№1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау». Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | 9.1В: Кинематика | Мектеп: | ФМБ НЗМ Қостанай қ. | ||||||||||||||||||||
Күні: | қыркүйек, 2018 ж. | Мұғалімнің аты-жөні: | Кафизова Г.М | ||||||||||||||||||||
Сынып: | 10 | Қатысқандардың саны: | Қатыспағандардың саны: | ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | №1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау» | ||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.2.3 - физикалық шамалардың өлшеу дәлдігін ескере отырып, тәжірибелік зерттеудің соңғы нәтижесін жазу; | ||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Деректер не бақылаулардан ақпарат жинай алады Осы ақпараттан нені үйренгенін түсіндіре алады Жиналған ақпарат арасындағы байланысты табады Алынған нәтижеге талдау жасайды | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология: Лексика и терминология, специфичная для предмета:
Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері : Что произойдет, когда …….. Почему ………….уменьшает. Какие различия существуют, когда …….. ……..орын алған болса не болады неліктен ………. азайтады. …….. болған кезде қандай айырмашылықтар болады. What happens when …….. Why does the ………….decrease. What differences are there when …….. Why have you drawn the vector in that direction? | ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Зерттеушілік және өз бетімен жұмыс жасау дағдылары | ||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Кез келген нарсені жасаған кезде өлшеу дәлдігін қолдану арқылы оқушыны ұқыптылық пен жауапкершілікке тәрбиелеу, өлшеу дағдысы эксперименттің нақты нәтижесін алуда ерекше орын алатынына көз жеткізу | ||||||||||||||||||||||
АКТ өолдану дағдылары | Презентация, инженерлік калькуляторлар | ||||||||||||||||||||||
Түпнұсқалықты оқыту | Әр мамандық иесі үшін өлшеу дәлдігінің маңыздылығы | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, геометрия | ||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Қозғалыстың графиктік кескінделуі | ||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
1 сабақтың басы 1-2 мин 3-4 мин 4-6 мин 6-35 мин 35-40 мин | Ұйымдастыру кезеңі. (W) Оқушылармен амандасу, қатыспағандарды белгілеу. Оқушыларды - сабақтың мақсатымен -бағалау критерийлерімен таныстыру (W) Оқушыларды жұпқа бөлу.
3. Үдеу – м/с2 4. Координата қозғалыс теңдеуі – x=x0+vt 5. Еркін түсу үдеуі – 9,8 м/с2 (W) Қауіпсіздік техникасын қайталау. (G) Зертханалық жұмысты жүргізу. Жұптық жұмыс. Дескрипторлар:
Қорытынды: Осы кезеңге дейін зертханалық жұмыстың барысы түсінікті ме? Біз не анықтап жатырмыз? Зертханалық жұмыста қандай қиындықтар туды? Сабақтың соңында оқушылар «График» рефлексиясын жүргізеді: сабақта тақырыпты меңгеру қарқындылығы графигі. Оларды азайту үшін не істеуге болады? Рефлексия. Оқушылар бүгінгі тақырыпты меңгеру графигін салады. | Презентация Қосымша 1 Презентация Қосымша 2 Стикерлер | |||||||||||||||||||||
Үй жұмысы | Қосымша 3 Қозғалыстың графикалық кескінделуін қайталау. | ||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||
Зертханалық құралдармен жұмыс жасау y=kx+b (V = V0 + at) түріндегі тәуелділікті талдау, график бойынша градиентті анықтау Эксперименттің нәтижелелін қолданып, қорытынды жасау | Өзара бағалау, мұғалімнің мадақтауы | Физика кабинетінде қауіпсіздік техника мен тәртіп сақтау ережелері ескеру | |||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?