Электр тогы. Ток көздері. Ток күші. Физика, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | 8.3А Электр тогы | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
| Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 8 | Қатысқандардың саны: | Қатыспағандардың саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Электр тогы.Ток көздері.Ток күші. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.4.3.1. электр тогының пайда болу мен бар болу шарттарын түсіндіру; 8.4.3.3. электр тогының формуласын есептер шығаруында қолдану; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұқыптылыққа мен адамгершілікке баулу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Табиғатты аялау, қамқоршылық жасау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация PowerPoint | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түпнұсқалықты оқыту | Энергияның баламалы көздерін қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, химия және биология | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | ХБЖ; электр заряды; электр өрісі; тұтықтану реакциясы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 сабақ 1-4 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеп, жаңа сабақтың
Жаңа тақырыпқа байланысты үлестірмелі мәліметтер таратылады. | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 сабақ 5-10 мин | (G) Активити: электр ток көзін қол астындаңы материалдан әзірлеу (ас тұзы, су, мензурка, сымдар, өлшеуіш стакан, мыс және цинк пластинкалар, қасық, амперметр немесе SPARK жүйесі, мультиметр) | Қосымша 1 Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 сабақ 10-15 мин | (W) Жаңа тақырыбын активитидегі эксперимент негізінде оқушылармен талқылау: 1. электр тогы дегеніміз не? 2. электр тогының пайда болу мен бар болу шарттары? 3. электр тогын өлшеуге арналған құрал және оның ерекшеліктері? 4. электр тогының формуласы? | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 сабақ 16-25 мин | (W) Есептер шығару | Презентация Қосымша 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 сабақ 26-36 мин | Қалыптастырушы бағалау | ҚБ парақтары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 сабақ 37-40 мин | (W) Рефлексия: бағдаршам (әртүрлі түсіндегі пластиктан жасалған стакандарын қолдана отырып, оқушылардың жаңа тақырыбын қаншалықты түсінікті екендігін анықтау) | Рефлексиялық құралдар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы | Сабақта өтілгенін қайталау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар үйренуі тиіс: электр тогының не екендігін; электр тогының пайда болу мен бар болу шарттарын; электр тогының формуласына қатысты есептер ХБЖ-сіз шығару Оқушылардың көбісі үйренуі тиіс: электр тогының формуласына қатысты есептер ХБЖ-ін қолдана отырып шығару; амперметрдің тізбекке қосылу мен оның сызбадағы белгіленуі Кейбіреулер оқушылар үйренуі тиіс: электр тогының химиялық реакция негізінде пайда болуын | Қалыптастырушы бағалау нәтижелері; Сабақ үстіндегі есептердің жауаптары; Оқушылардың бір-бірін бағалау | Физика кабинеттіндегі қауіпсіздік техника сақтау ережелерін сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?