Резонанстық жиілікті есептеу. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сыныбы: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||
Theme of the lesson | Айнымалы ток тізбегіндегі кернеу резонансының шарттары. Есептер шығару | ||||
Сабақтың тақырыбы | 11.5.3.10 Резонанстық жиілікті есептеу | ||||
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме) | Айнымалы ток тізбегіндегі кернеу резонансының шарттарын түсіну және резонанстық жиілік формуласын есептеулерде қолдану. | ||||
Сабақтың мақсаты | Ұсынылған жағдайларға сәйкес, оқушылар резонанстық жиілікті есептей алса сабақ мақсатына жетті деп есептеледі. | ||||
Жетістік критерийі | оқушылар резонанстық жиілікті есептей алады. | ||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік сөздік және терминология: Resonant frequency, impedance, angular frequency, inductance Резонанстық жиілік, импеданс, циклдік жиілік, индуктивтілік Пайдалы сөзтіркестер: ...-қа... озады, ...-қа... қалады Кернеу мен тоқ бір-бірінен фаза бойынша | ||||
Сабақта дарытылатын құндылықтар | Оқушылардың өздеріндегі бар білім негізінде жаңа білімді меңгерту | ||||
Пән аралық байланыс | Математика: тригонометриялық түрлендірулер | ||||
ИКТ дағдылары | Зерттеу. | ||||
Алдыңғы білім | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||
Басы 0-7 мин | Сәлемдесу.Өткен материалды қайталау үшін келесі сұрақтар бойынша фронтальды сауалнама жүргізілді:- Электрлік резонанс дегеніміз не? Бұл қалай?- Электрлік резонанс қандай жағдайларда пайда болады?- Электрлік резонанс қай жерде қолданылады? | 1. фронтальды сұрақ қою |
Ортасы 7-8 мин 8-15 мин 15-17 мин 17-25 мин 25-27 мин 27-35 мин | Мұғалім студенттерді сабақ жоспарымен таныстырады: - Өзара тексеру; - Жұптық жұмыс - Жеке жұмыс 1. Мұғалім сыныпты екі нұсқаға бөліп, оларға тапсырмалар береді
Оқушылар оларға бөлінген уақыт ішінде мәселелерді жеке шешеді. Оқуды аяқтағаннан кейін студенттер бір-бірімен шешімдер қабылдайды және өзара тексеріс жүргізеді (бірінші нұсқа екінші нұсқаның жұмысын тексереді және керісінше).Бағалау аяқталғаннан кейін мұғалім жауап парақтарын береді, ал оқушылар бағалауды жүргізеді. 2. Жұптық жұмыс. Мұғалім оқушыларға жұптасып келесі тапсырмаларды береді.
Оқушылар бірінші кезеңді бағалау нәтижелерін ескеріп, есептерді жұппен шешеді. Мәселелерді шешу кезінде студенттерге әртүрлі ресурстарды талқылауға және қолдануға рұқсат етіледі.Уақыт аяқталғаннан кейін жұптар өз нәтижелерін тақтадағы жауаптармен тексереді. Егер оларда қателер болса, себебін анықтау және түзету үшін мұғалімдермен талқылаңыз. 3. Жеке жұмыс. Мұғалім студенттерге жеке жұмыс бойынша тапсырмаларды жауаптармен (шешімсіз) таратады.
Өз бетінше жұмыс істейтін студент дұрыс жауап алуы керек. Жұмыс кезінде студенттерге бір-бірімен талқылауға тыйым салынады, сондықтан ресурстарды пайдаланбау ұсынылады. Егер студент өте қиын болса, мұғалім көмектесе алады. | Презентация, таратпа материал | ||||||
Соңы | Сабақтың соңында оқушылармен рефлексия өткізіледі:
(5 минут) | Кері байланыс парағы | ||||||
Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қалай қолдауды жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардың оқуын қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздікті ескеру | ||||||
Саралау жеке немесе топтық қолдаумен болуы мүмкін. Қабілеті төмен оқушыларды сұрақ қоюдың тиісті әдістері арқылы оларды қажетті шешімдерге итермелеуге болады. | Ауызша немесе жазбаша. | Денсаулыққа ықпал ететін әдістер: | ||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Жоспарланған дифференциация жүзеге асты ма? Мен уақытты ұстандым ба? Мен өз жоспарымнан қандай өзгерістер жасадым және неге? |
| |||||||
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді (оқытуды да, оқуды да қарастырыңыз)? 1: 2: Бұл сабақта мен келесі сабақ туралы хабардар ететін сынып немесе жеке тұлғалардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?