Жобаны жоспарлау және құрастыру. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-бөлім:Заманауи музыка мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жобаны жоспарлау және құрастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.1– музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау;

6.2.2.1 – музыкалық көркем құралдарын, музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау

6.2.2.2 – компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Windows Movie Maker, Киностудия) қолдана отырып, музыкалық композицияларды редакциялау және интерпретация жасау

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • Топта өз рөлдерін анықтайды;
  • Музыкаға интерпретация құрастырады;
  • Музыкалық қойылым жоспарын құрастырады;

Бағалау критерийлері

Оқушы:

  • Шығармашылық жұмыс жасауда өз идеясын ұсынады;
  • Дауысы мен аспаптар көмегімен импровизация құрастырады;
  • Компьютерлік бағдарлама көмегімен музыкалық композицияны өңдейді;
  • жоба құрастыруда топта өз рөлін атқарады.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушы:

  • музыканы талдау және талқылау барысында пәндік терминдерді қолдана отырып, стильдерге сипаттама бере алады.

Терминдер және түсініктер:

Жанр, импровизация, мюзикл,шығармашылық жоба.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Берілген композицияда ...... ырғағы....

Біздің музыка ....., көңіл-күйі...;

Музыка темпі..., себебі....

 Құндылықтарды дарыту

Шығармашылық жоба дайындау кезінде бір-біріне көмектесу, мыйластық сезімін дамыту;

Басқа елдер музыкасын зерттеу барысында, музыка мәдениетіне деген сыйластық.

 Пәнаралық байланыстар

 АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақта оқушылар АКТ дағдыларын, компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation) қолдану арқылы дамыта алады.

Бастапқы білім

Алдыңғы сабақтарда оқушылар, эстардалық музыка, заманауи музыкалық жанрлар, джаз музыкасымен танысты. Алынған білімдері негізінде шығармашылық жоба құрастыра алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.

5 мин.

10 мин.

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларға оқу мақсаты, бағалау критерийлерін хабарлау. Сабақтың тақырыбымен таныстыру.

Заманауи стиль түрлерін қайталау. Олардың айырмашылығы мен ұқсастықтарын Венн диаграммасы көмегімен ажырату.

1 топ - Поп музыка – Хип-хоп;

2 топ - Рэп – Битбокс;

3 топ - Джаз-Блюз.

Тапсырма. Тыңдау және талдау.

«Гарри Потер», «Алдар көсе», «Буратино», «Шрек» ертегі/мюзиклден үзінді қарау.

  • Мюзикл деген не?
  • Мюзикл құрастыру үшін не қажет?
  • Қандай мюзиклдерді білеміз?

Тапсырма. Топта талқылау.

1-топ - «Гарри Потер»

2 - топ - «Алдар көсе»

3 - топ - «Буратино»

4 –топ - «Шрек»

  • Топтағы өз рөліңізді қалай анықтайсыз?
  • Көрініске қандай құралдар қажет болады?
  • Сюжеттің қай үзіндісін көрсетесіз?
  • Орындауға қандай ән таңдайсыз?

Өз жоспарыңызды берілген кестеге толтырыңыз (№2 дидактикалық тапсырма).

Презентация

«Гарри Потер» мюзиклінен үзінді:

https://www.youtube.com/watch?v=AM240DWjR34

Алдар көсе ертегісінен үзінді

https://www.youtube.com/watch?v=7Eu52jOKYdo

«Буратино» мюзикілінен үзінді:

https://www.youtube.com/watch?v=zSEQ2D-mizU

«Шрек» мультфилімінен үзінді:

https://www.youtube.com/watch?v=SXUG9zTpI_w

Сабақтың ортасы

15 мин.

Тапсырма. Импровизация және музыка шығару.

«Гарри Потер»,«Алдар көсе», «Буратино» и «Шрек» ертегілерінің үзіндісіне топта шағын қойылым ұйымдастыру.

Ұйымдастыру барысында музыкалық аспаптар, сүйемелдеу үшін музыкалық жазбалар, безендіруге арналған құралдар және компьютерлік бағдарламалар (Audacity, Soundation), т.б. қолдану.

Бағалау критерийлері:

  • Топтық жұмыс;
  • Ән орындау барысында ансамбльдік ережені ұстау;
  • Музыка мен сюжеттің сәйкестігі;
  • Шығармашылық шешім.

Өзін-өзі бағалау ұйымдастыру.

компьютерлік бағдарламалар орнатылған (Audacity, Soundation, Киностудия) ноутбук;

Музыкалық аспаптар;

Әндер аудиожазбасы;

костюмдер;

безендіру құралдары, т.б.

Сабақтың соңы

2 мин.

Рефлексия

  • Жұмыс барысында не оңай болды?
  • Не қиын болды?
  • Тағы немен жұмыс жасау керек?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Музыкалық қойылым ұйымдастыру барысында, оқушылар өз таңдауы бойынша бөліне алады, сонымен қатар, белгілі бір дағдылар ерекшелігіне байланысты, өз рөлін таңдай алады.

Өзін-өзі бағалау; Сабаққа арналған бағалау критерийлері;

Топтық жұмысты бағалау.

Қойылымды жоспарлау барысындағы белсенділік,

Мұғалім бақылауы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу