Қисық сызықты қозғалыс.Шеңбер бойымен қозғалыс. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кинематика | Мектеп: НЗМ ФМН Талдықорған қ | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева Ж.З | |||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Қисық сызықты қозғалыс.Шеңбер бойымен қозғалыс. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.1.3 – Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау; | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Қисық сызықты қозғалысқа сипаттама беріп, қозғалысты сипаттайтын шамаларды анқтайды; Оқушылардың басым бөлігі: Қисық сызықты қозғалысты сипатайтын шамалар арасындағы байланысты тұрғызады, шамалар арасындағы тәуелділікті анықтайды Кейбір оқушылар: Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамалар арасындағы тәуелділікті анықтап, туара және негізгі бірліктерді көрсете алады. | |||||
Жетістік критерийлері | Шеңбер бойымен қозғалысты сипаттай алады Қисық сызықты қозғалатын денелерге мысал келтіріп, сипаттама береді Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамалар арасындағы тәуелділікті сипаттайды Қисық сызықпен қозғалысты сипаттайтын теңдеулерді есептер шығаруда қолданады. | |||||
Тілдік мақсаттар
| Жылдамдық, векторлық жылдамдық, үдеу, орын ауыстыру, бұрыштық жылдамдық, центрге тартқыш үдеу Векторлы жылдамдық ….. себебіне байланысты өзгереді. Қай бағытта ………………. Қалай скалярлық жылдамдық тұрақты болуы мүмкін, ал векторлық жылдамдық өзгеруі мүмкін? Сізге……… қандай мысалдар белгілі? | |||||
Құндылықтарды дарыту
| Өз ойын, көзқарасын жеткізе алу. Игерген білімін өмірде қолдануды көрсету Топтық жұмыс барысында құнды пікірлерімен бөлісу | |||||
Әлем азаматы | Шеңбер бойымен қозғалатын денелердің адам өміріндегі орны.Атракциондар, қайрақтар, бу турбиналары. Көліктердің дөңгелектері, планеталардың орбита бойымен қозғалысы. Алғашқы жер серіктерінің қозғалысы. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Математика графикті сипаттау ,геометрия (шеңбер ұзындығын, шеңбер ауданы, бұрыштық ығысу, бұрыштарды радинамен және градуспен өрнектеу) | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Қисық сызықты қозғалыс: https://www.youtube.com/watch?v=cMoxpJBcivs Бұрыштық жылдамдық бойынша жұмыс парақтары мыналардан бейімделуі мүмкін: | |||||
Бастапқы білім | Бірқалыпты теңайнымалы қозғалыстың сипаттамалары қозғалыстың сипаттамалары | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 0-5мин | Стартер Сабақтың мақсатын анықтау Оқушылар бейнематериалды көреді Төменді сұрақтарға жауап жазып отырады:
| Таныстырылым | ||||
Сабақтың ортасы 10-20 мин 20-35 мин | Жаңа материалды игеру. 1. Қисық сызықты қозғалыс траекториясы, жылдамдық және үдеу сипаттамалары. Оқулықпен жұмыс 2.Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау. АКТ жұмыс.Ақпаратты табу және меңгеру.
Бағалау: Қалыптастырушы бағалау: кері байланыс беру, түзету жұмыстарын жүргізу. 3. Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау;Жұппен жұмыс.Өзара бағалау 4.Топтық жұмыс. Сынып үш топқа мозайка әдісі бойынша бөлінеді. Тапсырма 1 мозайкадан шыққан суретті сипаттайды Тапсырма 2 Құрылымдық тапсырманы орындайды Тапсырма 3 Өзге топқа түсіндіреді Тапсырма 4 Бағалау критериі бойынша қалған топтардың жұмысын бағалайды | Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 | ||||
35-40 мин | есептер бойынша кері байланыс жүргізу Үй тапсырмасын беру. | |||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Оқушылардың ЖАДА қолдану Оқушылардың өзара білім алуына жағдай жасау | Сабақтың басы: шағын тексеру жұмысын жүргізу (өзін өзі бағалау) Қалыптастырушы бағалау (оқушыларға кеңес беру, бағыттау, тексеру жұмыстарын жүргізу) | Құралдармен жұмыс жасағанда ТҚЕ сақтау; Көзге арналған жаттығуды жүргізу; | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?