Есептер шығару. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

10.3АТұрақты ток

Мектеп: Тараз қаласы ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кусбекова Э К

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.2.6 - тармақталған электр тізбегіне Кирхгоф заңын қолдану;

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы:

Кирхгофф заңдарын біледі және зарядтың сақталуымен байланысын бағалайды.

Көптеген оқушылар:

Кирхгоф заңын пайдаланып екі және одан да көп параллель жалғанғандағы жалпы кедергісін есептеудің формуласын қорытып шығара алады

Кейбіреуі:

Күрделі электр тізбектеріне арналған есептерді шығара алады.

Жетістік критерийлері

Білу:

Кирхгоффтың 1 және 2 заңының формуласын біледі.

Қолдану:

Кирхгоффтың 1,2 заңының формуласын қолдана алады.

Талдау:

Тізбек бөлігін токтың бағытын талдай отырып, ток шамасын анықтай алады

Математикалық сауаттылық:

Есептеулерді қателіксіз дұрыс орындайды.

 Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

Ток күші, кедергі, электр қозғаушы күш, түйін, тармақ, контур, Кирхгофтың 1 және 2 заңы, ток көзі,ток күші, кернеу, кернеудің түсуі, кедергі, электр қозғаушы күш, бөгде күштер, электр энергиясы, токтың қуаты

Диалог үшін пайдалы баянды сөйлемдер:

  • Аккумулятордың және батареяның ЭҚК ...
  • «Кернеудің түсуі»-...

Аккумулятордың және батареяның ішкі кедергісі ...

 Құндылықтарды дарыту

Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады бір-бірін сыйлау, ашықтық, мектеп мүлкін құрметтеу және бірігіп жұмыс жасай алу.

 Пәнаралық байланыстар

Математика пәнімен байланыс есептер және формулалар қорытып шығару

 АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақтаның қажетті мүмкіндіктерін кеңінен пайдалануы, интернет желісінен ақпараттар іздегенде тиімді жолдарды таңдауы.

Бастапқы білім

 

8 сынып физика курсы. Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау мен Кирхгофтың 1,2 заңдары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

0-2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, құрал-жабдықтарын түгендеу, кабинет жағдайын қарап шығу

2-10 минут

(W) Ой қозғау Өткен сабақты қайталау

Оқушыларға Кирхгоф ережелеріне тапсырманы таратып, бос орындарға қажетті сөздерді тауып жазу.

Мұғалім толық тексті тақтаға шығарады, оқушылар өз-өздерін тексереді.

Кирхгоф ережелеріне тапсырма

Smartboard

10-17 минут

(W) (I) Есеп шығару Әр оқушыға үлестірме қағаздар таратып, элетр тізбегімен жеке жұмыс жасайды. Мұғалім әр оқушымен жеке жұмыс жасайды.

Өзара бағалау критерийі:

  • Тапсырмадағы электр тізбегін сипаттайды
  • Кирхгофтың 1 заңын қолданып, ток күшінің теңдеулерін жазды
  • Кирхгофтың 2 заңын қолданып, кернеудің теңдеулерін жазды
  • Есептің жүйесін құрды және есептеді.

Smartboard

Кеспе материал: әр оқушыға беру

Тапсырма 2

17-30 минут

(W) (G) Оқушылар жұппен төмендегі сайттағы тапсырманы өзара ақылдаса отырып, электр тізбегін жинап, есептеп, Кирхгоф заңдарын пайдалануына көз жеткізіп, шыққан жауаптарын салыстырады.

http://www.vascak.cz/data/android/physicsatschool/template.php?s=ele_kirchhoff&l=ru&zoom=0

Мұғалім оқушылардың электр тізбегін қалай жинағанын және есептеу жүргізудегі қадамдарын бақылап отырады.

Дискрептор:

  • Электр тізбегіне қажетті құралдардың атын және өлшем бірліктерін, нені өлшейтіндігін біледі
  • Тізбекте резисторлар, амперметр, вольтметрлердің қалай жалғанатынын біледі және құрастыра алады
  • Резисторға қажетті мәндерді беріп, Кирхгофтың 1,2 заңдарын қалай қолданатынын біледі
  • Есеп жауабын салыстырады.

ноутбуктер

http://www.vascak.cz/data/android/physicsatschool/template.php?s=ele_kirchhoff&l=ru&zoom=0

30-38 минут

  • Оқушылардың білімдерін бағалауға арналған «Тапсырма 1» таратылады.

Тапсырманы аяқтаған соң, мұғалім тақтаға жауабын шығарады және оқушылар өзін-өзі бағалайды да, мұғалім жіберген параққа қанша пайыз алғандарын жазады.

65-75 - қанағаттанарлық

75-85 - жақсы

85-100

Тапсырма 1

38-40 минут

Рефлексия

1. Бүгін мен сабақта _________бойынша білімімді тереңдеттім және бекіттім.

2. Бүгін мен сабақта _________________ туралы білдім.

3. Бүгінгі сабақта мен үшін ең қызықты _________________ туралы болды.

Үй тапсырмасы

Үй тапсырмасы

Кирхгоф заңдары.Қайталау.Тапсырма 3

Smartboard

стикерлер

Физика оқулығы 10 сынып ЖМБ

Edmodo

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу