Түрлі-түсті дыбыстар. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 2 - сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Өнер Сабақ: 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Түрлі-түсті дыбыстар | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 3.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыстар жасау үшін өз идеясын ұсыну; | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология: Дыбыстау Динамикалық белгі
Талқылауға арналған сұрақтар:
| |||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық - ұжымда жұмыс жасау. Құрмет- өзге топтардың және жұптардың жұмысына құрметпен қарау. Еңбек және шығармашылық- әр тапсырманы қызығушылықпен орындау, топтық жұмысқа қатысу | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Көркем еңбек, сурет сабағы – сабақ барысында оқушылар түстерді және монохромды түрлі-түсті суреттерді ажыратады | |||||||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдылары | Презентация Power Point | |||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар музыка мен поэзияның байланысын қарастырып, өлеңдерге музыкалық сүйемелдеу жасады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен «Рэп айту» арқылы сәлемдесу М: - Сәлеметсіздер ме , балалар! Бүгінгі сабақты бастау үшін мен сіздерге алдын-ала рэп стилінде орындау үшін шағын өлең сөздерін дайындадым. Қазір әрқайсың осы сөзді оқып, көп нүкте қойылған жерге өз аттарыңды қосып айту керексіңдер. 1 оқушы: Бәріңе сәлем, привет, хеллоу Менің атым ............ Музыканы ұнатамын, Тыңдауға мен жалықпаймын, музыканы тыңдағанда Ешқайда мен асықпаймын! 2 оқушы: Ал мен болсам .......... Жақсы көрем сабаққа, Уақытында келуге, уақытында кетуге Ал музыкада жаңа ән үйренуге! 3 оқушы: Өнерге мен ғашықпын, ән айтуға асықпын Атым менің ......... Сабаққа келуге асықтым! 4 оқушы: Ал мен болсам ....... Аспаппен ойнаймын Түрлі дыбыс шығарып, Музыканы тыңдаймын! /4 түрлі рэп сөздерін оқушылар қайталап айта береді/ 2. Оқушыларды түстер бойынша топқа бөлу және сабақтың тақырыбын ашу М: Балалар, тамаша, ырғақтық рэп айту арқылы көңіл-күйімізді көтеріп алдық. Ал балалар, қолдарыңдағы карточкалардың келесі жағын қараңдаршы.
/рэп жазылған қағаздың келесі жағы әр түрлі түске боялған/ Оқушылар түрлі-түстер деп жауап береді.
Біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Түрлі-түсті дыбыстар.» Олай болса өз түстеріңіз бойынша үш топқа бөлініп отырыңыздар Сабақтың мақсаты:
| Дидактикалық материал 1 Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
| 3. Сабақ тақырыбын түсіндіру
/ презентацияда Әбілхан Қастеевтың екі суреті көрсетіледі./
4. Динамикалық белгі жазылған карточкаларды тарату М.: Ең алдымен дыбысталу үшін біз түрлі дыбыс динамикасын қолдану керекпіз. Қазір мен әрқайсыңа динамикалық белгілер жазылған карточкалар таратып беремін
Мұғалім динамикалық белгілерді кез-келген аспапта өзі орындап көрсетеді. Әрбір орындаудан кейін динамиканың ерекшелігін түсіндіреді, және оқушыларға екінші рет орындау уақытында ойналған динамиканы өздеріне анықтауын ұсынады. | Презентация Дидактикалық материал 2 | ||||||||||||||||||||||||||||
Акакае | 5. 1-шығармашылық тапсырма – Ырғақ орындау Сіздер топтарда осы динамиканы аспаптармен ырғақ орындап көрсету тиіссіздер. Әр топтың өзіне тән динамикасы болады Бағалау критерийі. Білім алушылар:
Қызыл тобы
Көк тобы
Сары тобы
Оқушыларға дайындалу үшін 1 минут уақыт беріледі /уақыт шегін дұрыс сақтау және тайм менеджемент дағдыларын дамыту үшін тақтадан таймер қосылады/ 6. Презентация. Қалыптастырушы бағалау Әр топ өз орындауын көрсетеді. Мұғалім қойған сұрақтар арқылы топтар өзара бағалау жүргізеді.
М.: «Басбармақ» әдісі бойынша топтың жұмысын бағалайық. /бас бармақ жоғары қараса, бәрі тамаша, бас бармақ ортасында тұрса жұмысқа толықтырулар қажет/ /2 тапсырма үшін оқушылар екі топқа бірігеді, оқушыларды бірінші, екінші деп санау арқылы бөлінеді/ 7. 2-шығармашылық тапсырма. Музыка шығару және орындау. М.: Ал енді келесі тапсырмада, сіздер берілген суретке дыбыстау жасаңыз, музыкалық аспаптар мен дауысыңызды қолданыңыз.
Бағалау критерийі. Білім алушылар:
8. Презентация Әр топ өз орындауын көрсетеді. Топтар бір-бірін бағалайды М.: Балалар, топпен бірге дыбыстау жасау кезінде сендер неге мән бердіңдер?
/мұғалім оқушыларға сұрақ қою арқылы сабақты қорытады, оқушылардың түйіндемелерін тақатаға жазып отырады./ М.:Енді осы сабақ барысындағы сендердің көңіл-күйлеріңді білу үшін мына парақтарда көрсетілген смайликті түске бояуларыңызды сұраймын.
| Презентация Таратпа Таймер Презентация Презентация Музыкалық шулы және ұрмалы аспаптар, қолдан жасалған маракастар, сылдырмақтар, тоқылдақтар. Дидактикалық материал 3 | ||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||
Шығармашылық тапсырмалар орындау барысында оқушыларға қажет болған жағдайда қосымша көмек көрсету. Сабақтың басында кейбір оқушыларға рэп орындау кезінде көмек көрсету. Оқушылар арасында ЖАДА /жақын арада даму аймағын/орнату | Мұғалімнің бақылауы Өзара бағалау Өзін-өзі бағалау | Техникалық қауіпсіздікті сабақта қадағалау. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?