Музыка және кино. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар: Мектеп:

6.3 Музыка және өнер түрлері

Мерзімі: Оқытушы:

Сынып 6 Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы:

Музыка және кино (1)

Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау;

6.1.2.3 – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру;

6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау;

Сабақ мақсаты

– тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау;

– көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру;

– әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау;

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

– тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтай алады;

– көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыра алады;

– әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындай алады;

Тілдік мақсат

-музыкалық щығармашылық идеяны ұсыну, интерпретация жасау.

- көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыра алу

Пәндік лексика және терминология

  • Өнер түрі;
  • режиссер;
  • актер;
  • өнер синтезі;

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу өнері,

АҚТ қолдану

Шығармалардың үнтаспалары

Алдыңғы білімдері

5 сыныпта алған білімдерін толықтыру

Құндылық

Тарих, Мәдениет, және тілдік бірлестік. Өнер синтезі.

Жоспар

Жоспраланған сабақ барысы

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

0-3

3-6

6-9

1. Ұйымдастыру кезеңі: коллаборативті ортаны ұйымдастыру.

Әр түрлі түстегі жіптерді таңдай отырып топқа бөлу. Жіптерді қолға байлай отырып бір тілек атау.

Сбақ тақырыбы мен мақсатын анқытау. Орындалатын іс-әрекетті атап өту.

Тапсырма . Сыныпта талқылау.

Музыкалық композиция тыңдаңыздар, бұл музыканы сендер бұрын қай жерде естідіңдер?

Сыныптасыңмен бірге талдаңыз, сабақ тақырыбына өзіңіздің вариантыңызды айтыңыз.

Әңгімелесу.

  • Өнердің қандай түрлерін білесіз?
  • Өнердің ішіндегі қайсы түрін ең заманауи жаңа түріне жатқызасың?

Үнтаспа жазбалары.

https://www.youtube.com/watch?v=gkFJyUe9AuM

Сабақ ортасы

9-18

18-28

28-30

30-37

Тапсырма

Ақпарат іздеу.

  • киноның шығу тарихын ізденіңіз.
  • алғаш камераның пайда болуы.
  • алғаш кинофильмдердің музыкалық сүйемелдеуін қарастырыңыз.
  • өз ақпаратыңызбен сыныпта бөлісіңіз.

Тапсырма.Зерттеу.

Бір кинофильмді таңдаңыз.

Киноның «төлқұжатын» жасаңыз, төмендегідей мәліметтерді даярлаңыз:

Киноның алғаш көрсетілген жылы:

Басты режиссер:

Фильмдегі басты кейіпкерлер:

Бірінші көрсетілімі:

Жетістіктері:

Фильм туралы сыныпта бөлісіңіз.

Бағалау критерийлері:

  • киноның төлқұжатын жасай алады;
  • киноның көрсетілген жылын анықтай алады;
  • басты кейіпкерлерді анықтай алады;
  • киноның жетістіктерін анқытай алады.

Бағалау.

«Екі жұлдыз- бір тілек» әдісі арқылы бағалауды өткізу.

Тапсырма. Әнді үйрену және орындау.

«Приключения Электроника» кинофильмнен әуені Е. Крылатовтікі, Ю. Энтиннің сөзіне жазылған

«До чего дошел прогресс» әнін үйреніңіз.

  • Әуеннің көңіл-күйі қандай?
  • Музыкалық жанрын анықтаңыз?

Әнді топпен, жұппен, сыныппен орындаңыз.

Интернет ресурстар

Ақпараттық карточкалар

Әйгілі кинофильмдерден үзінді

«Приключение электроника» әнінің үнтаспа жазбасы.

Сабақ соңы

37-40

Оқушылардан кері байланыс алу.

Рефлексия орындау үшін мұғалім мәтіні бар қағаз беттерін таратып, мынадай ұсыныс жасауы тиіс:

Мен бүгін сабақта үйренгенім…

Сабақта мені толғандырған…

Әсіресе менің қолым жеткені…

Саралау

Бағалау

Қауіпсіздік ережелерін сақтау және денсаулықты қадағалау

Әнді орындау барысында оқушылар екі дауысқа бөліне алады.

Қалыптастырушы бағалау

Тәжіриебелік және шығармашылық жұмыстарды орындау барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ туралы ойлар 

Бұл сабақтың мақсаты болды ма немесе оқыту мақсаты шынайы болды ма? 

Барлық оқушылар оқу мақсаттарға жетті ме?  

Егер жоқ болса,неге жоқ? 

Сыныпта саралау дұрыс жүргізілді ме?  

Сабақтың тұрақты уақыттық кезеңдері болды ма?   

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?  

Жалпы баға  

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 

1: 

2: 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 

1:  

2: 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары 

туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу