Тербелмелі қозғалыс. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3В Тербелістер және толқындар | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Тербелмелі қозғалыс. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.5.1 еркін және еріксіз тербелістерге мысалдар келтіру; 9.2.5.2 эксперименттік әдіспен амплитуда, период, жиілікті анықтау; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология: тербеліс,ығысу,амплитуда,тербеліс периоды, тербеліс жиілігі,циклдік жиілік, фаза
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады: бір-бірін сыйлау, адалдық, құрметтеу, өмір бойы оқу, денсаулығын сақтау (техника қауіпсіздігін сақтау). | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Формулаларды қоланып есептеулер жүргізгенде математикалық сауаттылығын қолдану | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | http://bilimland.kz/kk/home#lesson=10822 - сайтпен жұмыс істеу арқылы ИКТ дағдыларының жетілдірілуі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
| Тербелмелі қозғалыс |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. Жекелеме жұмыс. Оқушыларға кесте беріледі. Берілген кестедегі мәліметтерді сәйкестендіреді. | Презентация Қосымша 1 |
Сабақтың ортасы | Жұппен жұмыс. Мұғалім оқушыларға тақырыпқа сәйкес есептер береді. Оқушылар есептерді шығарады. Басқа жұп бағалау критерийлеріне сәйкес тексереді, мұғалім толықтырады. Топқа бөлу (кез келген әдіс арқылы, мысалы, мұғалім оқушыларға шамалар жазылған беттерді таратады, оқушылар формула құраулары қажет, бір формула бір топ). Топпен жұмыс. Оқушылар топта эксперименттік тапсырмалар орындайды. Мұғалім бағалайды. | Қосымша 2 Қосымша 3 Қосымша 4 |
Сабақтың аяғы | Рефлексия Екі жұлдыз, бір тілек. Үй жұмысы Тербелмелі қозғалыс. Еркін және еріксіз тербелістер. | Қосымша 3 |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?