Есептер шығару. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Алматы қаласы ФМБ НЗМ | ||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Мансурова А | ||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Есептер шығару | ||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Сабақ барысында оқушылардың есеп шығару кезіндегі өз бетімен жұмыс жасауларын қамтамасыз ету. | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларға өмірде кездесетін физикалық құбылыстарды мысал ретінде айта отырып, дене импульсі және күш импульсі түсінік беру. Формулаларын тұжырымдау. Есеп шығаруда қолдана білуге үйрету. Оқушыларды өз бетімен жұмыс істеуге, бір – бірін бағалауға дағдыландыру. | ||||||||||||||||
Жетістік Критерийлері |
| ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Collision-соқтығысу-столкновение Impuls-ипмульс-импульс | ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сүйіспеншілік, адалдық, шыншылдық және жауапкершілік | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | ||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтамен жұмыс | ||||||||||||||||
Бастапқы білім | Дене импульсі, күш импульсі және импульстің сақталу заңы | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру
| ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Мұғалім әрекеті: Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру және сыныпта шығарылатын есептерді көрсету. Керек жерінде оқушыларға есеп шығаруға көмектесу. Оқушы әрекеті: Есептер шығару. Мұғалімнен немесен сыныптасынан көмек сұрау. Сыныпта шығарылатын есептер | Күш және импульс бойынша эксперимент: http://tap.iop.org/mechanics/momentum/222/file_46467.doc Есептер жинағы 1.Л.А.Кирик.. 2.Физика. А.П.Рымкевич. 3.Л.Э.Генденштейн. 4.Б.Кронгарт, С.Тезекеев | |||||||||||||||
Сабақтың соңы | Бағалау А) Үйге тапсырма беру В және C тобы есептері В) Рефлексия, қорытындылау | ||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||
Барлық оқушылар: Бүгінгі игерген материалдар келесі сабақтардың негізі болатындықтан, тақырып бойынша теориялық білімдерін барлық оқушыда қалыптастыру. Оқушылардың басым бөлігі: дене импульсі мен күш импульсін есеп шығаруда қолдана алады. | (1) Жаңа тақырыпты меңгеруде пікірталастарға қатысып отыруын. (2) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағыттал,ан есептерде ойлау операцияларын қолдануы. | Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау. Алынған нәтижені талқылау барысында креативті, сыни тұрғыдан талқылау. Оқушылардың жұппен, топпен жұмыс жасауы, мұғаліммен біріге отырып жаңа білім алуға әрекет етуі олардың өзара және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтады,Олар өз пікірін айтуға дағдыланады.Тілдік дағдылары қалыптасады. | |||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрысжүргізілдіме? Сабақтың уақыттықкезеңдері сақталдыма? Сабақжоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?