file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және үдеу формулаларын есептер шығаруда қолдану. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Келісілді

«Физика» ӘБ жетекшісі

Кадыров К. К. ________

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Кинематика

Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы

Мектеп ХББ : НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні Көптілеуов Б.Ә

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және үдеу формулаларын есептер шығаруда қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

-түзусызықты бірқалыпты қозғалыстағы координата теңдеуін, орын ауыстыру және жылдамдықты білу;

-орын ауыстыруды, жылдамдықты және үдеуді сипаттаудың графиктік әдістерін қолдану;

-нәтижеге болжамалы баға беру;

 Сабақ мақсаттары

Векторлық және скаляр жылдамдықтардың айырмашылығын білу;

бірқалыпты қозғалыстың координата, орын ауыстыру және жылдамдық теңдеулерін білу;

Бірқалыпты түзу cызықты қозғалыcқа есептер шығарып үйрену.

 Жетістік критерийлері

Оқушы білуі тиісті…

Векторлық және скаляр жылдамдықтарға есептер шығара алу;

Бірқалыпты түзу cызықты қозғалыcтың жалпы теңдеулері кездесетін бес есептің үшеуін шығара алу.

 Тілдік мақсаттар

Оқушы оқыту мақсатына жетті,егер....

  • Түсініктерін еркін айтып бере алады,сөз қоры молайады.
  • Термин сөздерді меңгереді,
  • Ережелерді меңгеріп,ойын тұжырымдайды.

Диалог құра отырып, пікірін жеткізіп айтады.

Қазақ

орыс

ағылшын

кординатп

орын ауыстыру

жылдамдық

теңдеу

бірқалыпты

механика

сипаттама

үдеу

координата

перемещение

скорость

уравнение

равномерное

механика

характеристика

ускорение

coordinate

displacement

velocity.speed

equation

linear

mechanics

characteristic

acceleration

Құндылықтарды дарыту

Айналасындағы қоршаған ортаны тану,оған сүйіспеншілігін білдіріп,аялай білу.

Пәнаралық байланыстар

Геометрия, сызу, математика

АКТ қолдану дағдылары

График тұрғызу мен векторларды салу барысында интерактивті тақта қолданылады. Bilimland.kz сайтын пайдалану.

Бастапқы білім

Бірқалыпты қозғалыстың түрінің ережесін біледі,теңдеуін жазып,графигін түсіндіріп,сызады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(2 минут)

(5 минут)

Мұғалім:1.0.Ұйымдастыру кезеңі.

1.1.Оқушылармен амандасу

1.2. «Жылы-лебіз» тренингі : оқушылар бір-біріне тілек айтып,жағымды психологиялық ахуал туғызады.

«Серпілген сауал» әдісі арқылы өткен сынып материалдарын қайталау, еске түсіру:

  • Орын ауыcтыру ?
  • Жылдамдықтың формуласы мен өлшем бірлігі?
  • Вектор және скаляр деген не?
  • Бірқалыпты қозғалыc ?
  • Орташа жылдамдық?
  • Үдеу?

Векторлық жылдамдық пен скаляр жылдамдықтың айырмашылығы?

Сабақтың ортасы

(2 минут)

(15 минут)

(10 минут)

(15 минут)

 

(10 минут)

(15 минут)

(2 минут)

W- Сынып жұмысы

  • «Жер сілкінісі» ойыны арқылы оқушыларды екі топқа бөлу.
  • Бірінші топқа орынауыстыру мен жол, ал екінші топқа жылдамдық және орташа жылдамдық жайында постер жасау тапсырмасы беріледі.
  • Олар өз постерлерін қорғау барысында өзара тапсырмалармен алмасады, тапсырма күрделілігі орташа деңгейде болу керек. Себебі уақыт тапшылығына байланысты.
  • Bilimland.kz сайтынан бірқалыпты түзу сызықты қозғалыс мини-видеоларды тамашалау.
  • Видеоның физикалық қорытындысын тұжырымдау.
  • Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және үдеуге мысал есептер шығару.
  • Келесі топтың жұмысын бас бармақ тәсілі арқылы бағалау және кері байланыс беру;

http://www.bilimland.kz/index.php/kz/catalog/structure/939-physics

Сабақтың соңы

4 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

-сабақтың «+»;

-сабақтың «-».

Үйге тапсырма 3,4-жаттығу

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

«Бас бармақ» тəсілі көмегімен

«Шапалақтаy» тəсілі көмегімен

- Оқyшылардың партада дұрыс отырyын қадағалаy;

- АКТ-ны yақытылы қолданy;

- Психологиялық жағымда ахyал тyғызy, сергітy сәтін ұйымдастырy.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 28 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу