Заттың магниттік қасиеттері. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Магнит өрісі Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Заттың магниттік қасиеттері | ||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.4.5 – заттың магниттік қаситеттері бойынша топтастыру және олардың қолдану аймағын анықтау; 10.4.4.6 – магниттік материалдардың (неодим магниттер, датчиктер, сейсмометрлер, металл детекторлар) заманауи қолдану аймағын және олардың қолдану үрдісін талқылау; | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | - магнт өрісі, магнит индукциясы және біртекті өріс түсініктерін білу; - магнит өрісінде орналастырылған әртүрлі заттардың өздерін қалай ұстайтындығын білу; | ||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | - магнит индукциясы және біртекті өріс түсініктерін біледі; - магнит өрісінде орналастырылған әртүрлі заттардың өздерін қалай ұстайтындығын және қолданылу аймағын біледі; | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік оқыту мақсаты: Электр өлшеуіш құралдардың, электрқозғалтқыштың жұмыс істеу принципін ауызша айтады. Пәндік лексика және терминология: Магнит өрісі,Электрқозғалтқыш,Амперметр,Вольтметр,Генератор, Өткізгіш.Магнит индукциясы
| ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Өмір бойы білім ала отырып,шығармашылықпен еңбек етуге баулу | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Есептер шығаруда, математика және география пәнімен тығыз байланысты | ||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Өткізгіш сымдардың бойымен ток жүргенде магнит өрісі пайда болады 8-сынып магнит өрісі бөлімі. | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (6 минут) Сабақтың ортасы (6 минут)
(6 минут) (8 минут) (15 минут)
| Ұйымдастыру: Ой сергек: 1.Әр топ оқушылары бірлесіп жасайды: Орнымыздан тұрайық, дөңгелене қалайық. Оңға. Солға бұрылып, бағытымызды табайық - деп екі топқа бөлінеміз. 1-топ: оңтүстік, 2-топ: солтүстік Ширату жаттығуы: (W) -жердің магниттік полюстері оның географиялық полюстерімен сәйкес келе ме? -магниттердің полюстері өзара қалай әрекеттеседі? -Аспан денелерінде магнит өрісі бола ма? Сұрақтары арқылы оқушының алдыңғы білімін пысықтау. 1-тапсырма (G) 2-тапсырма (І) 3-тапсырма (І) | Оқулық, Электронды оқулық,10 сынып оқулық, суреттер, стикер. |
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс: «Бір сөйлемдік қорытынды» Үй тапсырмасы: §55, 55-жаттығу | Мазмұнды сызбадағы сурет | |
Қосымша ақпарат | |||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз ? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |
Сабақбарысында тапсырмалар жеңілден күрделіге негізделіп жасалған,сабақ жоспарлаудың қағидаттары орындалды. | Әрбір этап сайын тапсырмалар кері байланыс арқылы беріледі | ||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |||
Қорытынды бағамдау | |||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?