Айнымалы ток тізбегіндегі қуат. Актив қуат және реактивті қуат. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Семей қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің миссиясы: Үш тілді орта, сапалы білім, келешек жаһандық көшбасшы Біздің негізгі құндылықтарымыз:Денсаулық, Құрмет, Адалдық, Жауапкершілік, Өмір бойы оқу, Ғаламдық азаматтық Наши основные ценности: Здоровье, Уважение, Честность, Ответственность, Обучение на протяжении всей жизни, Глобальное гражданство | ||||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1C Айнымалы ток Күні: Сынып: 11 ЖМБ | Мектеп: ФМБ НЗМ Семей қаласы Мұғалімнің аты –жөні: Байсеитова С.Ш. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Айнымалы ток тізбегіндегі қуат. Актив қуат және реактивті қуат | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.7 - айнымалы ток тізбегіндегі актив және реактивті қуат ұғымдарының физикалық мағынасын түсіндіру 11.4.3.8 – қуат коэффициентін векторлық диаграмма құру жолымен анықтау | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар теориядан алған білімдерін ауызша-жазбаша жауап түрінде, есеп шығаруда, графиктерді сызып-талдауда, өмірде кездесетін жағдаяттарда, стандартты емес жағдайларда, таныс емес жағдайларда қолдана алатындай дәрежеде бағдарламалық материалды меңгертуге жағдай туғызу, оқушылардың рәнге қызығушылығы мен политехникалық білімін арттыру | |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы ток күші мен кернеудің графигіне талдау жасай алады Оқушы орташа қуаттың формуласын біледі Оқушы ток күші мен кернеу арасындағы фазалық ығысуды біледі және түсінеді Оқушы ток күші мен кернеудің амплитудалық мәндері мен әсерлік мәндерін байланыстыратын формуланы біледі Оқушы актив қуаттың формуласын біледі және қолданады Оқушы реактивті қуаттың формуласын біледі және қолданады Оқушы қуаттың формулаларындағы пропорционалдық байланыстарды біледі және түсінеді Оқушы векторлық диаграмма тұрғызуды біледі және графикті талдайды | |||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері:
| |||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика: сызықтық және кері тәуелділік, пропорционалдық байланыстар, графиктерді сызу, талдау | |||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Дереккөздермен жұмыс, ғаламтор материалдарын қолдана білу | |||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Айнымалы ток тізбегіндегі актив кедергі, сыйымдылық кедергі, индуктивтік кедергі. Векторлық диаграмма әдісі | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Физикалық диктант:
Оқушыларға жұптық жұмыс беріледі. Кесте толтыру
Жеке жұмыс. Қалыптастырушы бағалау Оқушылар жеке орындайды «Айнымалы ток тізбегіндегі қуат» Бағалау критерйлері бойынша оқушылардың сабақтағы әрбір жауаптары бағаланады – өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, мұғаліімнің бағалауы – барлығын да қолдануға болады. | Презентация https://www.youtube.com/watch?v=Yj7aSejVZHY IoT#8.3 Электрическая мощность. Коэффициент мощности – с осциллографом https://www.youtube.com/watch?v=4j4T9wyRAGQ&t=206s - Коэффициент мощности "косинус фи" Кесте Қалыптастырушы бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | «Білім көпірі» немесе «білім ағашы» | ||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Мектеп құндылықтарын іске асыруға қандай мүмкіндіктер бар? | ||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?