Мерекеге дайындаламыз. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 3 – сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім: Демалу мәдениеті. Мерекелер. Сабақ: 3 | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сыныбы: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы: | Мерекеге дайындаламыз | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.3.2 - ұлттық, үрмелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату; 3.1.2.1 - көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындау | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар -« Отан қорғаушылар» әнін айтып үйренеді; - ән орындау барысында импровизация жасайды; - Әннің әуенін және ырғақты үлгісін құүрастырады. | ||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушылар:
| ||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар:
Терминдер
Талқылауға арналған сұрақтар Оқу жылының соңғы сабағын қалай ұйымдастыруға болады? - Музыкалық конкурс немесе викторинаны қалай ұйымдастыруға болады? - Ойынның қатысушыларын қандай критерийлер бойынша бағалай аласыз? | ||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Көркем еңбек-оқушылар музыка мерекесіне арналған жарнама тақтасын жасайды. | ||||||||
АКТ дағдылары |
| ||||||||
Бастапқы білім |
| ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы
| Музыкалық сәлемдесу 1. Сыныптық талқылау - Оқу жылының соңғы сабағын қалай ұйымдастыруға болады? - Музыкалық конкурс немесе викторинаны қалай ұйымдастыруға болады? - Ойынның қатысушыларын қандай критерийлер бойынша бағалай аласыз? - Балалар, биылғы жылы музыкалық сабақтарда не үйренгенімізді еске түсірейік. Оқушылар өздері оқыған әндері, тыңдаған музыкасы туралы әңгімелейді, сабақта оркестр құрғанын айтып береді. 2. Мұғалім оқушыларды 8 топқа біріктіреді. Әр топқа бөлім атауы беріледі. 1-бөлім Тірі табиғат 2-бөлім Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. 3 бөлім. Уақыт 4-бөлім Сәулет 5-бөлім Өнер 6-бөлім Атақты тұлғалар 7 бөлім Су – тіршілік көзі 8-бөлім Демалыс мәдениеті. Мерекелер. 3. Идея зерттеу және дамыту Топтық тапсырма.
Әр топ өз идеяларымен бөліседі. Дайындалуға кірісе бастайды. | презентация оқулық оқушылардың дәптері Музыкалық құрылғылар Оқушылапдың дайындығы үшін музыкалық шығармалар | |||||||
Сабақтың ортасы 30 мин | Мереке жасау үшін топтарға арналған үлгілік жұмыс жоспары 1. Музыкалық шығарма таңдаңыз 2. Мерекеңізге арнап афиша жасаңыз 3. Музыкалық жұмысыңыз үшін қажетті атрибуттарды алыңыз. 4. Өз орындауыңызды қайталаңыз. - Сіз осы шығармашылық жұмыстарды «Музыка фестивалі» деп аталатын келесі сабақта топтармен көрсетесіз. – 4. Ән айтып үйрену «Ынтымақ күні» сөзін жазған: Е. Сейдахметов, әнін жазған: В. Стригоцкий 1.Мамыр келді қалаға. Көшеде жүр бар бала. Мерекені тойлаймыз, Шар ұшырып ойнаймыз. Қайырмасы: Ақ көгершін аспанда, Ұша берші, жасқанба. Бұлт баспасын көгімді. Болсын өмір көңілді. 2.Мәз-мейрам боп балалар, Қуанып жүр ағалар. Күні екен бұл – бірліктің, Ынтымақ пен елдіктің. 5. Орындау Оқушыларды 4 топқа бөлу 1 топ - әнді дауыспен орындайды; 2-топ – аспаптардың көмегімен ырғақты орындайды; 3-топ - әуендерді ноталардың түрлі-түсті фишкаларын қолданып шығарады; 4-топ - ноталардың ұзақтығын қолданып әннің ырғағын шығарады; Тапсырма бойынша бағалау критерийлері: • Әнге импровизация жасау идеясын ұсынады. • әнді көркемдік бейнені жеткізе отырып орындайды. • Ноталардың түрлі-түсті дөңгілекшелері көмегімен әннің әуенін нота сызығына дұрыс орналастырды. Оқушыларға бұл тапсырмаға дайындалу үшін 7 минут беріледі 6. Презентация және бағалау Өз жұмысыңызды көрсетіңіз. Өзіңіздің жұмысыңызды және өзгелердің жұмысын бағалаңыз. | http://www.conservatoire.kz/ru/structure/faculties/strigutsky-vladimir-andreevich-strugatski-pak/ композитор туралы ақпрат Ырғақтық карточкалар. Музыкалық аспаптар, ән мәтіндері үшін жазбалар, түрлі түсті ноталар. Презентация
| |||||||
Сабақтың соңы 5мин | 8. Рефлексия «Көңіл күй баспалдағы» Баспалдақ түрінде бейнеленген көңіл-күй: Біріншісі - өте жаман көңіл-күй. Екінші - жаман. Үшінші жақсы. Төртінші – өз күшіне сенімді. Бесінші - керемет. Сабақтың соңында оқушы өзін көңіл-күйі қандай , сол сатыға қояды. | Әр түрлі сатысы бар баспалдақ | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Оқушыларды шығармашылық тапсырмаларды орындауда, кеңестер беруде қолдау көрсету. Мұғалім әр топқа жақындап, музыкалық нөмірді дайындауға көмектеседі. | Бақылау Өзара бағалау Бағалау критерийлері бойынша Өздікбағалау | Денсаулық сақтау технологиялары. қолданылатын физикалық жаттығулар және белсенді іс-әрекеттер | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?