Айнымалы ток тізбегіндегі қуат. Орташа қуат. Есептер шығару. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2A Айнымалы ток

Мектеп: Талдықорған НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты–жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Айнымалы ток тізбегіндегі қуат. Орташа қуат.

Есептер шығару.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.4.3.7 - айнымалы токтың белсенді және реактивті күші ұғымдарының физикалық мағынасын түсіндіру;

11.4.3.8 - векторлық диаграмманы құру арқылы қуат коэффициентін анықтау

Сабақ мақсаттары

- айнымалы ток процесін түсіндіру үшін период, жиілік, ең жоғары мән және орташа квадратық мән, қуаттың әсерлік мәні, орташа қуат, максималды қуатты пайдалану

- синусоидальды жағдай үшін I = Imax / √2 және V = Vmax / √2 қатынасын қолдана отырып есептер шығару.

- қатынас арқылы есептерді шешу ;

Күтілетін нәтиже

Студенттер:

- айнымалы ток процесін түсіндіру үшін периодты, жиілікті, ең жоғары мәнді және орташа квадратық мәнді, қуаттың әсерлік мәнін, орташа қуатты, максималды қуатты пайдаланады

- синусоидальды жағдай үшін I = Imax / √2 және V = Vmax / √2 қатынасын қолдана отырып есептер шығара алса.

-

қатынас арқылы мәселелерді шешеді;

Тіл мақсаттары

Оқушылар пікірталас шеңберіндегі барлық сұрақтарға, сонымен қатар формативті бағалаудағы сұрақтарға ауызша жауап бере алуы керек.

 Айнымалы ток (айнымалы ток), айнымалы кернеу, ең жоғары мән, максималды ток, айнымалы ток жиілігі, орташа қуат, максималды қуат, айнымалы токтың қуаты

 Құндылықтар дарыту

Оқушылардың нақты оқу мақсаттарына жетуі және белгілі бір білім алуы, сонымен қатар өз білімін оқу мен өмірлік мәселелерді шешуде қолдана білуі, осы сабақта шешілетін мәселелер физика пәнінен SAT, SET және Cambridge емтихандарын тапсыруда пайдалы болуы мүмкін.

Пән аралық байланыс

Математикамен байланысқан құндылықтар:

Тригонометриялық функциялар, функцияның туындысы

АКТ қолдану дағдылары

Бұл тақырыпқа толық сілтемелер келесі:

Simulation of current, voltage and powerhttp://www.circuit-magic.com/acpower.htm

Бастапқы білім

Электромагниттік индукция. Фарадей заңы. Тұрақты ток, электр және магнетизм. P = VI және R = V / I формулаларын қолдану арқылы электр қуаты мен кедергі. Қарапайым гармоникалық қозғалыс.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басы

5 мин.

Starting point “Spring Board”

Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді

Оқу мақсаттары

Презентация слайд 1-5

Презентация слайд 6-7

Ортасы

10 мин

5 мин

15 мин

Мұғалім дәрісі

Максималды қуат және орташа қуат туралы оқытушының қысқаша әңгімелейді.

Сыныппен есептерді шешу.

Презентациядан есеп

Жұппен жұмыс жасау. 1-бөлім. Студенттер есептерді шешеді және mark-Chem көмегімен бағалайды.

Әр оқушы өз есептерінің шешімін басқа екі оқушыға айтады.

Есептерді жұппен шешу. 2-бөлім.

Бағалау сызбасына сәйкес жұппен өздігінен тексеру

Студенттер өз бетінше жұмыс жасайды

Мұғалім есептерді шығарады және тексереді.

Кері байланыс береді. Қажет болса, студенттерге көмектеседі.

Презентация слайд 8-10

Презентация слайд 11-12

Жұмыс парағы 1

Жұмыс парағы 2

Жұмыс парағы 3

Соңы

5 мин

Рефлексия:

1. Сізге қай тақырыпты (тарды) түсіну оңай болды?

2. Қай тақырыпты (тарды) түсіну қиын болды?

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Отырғызу жоспарлары саралау үшін де қолданылады. Әр түрлі қабілеттерге ие студенттерді бір-бірінің қасына орналастыру арқылы, біреуі екіншісіне жақсы әсер етуі мүмкін және эксперимент жүргізудегі серіктесіне тапсырманы көбірек түсіндіре алады

Жұптық жұмыс сабақтың басында олардың алдыңғы білімдерін еске түсіріп, сыныптастарының алдында ауызша жауап беруі үшін сөйлесуді үйрену үшін дайындалған, сондықтан олар ми шабуылына түсіп, жұптағы сұрақтарға соңғы жауап ала алады. жұмыс.

Құралдармен жұмыс жасағанда ТҚЕ сақтау;

Көзге арналған жаттығуды жүргізу;

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төмендегі кеңістікті сабағыңыз туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы сол жақта көрсетілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу