бастайсыз ба? - жалғастыру керек пе? - Оқушыларға негізгі идеяларды жинақтау, сабақ барысын бағалау, сабақтың басында қойылған сұрақтарға жауап беру, өткен мен болашақты байланыстыру. |
Оқыту үшін қосымша ақпараттар | ||||
Саралау: Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қалай қарсы шығуды жоспарлайсыз? | Бағалау: Оқушылардың оқуын қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Класстан тыс сілтемелер: Денсаулық және қауіпсіздік техникасын тексеру АКТ сілтемелері Сілтемелер | ||
Әлсіз оқушылар: Қарапайым анықтамалармен айналысып, наноматериалдардың мысалдарын айта алады Мықты оқушылар: Нанотехнологияны қолданудың әртүрлі өлшемдерін зерттеу. Бұл кейінгі жұмыс үшін пайдалы сілтеме. | Оқушылардың оқуын тексеру: - Сабақтың басында, басында және соңында бақылау және сұрақ-жауап стратегияларын қолдану. -Компьютерлік және / немесе оқытушы жасаған кері байланысты пайдалану. Өзіндік, құрдастық және топтық кері байланыс, онлайн-викториналар және қалыптастырушы бағалау. -Ноутбуктерден, тақтадағы жұмыс, белсенді тақтадағы жауаптар, топтық презентациялар мен пікірталастар, дайындаған плакаттар және олардың жұмыс парағындағы жауаптары мен жұмысының сапасын тексеру. | Денсаулық және қауіпсіздік: Барлық зертханалық процедураларды, ережелер мен ережелерді мектептердің зертханалық қауіпсіздік нұсқаулығында сақтаңыз. Әрқашан қауіпсіздікті сақтаңыз. АКТ дағдылары: Студенттерден интернеттен, әсіресе Физика институты мен Колорадо қаласындағы PhET сайттарынан қосымша оқуды сұраңыз. НЗМ құндылықтары: - Ықтимал зиянды аппаратпен жұмыс істеу студенттерге жауапкершілікті дамытуға көмектеседі. -Жұптық және / топтық жұмыс достыққа шақырады. Қарым-қатынас дағдылары серіктеспен жұмыс істеу және сұрақтарға жауап беру арқылы көтермеленеді | ||
Рефлексия: | ||||
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары нақты болды ма? Бүгін оқушылар не білді? Оқу ахуалы қандай болды? Менің тарапымнан жоспарланған саралау жақсы жұмыс жасады ма? Мен уақытты дұрыс ұстандым ба? Мен өз жоспарымда қандай өзгерістер жасадым және неге? |
| |||
Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: . Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: . Келесі сабақ туралы ақпарат беретін сынып немесе жеке адамдар туралы осы сабақтан не білдім? 1:. 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?