Ұрмалы аспаптар. Музыка, 5 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 бөлім: Өнерпаз болсаң арқалан. | Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||
Күні: 21.02.2020 | Мұғалімнің аты-жөні: Магавина Г.Ғ. | ||||||||||||
Сынып: 5А, В | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Ұрмалы аспаптар | ||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары | 5.1.3.2 -музыкалық аспаптарды ойнау әдістері бойынша топтастыру 5.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстар таңдау | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: музыкалық аспаптарды ойнау әдістері бойынша топтастырадыы | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пәндік лексикасы мен терминологиясы Аспаптарды классификациялау Ұрмалы аспаптар Талқылауға арналған сұрақтар
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Мультикультурализм – жаңа аспаптармен таныстыру арқылы оқушыларды өз еліміздің және өзге елдің музыкасына деген құрметке баулу | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АҚТ аудио, видео ресурстарды қолдану кезінде. | ||||||||||||
Бастапқы білім | Алдыңғы бөлімде оқушылар адами құндылақтар мен қасиеттерді бейнелейтін музыкалық шығармалармен танысты. Сонымен қатар оқушылар еңбек, ана жайлы жаңа әндер жаттады. Музыкалық мәдениет саласында танымал қазақстандық тұлғалардың шығармаларын тыңдап, талдады. «Ақсаққұлан» мультфильіміне жаңа сюжет құрастырды. | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Оқушылармен ырғақтық сәлемдесу Сабақ тақырыбын ашу
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айту | Презентация | |||||||||||
5 мин 3 мин 2 мин 5 мин 2 мин 3 мин 10 мин | Алдыңғы білімді қайталауға бағытталған тапсырма Оқушылар үш топқа бірігеді/аспап суреттері бойынша/ Тапсырма Берілген музыкалық аспаптардың ішінен 1 топ – ұрмалы 2 топ - үрмелі 3 топ – ішекті аспаптарды ажыратып көрсету Топтарға аспаптардың қиық суреттері беріледі, олар партаның үстіне қажет аспаптарды жинақтайды. Дескрипторлар: Аспаптарды дұрыс анықтайды Аспаптардың атауын біледі Презентация. Әр топтан бір спикер жұмысты таныстырады Кері байланыс. Ал енді балалар сіздер жинақтаған аспаптарды оркестрге біріктірейік.
Сынып оқушылары бірігіп аспаптарды оркестр схемасы бойынша орналастырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Тапсырма. Қазір мен үш топқа үш түрлі аспаптың суретін беремін және ол аспаптардың дыбысын тыңдатамын. Сіздерге аспаптық құрылысы мен дыбысталу ерекшелігін сыныпқа түсіндіру қажет. 1 топ – литавры 2 топ – барабандар 3 топ – маримба Дайындыққа 2 минут уақыт беріледі. ҚБ. Ұрмалы аспаптарды дыбысталуы мен жасалуына қарай ажыратып үйренеді; Әр топ өз ойымен бөліседі. Аспапта орындау
Белсенді оқу әдісі. Нота ұзақтықтарын орындау. Оқушылар 4 топқа бөлінеді 1 топ - бүтін нота 2 топ - жартылық нота 3 топ – төрттік нота 4 топ – сегіздік нота
Мұғалімнің көрсетуімен нота ұзақтықтарын шапалақ арқылы жүріс арқылы орындап көреді. Орындау. Оқушыларға презентацияда ырғақтық суреттеме көрсетіледі. Тапсырма мұғалімнің көрсетуімен жасалады.
Тапсырма дескрипторлары
Өзін-өзі бағалау. Әр топ берілген дескрипторлар бойынша өз орындауын бағалайды. | Топтарға аспаптардың қиық суреттері беріледі, Презентация А3 форматты қағаз, желім Презентация Нота ұзақтықтары көрсетілген слайд Музыкалық аспаптар | |||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Қорытынды. «Интервью» әдісі
Оқушылар ауызша бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. | ||||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Орындау барысында оқушыларға көмек бкөрсету, көпіршелер орнату№ | Бақылау , өзара бағалау Кері байланыс Бағалау критерийлері Дескрипторлар бойынша Өзін-өзі бағалау | Сабақ барысында қауіпсіздік ережелерді сақтайды. Емельянов жаттығулары оқушылардың тыныс алу жолдарын дамытуға септігін тигізеді. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?