Дыбыстау және музыкамен көркемдеу. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар: 6.4 Музыка - өмір тынысы | Мектеп: | |||||
Мерзімі: | Оқытушы: | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: | Дыбыстау және музыкамен көркемдеу | |||||
Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.1 – музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау; | |||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылар:
| |||||
Бағалау критерийлері | -Музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, композиция құрастыра алады; -Құрастырылған композицияға импровизация жасай алады; -Дауысты жазу үшін музыкалық және музыкалық емес құралдарды қолдана алады. | |||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Тыңдалған музыкалық шығарманы талдайды, сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтай отыра, музыкалық терминологияны қолданады. Лексика и терминология: Классикалық ән, музыка, технология, электронды музыка, музыкалық фрагмент Диалог пен жазбаға арналған арнайы сөздер: Бұл әуеннің көңіл-күйі ... Канон элементтерін қолдану барысында, мен ... негізге алдым. | |||||
Құндылық | Берілген сабақ жоспары оқушылардың бойына бірлесе жұмыс жасауға, бір-біріне деген құрмет пен жауапкершілікке баулиды. | |||||
Бастапқы білімдер | Алдыңғы бөлімдерде алған білімдерін толықтыру | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Қорлар | ||||
Сабақ басы 0-4 4-6 | 1.Ұйымдастыру кезеңі «Ыстық орындық» әдісі арқылы оқушылардын өткен тақырып жайлы сұрақтар қоя отырып, оқушыларды ыстық орындыққа отырғызасыз. Сабақ мақсаты мен сабақ барысында орындалатын іс-әрекеттерді анықтау | Презентация | ||||
Сабақ ортасы 6-15 15-35 35-38 | 2.Сабақ барысы Тапсырма 1. Талдау Пентатоникс тобының орындауында жанды дауыста тыңдалымды тыңдаңыз.
Тапсырма 3. Шығармашылық жұмыс Музыкалық технологияларды қолдана отырып, классикалық әуенге өзіңіздің дауысыңызды жазыңыз. Дауыс жазу барысында жанды дауыста әнді орындауды тырысыңыз. Дескрипторлар:
Тапсырма 5. Таныстырылым.Бағалау. Құрастырылған музыкалық шығарманы сынып алдында таныстырыңыз. «Пікір» әдісі арқылы бағалау өткізу. | Пентатоникс тобы https://www.youtube.com/watch?v=szFvkFOm3mY Компьютер немесе ноутбуктер Презентация А4 форматындағы ақ қағаз | ||||
Сабақ соңы 38-40 | 4. Рефлексия Мұғалім оқушылармен сабақ барысында орындалған іс-әрекеттерді талқылайды. Қиындық туғызған тапсырмаларға көңіл бөледі. | Ауызша кері байланыс алу | ||||
Дифференциация – мұғалім практикалық жұмыс барысында оқушылардың жұмыстарын бақылап, керек кезде қайта түсіндіріп, көрсетеді, көмектеседі. Аса қабілетті оқушыларға қиындау тапсырманы орындау ұсынылады, мысалға, бірнеше символдарды қолдану. | Бағалау – практикалық жұмыс басында оқушылар топ ішінде кестеде бағалау критерийлерін толықтырады. | Техникалық қауіпсіздік сақтау. Қауіпсіздікті сақтау сабақ жүргізу. | ||||
Шығармашылық жұмысты жасау барысында музыкалық қабілеті дамыған оқушы музыкалық аспапты қолдана алады және жанды дауыста әнді орындайды. | Қалыптастырушы бағалау 6.2.2.1 – музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау; | Топтық жұмысты орындау барысында ақпарат ізденуде, таныстырылым кезеңінде оқушылар бір-біріне деген құрметтілігін көрсете отырып, сабақ барысында қауіпсіздік ережелерін сақтайды. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?