№1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау». Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | |||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | Сынып: | ||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | №1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау» | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.2.3 - физикалық шамалардың өлшеу дәлдігін ескере отырып, тәжірибелік зерттеудің соңғы нәтижесін жазу; | |||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | - зертханалық жұмыс құралдарымен жұмыс жасау; - физикалық шамалардың өлшеу дәлдәгін, қателігін ескеріп, үдеудің мәнін анықтау; - y=kx+b () түріндегі тәуелділік графигін талдау, график арқылы мәліметтерді оқу; | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - деректер бойынша мәлімет жинай алады; - жиналған ақпараттан нені үйренгенін түсіндіре алады; - жиналған ақпарат арасындағы байланысты табады; - алынған нәтижеге талдау жасайды | |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология:
Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері : Что произойдет, когда …….. Почему ………….уменьшает. Какие различия существуют, когда …….. ……..орын алған болса не болады неліктен ………. азайтады. …….. болған кезде қандай айырмашылықтар болады. What happens when …….. Why does the ………….decrease. What differences are there when …….. Why have you drawn the vector in that direction? | |||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Кез келген нарсені жасаған кезде өлшеу дәлдігін қолдану арқылы оқушыны ұқыптылық пен жауапкершілікке тәрбиелеу, өлшеу дағдысы эксперименттің нақты нәтижесін алуда ерекше орын алатынына көз жеткізу | |||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдысы | Презентация | |||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, геометрия | |||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 9-сынып кинематика тарау | |||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 15 мин | I. (W) «Hot hand» әдісі арқылы сергіту сәтін ұйымдастырады. Мұғалім оқушыларды топтасуын ұйымдастырады. ІІ. (W) «QUIZ LET» бағдарламасы арқылы жұпқа бөлінеді және үй тапсырмасын тексеруге арналған сұрақтар беріледі. ІІІ. Сурет көрсету арқылы ой қозғау. Сабақтың мақсаты айқындалады. | Презентация 1-4 | ||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 20 мин | IV. (W) Қауіпсіздік техникасын еске түсіру . V. (G) Зертханалық жұмысты жүргізу. Дескрипторлар:
VІ. (G) Қорытындылау. Зертханалық жұмысты қалай жетілдіруге болады? Зертханалық жұмыста қандай қиындықтар туды? Ол қиындықтарды қалай жоюға болады? | Презентация 5-6 Презентация 7 Презентация 8 | ||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 5 мин | Рефлексия «Жетістік баспалдағы» - білемін - түсінемін - қолдана аламын | Презентация 9 | ||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||
Күрделендіру принципі бойынша оқушылардың барлығы деректер бойынша мәлімет жинай алады және жиналған ақпараттан нені үйренгенін түсіндіре алады. Оқушылардың көпшілігі жиналған ақпарат арасындағы байланысты таба алады. Оқушылардың кейбіреулері алынған нәтижеге талдау жасай алады. | - «Мадақтау» - жұптық талқылауды бақылау; - зертханалық жұмыс барысында олардың қолдану дағдыларын бағалау; | Зертханалық жұмыс барысында техника қауіпсіздік ережесін сақтау. | ||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?