Музыкалық мамандықтар: музыка орындаушылар. Музыка, 4 сынып, сабақ жоспары.
4-бөлім: Мамандықтар әлемі | Мектеп: Талдықорған қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебекова Ж.С. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Музыкалық мамандықтар: музыка орындаушылар | ||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 4.1.2.1 - ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы әндерді орындау; 4.1.2.2 -ырғақтық және динамикалық ансамбльдерді сақтай отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| ||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы:
| ||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: •тиісті пәндік терминологияны пайдалана отырып, музыканы талқылау және таладау; •өз жұмысына түсініктемелер енгізу және оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау. Терминдер сөздігі:
Сұхбат/хат үшін сыныпта пайдаланылатын лексика: Талқылауға арналған сұрақтар:
| ||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Классикалық музыканы құрметтеуге үйрету. Ынтымақтастық және ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. | ||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Бейнелеу өнері. | ||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АКТ қолдану дағдылары пайдаланбайды. | ||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Өткен сабақта оқушылар тұлғаларды анықтады. Н.Тілендиевтің «Махамбет» күйін тыңдап талдады. Музыкалық мамандықтар жайлы постер жасап, Қазақстан дирижерлері, композиторлары мен орындаушылар жайлы ақпарат іздеп, танысты. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Стартер Музыкалық сәлемдесу Дауыс жаттығулары Оқушыларға сабақтың мақсаттары мен міндеттерімен таңыстыру. | Таныстырылым. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут
15 минут
10 минут
| 1-тапсырма. Талқылау Жазбаны тыңдаңыз. Сұрақтарға жауап беріңіз:
2-тапсырма. Дауысты таны Оқушыларға музыканы тыңдатпас бұрын, жауап парақтары таратылады. Дауыстарды тыңдаңыз. Карточкаларға жауаптарды жазып алыңыз. Сұрақтарға жауап беріңіз: Әншілердің орындауындағы әндердің жазбаларын тыңда. - Бибигуль Төлегенова (колоратуралы сопрано), - Майра Мухамед қызы (сопрано), - Елена Образцова (меце-сопрано), - Федор Шаляпин (бас), - Ермек Серкебаев (баритон), - Алибек Днишев (тенор), - Робертино Лоретти (дискант). Берілген сызбаға әншілердің аттарын жаз. Қай әнші қандай дауыс иесі екенін анықта
-Бұл дауыстар қалай аталатынын анықтаңыз. -Олардың айырмашылығы қандай? -Әншілер қай регистрде орындайды? -Әнші мен аспапшының мамандығында не маңызды? Неліктен? Өз жауабыңызды түсіндіріңіз. -Вокалдық музыка дегеніміз не? 3-тапсырма. Жаттау және орындау Сөзі К.Бұхарбаевтікі, әні Ә.Әбдінұровтікі «Музыка» әнін тыңдап, үйреніңіз. Әнді аспапта сүйемелдей отырып орындау. | Ресурстар: Әншілер шығармаларды жеке, хорда, ансамбльде орындайтын жазбаларды Әншілердің орындауындағы әндердің жазбалары: Б.Төлегенова (колоратуралы сопрано), М.Мухамед қызы (сопрано), Е.Образцова (меце-сопрано), Ф.Шаляпин (бас), Е.Серкебаев (баритон), А.Днишев (тенор), Р.Лоретти (дискант). Сөзі К.Бұхарбаевтікі, әні Ә.Әбдінұровтікі «Музыка» Балаларға арналған шулы музыкалық аспаптар: металлофон – ксилофон, музыкалық үшбұрыш, маракастар, даң және т. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия - Бүгін сабақта не үйрендік? (…………….) - Қандай тапсарма сендерге ұнады? (…………….) - Қандай тапсырма сендерге қиын болды? (…………….) Менің білуімше, бүгін сәтті болды? (…………..) - Бүгін сабақта не құнды болды? Неге? (…………….) | ||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||
Шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында мұғалім көмек қажет ететін кейбір оқушыларға бағдар беріп отырады. | Алған білімдерін бағалау мүмкіндігі болады: - алдын ала оқыту білімін қолдау; - практикалық тапсырманы бір-бірін бағалау; - сұратар арқылы; - бағалау критерийлері бойынша. | Осы сабақта интертақтаны 10 минут пайдалану. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?