Мен музыкантпы. Музыка, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 бөлім: Мамандықтар әлемі | Мектеп: Көкшетау қаласы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Магавин А.Б., Магавина Г.Ғ. | ||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Мен музыкантпын | ||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.2.1.1- музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстар таңдау; 4.2.1.2 – музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданып, қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару және импровизациялау; 4.3.1.1-шығармашылық жұмысын көрсете және бағалай білу | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: - музыкалық мамандықтар жайлы шығармашылық жұмыстар жасайды; - өз шығармашылық жұмыстарын таныстырады, сыныптастарының шығармашылық жұмыстарын бағалайды. - | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | музыкалық шығармашылық жұмысты жасау үшін идеяларын ұсынады; шығармашылық жұмысты шығару үшін музыканың көркемдеуші құралдарын қолданады. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пәндік лексикасы мен терминологиясы Музыкант Танымал тұлға Композитор Дирижер Анші Аспапшы Бақылаушы Бағалаушы Талқылау сұрақтары:
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық және ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру Құрмет | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | |||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы сабақта музыкалық мамандықтар жайлы постер жасап, Қазақстан дирижерлері, композиторлары мен орындаушылар жайлы ақпарат іздеп, танысты. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Күйді | Оқушылармен сәлемдесу Өткен материалды қайталау және сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында оқушыларға ойын ойнатылады. «Білімпаз» ойынын ойнату Ойынның ережесі. Сынып екі топқа бөлінеді. Әр топ өткен сабақ бойынша қарсылас топқа 5 сұрақ дайындайды. Егер қойылған сұраққа берілген жауапқа келіспесе, топт дұрыс жауаптарын өзі айтады. | ||||||||||||
Сабақтың ортасы | Оқушыларды 4 топқа біріктіру. 1 топ – композитор. Еркін тақырыпқа ән/мелодия ойлап табыңыз. /композитор тобы нота арқылы әуен шығарады/ 2 топ – дирижер өткен сабақтарда тыңдаған классикалық музыкалық композицияны таңдап, оркестрге дирижерлік етіңіз. Диржерлік ету барысында дирижерлік қимылды көрсетіңіз. 3 топ - әнші. Алдында үйренген әнді таңдаңыз. Оны жеке және ансамбльде орындаңыз. 4 топ – аспапшы. Музыкалық шығармаға сүйемелдеу ойлап табыңыз. Аспаптардың орындауында ырғақтық ансамбльді сақтауға тырысыңыз. Бағалау критерийлерін құрастыру
Жұмыстарыңызды таныстырған уақытта өздерің құрастырған критерий бойынша бағалайтын боласыңдар.
Презентация. Әр топ шығармашылық жұмыстарын таныстырады. Топтар бағалаушы, бақылаушы, өнер көрсетуші деген үш аймаққа ауысып отырып өз шығармашылық жұмыстарын таныстырады. 1 топ бағалаушы, 1 топ өнер көрсетуші 2 топ бақылаушы- көрермен рөлін атқарады. Әр топ өздері жасаған бағалау критерийлерін бағалаушы топқа береді. | Ноталар, А3 форматты ноте желісі Музыка тыңдау үшйн нотубуктер мен наушниктер Әннің сөздері Музыкалық аспаптар | |||||||||||
Сабақтың соңы | 6. Рефлексия Бағдаршам әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. | ||||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Топтық жұмыс барысында мұғалім оқушылардың сүйікті әншілері туралы жұмыс жасауына ұсыныс айтады. | Дескрипторлар арқылы Өзара бағалау арқылы
| Сабақ барысында қауіпсіздік ережелерді сақтайды. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?