Физикалық процестердегі тепе-теңдік. Тепе- теңдік түрлері. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар: Статика | Мектеп: Астана қаласындағы физика-математика мектебі | |||||||||||||||||||||
Уақыты: | Оқытушының аты-жөні: Серікбаев Тлебалды | |||||||||||||||||||||
Сынып: 9 сынып | Қатысқан оқушы: | Жоғы: | ||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Физикалық процестердегі тепе-теңдік. Тепе- теңдік түрлері | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
| Сабақтың соңы, оқыту нәтижелері:
| |||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
| |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Тілдік мақсаттар: Оқушылар: (i) статикалық немесе қозғалыстағы денеге қолданылған тепе-теңдік теңдеулері мәнін сипаттау және түсіндіру (ii) терминдерді анықтау, білу: тұрақты, тұрақсыз және бейтарап тепе-теңдік екенін (iii) Қолдану барысында, мысалдардың біреуін Ньютонның заңдары негізінде тұжырымдау (iv) Объект тұрақты жылдамдыққа жеткен процесті сипаттау жағдайларын біледі Лексикология және терминология: Қозғалыс, тұрақты, тұрақсыз, бейтарап тепе-теңдік, статикалық, динамикалық, үйкеліс, ауаға кедергісі, тұрақты жылдамдық, қортқы күш, кернеу, жылулық тепе-теңдік, центрге тартқыш күш, айналдыру моменті, бұрылу сәттері, күштер құраушылары, қортқы | |||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||
Сабақта құндылықтар енгізілді | Сабақ барысында оқушылар өздерінің зерттеу дағдыларын дамыту үшін практикалық сұрақтар мен проблемаларды шешу үшін шығармашылық және сыни ойлауды көрсетеді. Сонымен қатар, сабақ үш тілде сөйлеу дағдыларын жетілдіру құралдарын қамтуға арналған. | |||||||||||||||||||||
Қиылысатын Сілтемелер | Көлік, тарих, экономика, спорт | |||||||||||||||||||||
АКТ дағдылары | АКТ-ны power point пен кіріктіре қолдану | |||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқыту | Ньютон заңдары | |||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Оқу сабақтарында жоспарланған іс-шаралар | Ресурсы (Интернет сілтемелер) | ||||||||||||||||||||
Сабақ басталуы 5 min | Teacher Activity: Theme lesson introduced Мұғалім қызметі: тақырыптық сабақ | Power point | ||||||||||||||||||||
Ортасы
15 мин
20 мин
35 мин | Мұғалім қызметі; Таныстырылым және студенттерге тепе-теңдікті оқып- үйренуге арналған ақ тақтай. Оқушылар белсенділігі: Оқушылар өздері менмен мұғалімдер арасында интерактивті байланыс жасайды және сұрақтар қояды. Оқытушының қызметі: Оқушылардың жұмыстарын Q / A арқылы бағалауы және олармен талқыланған физикалық пікір алмасулар сапасы арқылы кері байланыс орнату. Оқытушының қызметі: Студенттер екі топта (5-6 топ) жұмыс істеуді тапсырды. Оқушыларға берілген алты қысқа тұжырымдамалық сұрақтар жиынтығы. Оқушылар белсенділігі: Әр топтың бір мүшесі дұрыс жауап табу үшін сынып бөлмесінен шығып, өз топтарына қайта оралады. Бұл процесті барлық сұрақтар шешілгенше әр топ қайталайды. Мұғалім қызметі: Оқушылар аудиторияның ішінде және одан тыс жерде үнемі бақыланады: жұмысты дұрыс ұйымдастырулары және бірге жұмыс істей алулары. Мұғалім қызметі; Оқушыларға күштік есептеулерге қатысты негізгі тапсырмалар кестесі беріледі Оқушылар қызметі: Олар жұппен жұмыс істей алады немесе жеке-дара жұмыс істей алады, бұл бағалау пәннің материалын анық түсінуге қабілетті оқушыларға негізделген, бұл жерде мұғалімнің ең аз көмегі қамтылады. | |||||||||||||||||||||
Соңы 5 мин | Кері байланыс: Сұрақ және ұсыныс қорабы. Рефлексия: - Не білдім? - Не түсініксіз қалды - Нәтижелі жұмыс істеу үшін не қажет? | |||||||||||||||||||||
Дифференциация - Сізге көбірек қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларды шағымдануды қалай жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың оқуын қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері | ||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар: Кейбір мәселелерді мұғалімнің көмегі арқылы шешу үшін терминдерді еске түсіріп, негізгі түсініктерді қолдануға болады. Аралық; Оқушылар тапсырмалардың / проблемалардың көпшілігін ең төменгі бақылаумен шеше алады.
| Оқушылар практикалық мәселелерді шешуде әртүрлі іс-әрекеттерді шешуге көмектеспей түсіндіре алады, проблемаларды әдіс-тәсілмен нақты шешуді сипаттайды. Қызметті бағалау Талқылау: Оқушылардың жауаптарын қабылдау, жинақтау және салыстыру. Оқушылардың тепе-теңдік қағидаттарымен танысуы. Тақырып материалдарын бәрі түсінетініне көз жеткізіңіз. Оқушылар жұмыс парағын аяқтағаннан кейін, олардың жауаптарын өз құрбыларымен салыстыру керек. Класс ретінде талқылаңыз. | Сабақ барысында аудитория жақсы желдетіліп, жақсы жарықтандырылған, зертханалық қауіпсіздік ережелері берілген. | ||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары шынайы болған ба? Барлық оқушылар ЖК-ға қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неге? Менің дифференциациялау жоспары жақсы жұмыс жасады ма? Мен уақытты белгілеп қойдым ба? Менің жоспарымнан қандай өзгерістер жасадым және неге? |
| |||||||||||||||||||||
Қысқаша бағалау Қандай екі нәрсе жақсы өтті (оқыту мен оқуды қарастырайық)? 1: 2: Бұл сабақ қандай екі нәрсені жақсартады? (Оқыту мен оқуды қарастырайық)? 1: 2: Бұл сабақтан сабақ пен жетістіктер туралы не үйрендім? Келесі сабақты ақпараттандыратын адамдардың қиындықтары туралы не білдім? |
Used literature and Internet links
- THEORY AND PROBLEMS OF COLLEGE PHYSICSFrederick_J._Bueche,_Eugene_Hecht,_Frederick_Buec
- Understanding Physics. David Cassidy
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды