Музыкалық кемпірқосақ. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 1 - сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім:Тірі табиғат Сабақ: 1 | |||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Музыкалық кемпірқосақ | ||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.1.1- тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру 3.1.3.5 - ұлттық, үрмелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату 3.2.1.1 музыканың көркемдеуші құралдарын қолданып, музыка шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну; | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы: Сазсырнай, труба, туба аспаптарының дыбысын тыңдай отырып ажыратады; әнді көркем бейнесін жеткізе отырып орындайды; әнге импровизация жасайды. | ||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар: Музыкалық аспаптарды сипаттайды; тыңдалған музыкалық шығарма жайлы өз ойларын жеткізеді. Пәнге қатысты лексика мен терминология музыкалық аспаптар: сазсырнай, труба, туба, интонация, тембр, регистр. Талқылауға арналған сұрақтар:
| ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Түрлі музыкалық іс-әрекеттерге қатыса отырып, эстетикалық талғамы қалыптасады, музыкалық аспаптар жайлы білімі дамып, ұлттық аспаптарға деген қызығушылығы оянады.
| ||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Бейнелеу өнері. Музыкалық аспаптардың тембрін анықтау кезінде байланыс қадағаланады. Сонымен қатар, ән тақырыбына сәйкес түстерді талдау кезінде байқалады.
| ||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдылары | Презентация Power Point | ||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 1-2 сыныпта алған музыкалық аспаптар жайлы білімін негізге ала отырып, жаңа музыкалық аспаптар мен танысып, «интонация» «тембр», «регистр» ұғымдарымен білімін толықтырады. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Музыкалық сәлемдесу. Бірлескен орта құру. 1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. Әні А.Овсейчик, сөзі Т.Штерннің «Радуга» әнін тыңдаңыз. Сұрақтарды талқылаңыз:
Оқушыларға сабақтың тақырыбын, мақсаты мен іс-әрекеттерін таныстыру. | Әні: А.Овсейчик Сөзі : Т.Штерн «Радуга» https://www.youtube.com/watch?v=AUW4vZJ9rHU Кемпірқосақ жайлы ақпарат- | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
| 2-тапсырма. Аспаптарды анықта 1. Аспаптар туралы кестені толтыр.
Кестені толтыру нұсқаулығы. 1. Аспаптардың атауы: туба, сазсырнай, труба 2. Оркестрдің құрамына кіреді: ұлттық, симфониялық, үрмелі 3. Дыбыс бояулары: қоңыр, қызыл, сары. (дыбысын тыңдау) 4. Дыбыс регистрі: жоғары орташа, төмен. Талқыла. Берілген аспаптардың ұқсастығы мен айырмашылығын ата. 3-тапсырма. Музыкалық сөздік Музыкалық сөздіктен интонация, музыкалық тембр, регистр сөздерінің анықтамасын тауып, дәптеріңе көшіріп жазып ал. 4-тапсырма. Ән үйрену және орындау. Әні А.Овсейчик, сөзі: Т.Штерннің «Радуга» әнін үйреніңіз және орындаңыз. Әнді музыкалық, шулы аспаптарды қолдана отырып, топпен импровизация жасап орындаңыз. | Сазсырнай- https://www.youtube.com/watch?v=5hyXC3iEoO0 Труба - https://www.youtube.com/watch?v=f_4YJL3hRa8 Туба - https://www.youtube.com/watch?v=fYOsNp4O7AU Әні: А.Овсейчик Сөзі : Т.Штерн «Радуга» | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия:
| ||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||
Қабілеті жоғары оқушылар ән орындау кезінде музыкалық аспаптармен сүйемелдеу жасайды немесе басты ырғақты ұстап тұрады. | Әнді талдау кезінде ауызша бағалау жүргізу. Бағалау критерийлері бойынша | Музыкалық аспаптардыұқыпты ұстау. | |||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?