Кинодағы ғарышкерлік тақырыбы. Музыка, 4 сынып, сабақ жоспары. 3 – сабақ.


7-бөлім: Ғарышқа сапар

Мектеп: Талдықорған қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Кинодағы ғарышкерлік тақырыбы (2 сабақ)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

4.1.2.1 - ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі әндерді орындау;

4.2.1.1- музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстар таңдау.

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

- «Ты мне веришь?» әнің ережесін сақтай отырып, орындау;

- Audacity компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз ремикстерін ойлап шығарады.

 Бағалау критерийлері

Оқушы:

- «Ты мне веришь?» әнің ережесін сақтай отырып, орындай алады;

- Audacity компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз ремиксін ойлап шығара алады.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар :

тиісті пәндік терминологияны пайдалана отырып, музыканы талқылау және талдау;

өз жұмысына түсініктемелер енгізу және оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау.

Терминдер сөздігі:

- электр музыкалық аспаптар;

- ырғақ, екпін;

- киноның фантастикалық-шытырман оқиғалы жанры;

- ремикс;

- саундскейп;

- саундтрек.

Сұхбат/хат үшін сыныпта пайдаланылатын лексика:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Әннің үнін салыстырыңыз. Әнді орындау мен естілуінің арасында қандай айырмашылық бар?
  • Қандай музыкалық аспаптар естіледі?
  • Жаңа орындалуда әннің сипаты қалай өзгереді?
  • Әннің ремиксінде не өзгереді?

 Құндылықтар

Әлем композиторлардың шығармашылығының құндылықтарын оқушылардың бойына дарыту және құрметпен қарау.

 Пәнаралық байланыстар

Информатика.

 АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақта оқушылар Audacity компьютерлік бағдарламасын пайдаланады.

Бастапқы білім

Алдыңғы сабақтарда меңгерілген білім, білік, дағдылар осы сабақта қайталанып, жалғасын табады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

Стартер

Музыкалық сәлемдесу

Дауыс жаттығулары

Тақырыппен танысу

Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттары мен міндеттерімен таңысу.

- Өткен сабақтардағы тақырыпты қайталау.

Сұрақтарға жауап беріңіз:

«Большое космическое путешествие» фильмнің сюжеті не туралы?

- Кинофильм қандай жанрға жатады? (фантастикалық-шытырман оқиғалы фильм).

Таныстырылым.

Сабақтың ортасы

10 минут

14 минут

6 минут

1-тапсырма. Жаттау және орындау

Ән үйрену ережелерін сақтай отыра «Ты мне веришь?» әнді жаттаңыз және орындаңыз.

Бағалау критерийлері:

  • ансамбілді сақтау;
  • ұйымшылдық

1.Я заметила однажды,

Как зимой кусты сирени

Расцвели, как будто в мае –

Ты мне веришь или нет?

Веришь мне или нет? (қыздар).

- Я тебе, конечно, верю,

Разве могут быть сомненья?

Я и сам всё это видел –

Это наш с тобой секрет,

Наш с тобою секрет! (ұлдар).

2. А недавно я видала,

Как луна в сосновых ветках

Заблудилась и заснула!

Ты мне веришь или нет?

Веришь мне или нет? (қыздар).

- Я тебе, конечно, верю.

Я и сам все это видел

Из окошка в прошлый вечер.

Это наш с тобой секрет,

Наш с тобою секрет! (ұлдар).

3.А во время звездопада

Я видала, как по небу

Две звезды летели рядом –

Ты мне веришь или нет?

Веришь мне или нет? (қыздар).

- Я тебе, конечно, верю –

Разве могут быть сомненья.

Я и сам все это видел.

Это наш с тобой секрет,

Наш с тобой секрет! (ұлдар).

2-тапсырма. Ремикс шығару.

Audacity компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз ремиксіңізді ойлап шығарыңыз.

  • ән бөліктерін ырғақты қайталау,
  • дауысты өзгерту,
  • саундскейп жасау үшін визуалдық және тілдік әсерлерді қолдану,
  • дыбыстаға дыбыстар қосу,
  • үндестілікті,
  • дауысты өзгерту.

3-тапсырма. Таныстыру

Өз жұмыстарын таныстыру.

Оқушылар өзара бағалау жүргізеді.

«Большое космическое путешествие» фантастикалық-шытырман оқиғалы фильмі. Музыкасы А.Рыбниковтың, сөзі И.Кохановскийдің «Ты мне веришь?» әні

https://www.youtube.com/watch?v=NooUIg-ZZLc

Ноутбук

Audacity компьютерлік бағдарламасы

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

- Бүгін сабақта не үйрендік? (…………….)

- Қандай тапсырма сендерге қиын болды? (…………….)

- Бүгін сабақта не құнды болды? Неге? (…………….)

- Менің білуімше, бүгін сәтті болды (…………..)

Қорытынды. Оқушылар ауызша бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісіді.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында мұғалім көмек қажет ететін кейбір оқушыларға бағдар беріп отырады.

- Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізіліп, ауызша өзара бағалау жасайды

Осы сабақта интертақтаны аз уақыт пайдалану.

Сабақ барысында қауіпсіздік ережелерді сақтайды.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу