Металдардағы электр тогы. Асқын өткiзгiштiк. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Пәні : Физика | Щымкент қаласы ХБН НЗМ | ||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы | 10.4 Әр түрлі ортадағы электр тогы | ||||||||||
Күні : | Мұғалімнің аты-жөні: Демеубаева Г.К. | ||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | 10.4.3 Металдардағы электр тогы. Асқын өткiзгiштiк | ||||||||||
Осы сабақта жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.3.1 металдардағы электр тоғын сипаттау және кедергінің температураға тәуелділігін талдау; 10.4.3.2 жоғары температурадағы асқын өткізгішті материалдарды алудың жолдарын талқылау; | ||||||||||
Сабақ мақсаты | Объяснять, какие частицы являются носителями тока в полупроводниках. Объяснять, какие особенности имеют чистые полупроводники, с донорной и акцепторной примесью | ||||||||||
Бағалау критерийі | Металдардағы электр тогын сипаттап талдайды Кедергінің температураға тәуелділігін анықтайды. Асқын өткізгішті материалдарды алудың жолдарын талқылайды | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілді оқыту мақсаты: Металдардағы электр кедергісінің температураға тәуелділігі, асқын өткізгіштікті туралы айту мәдениетін қалыптастыру. Пәнге қатысты қор мен терминдер: Асқынөткізгіштік, температуралық коэффициент, заттың меншікті кедергісі, электрон, спин. Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері 1. ...........- электрондардың бағытталған қозғалысы? 2. Q = ........ Джоуль –Ленц заңы . 3. Электр зарядының уақытқа қатынасы ...... деп аталады. | ||||||||||
Құндылықтарды баулу | Металл өткізгіштердің өнеркәсіпте, шаруашылықтарда, энергетика және т.б. салаларда қолданудың маңызын түсінуге баулу | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика (график) химия (заттар) пәнімен байланыс. | ||||||||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Электр тогының жылулық әсері, Джоуль-Ленц заңы (8 сынып). | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||
Басы 12 минут 2 минут 10 минут | 1.Ұйымдастыру кезеңі. (W) Психологиялық ахуал : «Жылы лебіз» Топқа бөлу: Әртүсті артына I, U, R жазылған әртүрлі геометриялық фигуралар беру арқылы 3 топқа бөлемін І-топ- I, ІІ-топ- U, ІІІ-топ- R Ширату жаттығуы: Белсенді оқыту : «Сұрақ –жауап» Тапсырма : ( W) 1. ...........- электрондардың реттелген қозғалыс? 2. Q = ........ Джоуль –Ленц заңы . 3. Электр зарядының уақытқа қатынасы ...... деп аталады. 4. Заттың меншікті кедергісі .............тәуелді 5. Егер ұзындығы l өткізгішке U потенциал айрымын берсек, онда кернеулігі ....... . 6. Неліктен барлық металлдар – жақсы өткізгіштер Ынталандыру: « от шашу» | Әртүрлі түстегі геометриялық фигуралар | |||||||||
Ортасы 8 минут 8 минут 8 минут | Білім дағдысы: білу-түсіну Белсенді оқыту: «Суреттер сөйлейді» әдісі. Тапсырма: (W) Мәтінді оқы, берілген суреттер бойынша металдардағы электр тогын, асқын өткізгіштіктерді сипаттайды, талдау жасайды. Асқын өткізгішті материалдарды алудың жолдарын талқылайды 1. Металдардағы электр тогы Кері байланыс: «2 жұлдыз, 1 тілек» 2. Кедергінің неге тәуелділігін анықтандар Білім дағдысы: қолдану Тапсырма: (G) Кері байланыс: «Өзара сұрақ» 3. Тапсырма: (G) Асқын өткізгішті материалдар Білім дағдысы: талдау Кері байланыс: Жауап беретін әріптес. | Оқулық Интернет ресурстары Мазмұнды сызбалар Инфо-графика | |||||||||
Аяғы 5 минут 4 минут | Дебрефинг: Белсенді оқыту: «Ойлан-жұптас-бөліс» Рефлексия пирамидасы Тапсырма: (W) Кері байланыс: «Түйінді ой» Рефлексия:«Баспалдақ». Жаңа материалды қаншалықты меңгергенін бағалайды Бүгін мен . . . таныстым. Мен үшін . . . шама жаңалық. Тақырыптағы ең . . . қызық болды. Болашақта . . . көбірек білгім келеді «Не жақсы?»» стратегиясы Үй тапсырмасы: | Оқулық Мазмұнды сызбалар Инфографика Сызба стикер | |||||||||
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру үшін қолданатын әдіс тәсілдерді жазыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы,қол жетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен ? |
| ||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері / қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?