«Электр тогының жұмысы мен қуаты» тақырыбы бойынша есептер шығару. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | Тұрақты ток | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысқандардың саны: | Қатыспағандардың саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | «Электр тогының жұмысы мен қуаты» тақырыбы бойынша есептер шығару. | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.2.4 – тұрмыстағы электр құралдарының жұмыс құны мен қуатына практикалық есептеулер жүргізу. | |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Электр тогының жұмысы мен қуатын есептеуді үйрету, жұмыстың өлшем бірлігін Джоульді кВт*сағ-қа әне керісінше аудара алады, токтың жұмысы мен қуатына есептер шығарады. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушыларды электр есептегіштердің көрсеткіштерін алуға және тұтынған электр энергиясын , берілген уақыт аралығында тұтынған электр энергиясының құнын есептеуге үйретеді. Оқушылар электр станцияларының жұмыс істеу принципін түсіндіре алады, электр станциялардың түрлерін салыстыра алады, олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін атай алады. | |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Лексика мен терминология Оқушылар: - академиялық лексиканы қолдана отырып ауызша және жазбаша түрде әртүрлі энергия көздерінің электр энергиясына түрленуін сипаттай алады; -электростанциялардың түрлерін атай алады; - электростанциялардың қолдану аясын ажырата алады: ұлттық, өндірістік және аймақтық. | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Академиялық адалдық, өзін дамыту, әртүрлі ресурстарды үнемдеу. | |||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Дүние жүзіндегі электр энергиясының қайда өндірілетінін, біздің өңірге электр энергиясы қайдан тасымалданатынын білу, елдегі және дүние жүзіндегі электр энергиясын үнемдеудің рөлін түсіну. | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Инженерлік калькуляторлармен жұмыс жасау. | |||||||||||||||||||||||||
Түпнұсқалықты оқыту | Электр шамдарын энергияны үнемдейтін шамдармен ауыстырған кезде біз тек қана ақшаны үнемдемей қоймай, қоршаған ортаны сақтаймыз. | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, экономика | |||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 8-сынып физикасының материалы: Электр тогы, Ом заңы, жұмыс және қуат. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1-10 мин | (W) Оқушыларды оқу мақсатымен және бағалау критерийлерімен таныстыру:
| Презентация 1-2 слайд 3-слайд | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 11-15 мин 16-23 мин 24-38 мин | (W/І) Қайталау (бос орынды толтырыңыз): Оқушыларға алдын ала өзін бағалау парағы мен жұмыс парағы таратылады, онда олар жиналған ұпай санын толтырып отырады. Әр дұрыс жауап 1 ұпай 1-тапсырма. «Формулаларды білу». Дескрипторлар:
Өзара тексеру. 2-тапсырма. «Емтихан тапсыру». Әр оқушы бір билет таңдап, сұраққа толық жауап береді. Мұғалімнің бағалауы – 1 ұпай. Декскриптор:
3-тапсырма. (І) Есептер шығару. Есептер слайдта және өзін бағалау парақтарында бар, есептің қиындық деңгейіне сәйкес ұпайлар беріледі, осы ұпайларды оқушы зін бағалау парағында жазады. Дескрипторлар өзін бағалау парағында жазылған. | Қосымша 1 Қосымша 2 | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин | Екінші сабақтың рефлексиясы (презентацияда). | Слайд 19 | ||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы | Барлық өткен материалды қайталау. | |||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||
| Оқушылар жұмыс парағымен жұмыс жасайды. Бірінші тапсырмада толтырылған кестенің жауабын өзара тексеру арқылы бағалайды. Презентациядағы дайын жауаптар арқылы өз-өзін бағалау. «Емтихан тапсыру» арқылы мұғалімнің кері байланысы. Жұмыс парағының соңындағы нәтижелерді талдау арқылы өз-өзін бағалау. Мұғалімнің ауызша мадақтауы. | = Физика кабинеттіндегі қауіпсіздік техника сақтау ережелерін бойынша кеңестер | ||||||||||||||||||||||||
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды