Электр энергиясын өндіру және алыс қашықтықтарға жеткізу. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Айнымалы ток | Мектеп: ФМН НЗМ Астана қаласы | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : Хасанова Н.Ф. | |||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Электр энергиясын өндіру және алыс қашықтықтарға жеткізу. | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Пәнге қатысты лексика мен терминология: Трансформатор,трансформатор теңдеуі,трансформация коэффициенті Сөздікпен жұмыс
| |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қоғамның дамуы үшін физиканың маңыздылығын түсіну. Деректерді жинау және тіркеу; жауапкершілікті дамыту, сыни ойлау, түсіну. | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Есептеулерде математикалық сауаттылық, тапсырманы ауызша түсіндіруде терминдерді қазақ, орыс және ағылшын тілінде қолданады. | |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта,bilimland сайты. youtube.com | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | Айнымалы ток.Трансформаторлар. | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы
3 мин
| 1. Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. 2. Өткен материалды қайталау үшін Тізбектер стратегиясы қолданылады. Оқушылар тізбектеле тұрады. Мұғалім не бір оқушы тақырыпқа қатысты бір сөйлем айтады. Келесі тұрған оқушы оны жалғастырады, яғни тақырыпқа қатысты келесі сөйлем айтады. Осылайша жалғаса береді. Кезегінде айта алмаған оқушы шығып кетеді. 3. Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттарымен таныстыру | Презентация | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 12 мин 7 мин | Жаңа білімді игеру Оқушылар Видео қарайды және жұппен талқылайды. Оқушылар топқа бөлінеді. Әр топқа тапсырмалар беріледі.Осы тапсырмалар бойынша постер дайындайды.дайындыққа 10 мин.
Дескриптор: 1.Трансформатордың қызметі 2.Тұрмыста қолданылуы. 3. Өндірісте қолданылуы.
Дескриптор: 1.Қазіргі уақыттағы пайдаланып отырған энергия көздері. 2. Электр энергиясы өндірілетін жерлер. 3. Қазақстандағы энергия көздерінің үлесі.
Дескриптор:
Дескриптор: 1.Баламалы энергия көздерінің түрлері. 2 Еліміздегі олардың өндірілуі. 3.Қазіргі пайдаланып отырған энергия көздерімен салыстыру. Галерея әдісімен постерлерді қорғау.Яғни әр топтан бір оқушы өз постерін қорғайды,қалған топтардан бір-бір оқушыдан оларды тыңдайды.Келесіде олар ауысады. Әр топтың қорғауына 3 мин Барлық топтар қорғап болғаннан кейін мұғалім жалпылама түрде түсіндіріп шығады. Сабақты бекіту Энергия тиімді пайдалану туралы видео | https://twig-bilim.kz/kz/film/war-of-the-currents А 3 қағазы,фломастерлермаркерлер. Таратпа материалдар. Презентация | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Кері байланыс Бес саусақ: 1.Бас бармақ - басты мәселе.Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды. 2.Балалы үйрек - бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмектестім? Кімге риза болдым? 3.Ортан терек - ойлау. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? 4.Шылдыр шүмек - шынайылық.Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? 5.Кішкентай бөбек - көңіл-күй ахуалы.Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім. | |||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу | Өзін-өзі бағалау,өзара бағалау | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?